کد خبر 333418

اگر بی‌خوابی دارید ویتامین بخورید

بی خوابی یکی از بدترین کابوس‌های زندگی هر فرد است. درواقع بسیار دشوار است که وقتی قرار است صبح زود در محل کار یا دانشگاه خود حاضر باشید یا حتی به عنوان یک خانم خانه دار به امور خانه بپردازید با چشمانی پف کرده و سردرد ناشی از بی خوابی صبح را آغاز کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بیخوابی یکی از بدترین کابوس های زندگی هر فرد است. درواقع بسیار دشوار است که وقتی قرار است صبح زود در محل کار یا دانشگاه خود حاضر باشید یا حتی به عنوان یک خانم خانه دار به امور خانه بپردازید با چشمانی پف کرده و سردرد ناشی از بی خوابی صبح را آغاز کنید.

وقتی صحبت از بی خوابی می شود همه به یاد قرص های خواب آور می افتند یا توصیه می کنند مصرف قهوه و کافئین را در طول شب محدود کنید. اما گاهی ماجرا تنها در همین موضوعات خلاصه نمی شود و بی خوابی شما تابعیست از کمبود ویتامین های ضروری بدنتان.

بنابراین بهتر است ویتامین های مهم برای خواب را بشناسید و با تقویت بدن، و مصرف خوراکی های حاوی این نوع ویتامین ها به جنگ بی خوابی بروید.

ویتامین های گروه B در بروز بی خوابی نقش دارند. بنابراین سعی کنید از میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های گروه B بیشتر استفاده کنید. افزون بر این ها مصرف کلسیم در کاهش بی خوابی نقش دارد، شاید بر همین اساس است که یکی از سنتی ترین روشهای مقابله با بیخوابی نوشیدن شیر و ماست پیش از خواب است.

جالب است بدانید ویتامین C نیز در ایجاد خواب شما نقش دارد بنابراین می توانیم بگوییم ویتامین C  نه  تنها سرشار از آنتی اکسیدانها و مواد ضد سرطانی است بلکه موجب تسهیل به خواب رفتن شما هم می شود.

مصرف غذاهای بیش از حد چرب برای خواب شما مشکلاتی جدی ایجاد می کند. سعی کنید پیش از خواب سالاد خیار، سالاد کاهو و سبزیجات را امتحان کنید. کاهو و خیار سرشار از خواص آرامبخش و خواب آوری هستند. مصرف مواد غذایی تند و پرادویه را در شب محدود کنید و به جای نوشابه های انرژی زا دوغ کم نمک بخورید.

افزودن نعناع به ماست می تواند در ایجاد حس خواب آلودگی موثر باشد. اگر تپش قلب شبانه دارید حتما با پزشک مشورت کنید تا مشکلات احتمالی را بر طرف کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر