رییس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

ارزهای دیجیتالی می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند/ فعالیت رمز ارزها در مسیر قانونی شدن

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین گزارشی پیرو فعالیت در حوزه رمز ارز‌ها در مجلس خبر داد و گفت: اگر این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در قالب رمز ارز‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی در این رابطه گزارشی را نهایی و اخیراً  این گزارش را جهت قرائت در صحن، به هیات رییسه مجلس ارسال کرده است که البته به نظر می‌رسد این گزارش پس از اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی قرائت شود.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که در این رابطه تعیین تکلیف شده به حوزه ماهیت تولیدات رمز ارز‌ها بازمی‌گردد.

پورابراهیمی با بیان اینکه جنس تولیدات رمز ارز‌ها از جنس مباحث ارزی است، اظهار داشت: این مساله می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند البته در این زمینه ورود بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی ضروری است تا از مسائلی از قبیل عملیات پولشویی در این بخش جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: ما در گزارش نهایی شده تاکید کردیم که هر فردی که توانست رمز ارز تولید کند باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرایند وجود ندارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی باید نظارت‌های ویژه بر حوزه رمز ارز‌ها داشته باشند، بیان داشت: طبیعتاً این موضوع می‌تواند به عنوان یک مبنا مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در این گزارش شفاف‌سازی حوزه فعالیت رمز ارز‌ها از صدور مجوز تا تولید و نظارت مدنظر قرار گرفته است لذا در صورت اینکه این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی
  ۱ ۰

  همین جنابعالی موقع ریزش بورس خیلی توشبکه دواومدی تشویق کردی مردموب موندن وصبوری درصورتی که خودت میدونستی جریان چیه لازم نیست خودتوآدم خوبه نشون بدی خوب بودی نماینده مجلس نمیشدی نیم درصدی

 • اناهید
  ۰ ۰

  شما چند ساله قانونی کردی و به این طریق تحریم رو دور می زنی و برق کشور هم به همین دلیل قطع میشه دیگه راهی خوب برای دزدی هست کسی متوجه نمیشه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ریدین تواقتصادامثال تو..بورس ایران که کاملازیرنظروهدایت شده بوداینطورسرمردم دراوردیددیگه چه باجی ازاونبرگرفتی که داری تبلیغ رمزارزهامیکنی نفهم