کد خبر 398446

۳نکته طلایی برای کاهش وزن

چاقی ممکن است به دلیل ژنتیک، سابقه خانوادگی، محیط و شرایط پزشکی رخ دهد، اما این موضوع دلایل متعدد دیگری نیز دارد. بسیاری از افراد در سراسر جهان هر سال در تلاشند وزن خود را کاهش دهند اما موفق نمی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، گاهی کاهش چند پوند کاهش وزن ، کاری سخت و دشوار است. به همین دلیل است که در حالی که بسیاری تلاش می کنند وزن خود را کم کنند، تعداد معدودی از افراد در این مسابقه پیروز می شوند.اما بد نیست در این زمینه به سه نکته مهم و طلایی توجه کنید:

از رژیم غذایی خودسرانه و سنگین خودداری کنید

بسیاری از افراد سعی می کنند با کمک رژیمهای سنگین و خودسرانه در کوتاهترین زمان وزن خود را کاهش دهند. طبق تحقیقات ، 80 درصد رژیم های غذایی سنگین در سال اول شکست می خورند بنابراین بهتر است این از این نوع رژیمها پرهیز کنید. بهترین روش برای کاهش وزن استفاده از تمامی مکملهای غذایی و خوراکی هایی است که مصرفشان برای بدن شما ضروری است.

از مجازات کردن خود از طریق مقیاس وزنی خودداری کنید

این اتفاقی است که اغلب در افرادی که سعی در کاهش وزن دارند می افتد. شما در ابتدای ماه مقیاس خود را به دست می آورید و تمام تلاش خود را برای کاهش وزن بعد از آن انجام می دهید. گاهی با وجود رعایت همه موارد وزن شما ثابت می ماند یا به اندازه کافی کاهش پیدا نمی کند. این موضوع نباید با وزن کردن های مداوم باعث دلسردی شما شود.

به رژیمهای اینترنتی اعتماد نکنید

ببسیاری از رژیمهای غذایی اینترنتی فاقد اصول صحیح هستند و در نتیجه قابل اعتماد نیستند. این رژیمها فاقد اعتبار هستند و در بسیاری از موارد خطر ایجاد می کنند. درواقع رژیمهای مذکور بی توجه به قد، وزن، سن یا شرایط بدنی افراد طراحی شده اند و در نتیجه آسیب زا هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر