اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تغییرات قیمت دلار در ۴دوره ریاست بانک مرکزی/ سیف پرچم‌دار گرانی‌ ارز

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت دلار بین سال‌های۹۲ تا ۹۷ یعنی دوران ریاست ولی‌الله سیف بر بانک مرکزی، بیشترین افزایش قیمت را از سال ۱۳۸۶ تا به امسال تجربه کرده است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ در دوران ریاست سیف بر بانک مرکزی کشور، نرخ دلار از ۳۱۷۷تومان در روزهای آغازین مدیریت وی، به ۱۱۴۰۰تومان در روزهای پایانی زمامداری‌اش رسید و این یعنی قیمت این ارز پرطرفدار در بازه زمانی چهار ساله حدود ۲۷۶درصد گران شده است.

محمود بهمنی در سال‌های۸۸ تا ۹۲ سکان بانک مرکزی را در دست گرفت و دومین مدیری است که نرخ ارز در دوران فعالیتش با رشد چشمگیری مواجه شد. دلار در زمان فعالیت وی با ۲۲۵درصد افزایش، از ۹۷۷تومان به ۳۱۷۷تومان رسید.

طهماسب مظاهری رییس یکساله بانک مرکزی بود و دلار در دوران مدیریت او فقط حدود ۴درصد گران شد.

بر این اساس قیمت دلار در سال۱۳۸۶ حدود ۹۳۶تومان بود که در سال۸۷ به ۹۷۷تومان رسید.

اما دلار، در دوران ریاست عبدالناصر همتی فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرد.

طبق بررسی‌های انجام شده؛ قیمت دلار، مرداد ماه سال گذشته و همزمان با آغاز به کار عبدالناصر همتی به عنوان رییس کل جدید بانک مرکزی ۱۱۴۰۰تومان بود. ارزش این ارز پرطرفدار به رغم نوسان‌های قیمتی که پشت سر گذاشت، در آخرین روز تیرماه امسال ۱۱۹۰۰تومان ارزش‌گذاری شد و این یعنی؛ هر دلار آمریکا طی یک سال اخیر، فقط ۴درصد رشد قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده است.

تغییرات قیمت دلار در ۴دوره ریاست بانک مرکزی/ سیف پرچم‌دار گرانی‌ ارز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • نسل انقلاب 68ساله رزمنده سابق
    ۰ ۰

    گران فروختند بعدازمردم ارزان خریدند سودهای کلان درحدلالیگا بردند ومردم رابیشترازبیش فقیرکردندسرمایه 10سال کاریک جوان را دودکردندوبه خاک سیاه نشاندندعده ای جوان را خداراخوش می آید "به کجا چنین شتابان " در ِکدام بهشت رابرخود گشودند؟ در ِثروت های بادآورده ای که حاصل دسترنج مردم است؟ باعث شدندصندوق های
    رای کم رونق شود.مردم هرگز آنهارانمی بخشند ارزاق و لوازم خانگی درحال حاضر بادلار 20 هزارتومان عرضه
    می شود .