کد خبر 358507

کاهش وزن به آمادگی روانی نیاز دارد

جردن تیرکیدیس یکی از رکوردداران کاهش وزن در جهان است که از روش‌های جالبی برای کاهش وزن استفاده کرده است. درواقع او در کنار رژیم غذایی به مسائل روانی توجه کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، جردن یکی از سنگین وزن ترین مردان استرالیا بود او به لطف رژیم سفت و سخت خود بیش از 440 پوند (حدود 200 کیلوگرم) را از دست داد.

شاید برای افراد لاغر حتی 500 گرم کاهش وزن نیز یک موفقیت بزرگ باشد، اما برای افراد چاق کیلوگرم های متعددی لازم است تا یک موفقیت بزرگ ثبت شود. بر همین اساس است که وقتی می شنویم یک نفر بیش از 200 کیلوگرم از دست داده توجهمان به سمت این اتفاق جلب می شود.

جردن تیرکیدیس مرد جوان استرالیایی بود که به لطف رژیم غذایی سخت، ورزش و رژیم ذهنی یک حماسه بزرگ آفرید و رکورد کاهش وزن را شکست. جردن حدود 300 کیلوگرم وزن داشت که رژیم خود را آغاز کرد. او که انواع رژیم های خوراکی را رعایت کرده بود تصمیم گرفت این بار رژیم های روانی را نیز امتحان کند. یعنی به ذهن خود نیز برای کاهش وزن فشار وارد کند بر همین اساس نیز او به سراغ رواندرمانگرانی رفت که به وی کمک کردند با هیپنوتیزم و مدیتیشن وزن خود را کاهش دهد.

روش او چندان پیچیده نبود. درواقع هر بار دچار فشار روانی می شد از رواندرمانگرها کمک می خواست و آنان نیز به وی مشاوره روانی می دادند. در ضمن از جلسات منظم رواندرمانی نیز برخوردار بود. او موفق شد با کمک همین روشها اشتهای کاذب خود را کنترل کند.

کاهش وزن او به حدی موفق بود که به سرعت مشهور شد و تبدیل به یک سخنران انگیزشی شد. درواقع این کاهش وزن خیره کننده نه تنها باعث خوش تیپ تر شدن او شد، بلکه کمک کرد دوستان ناباب و کاری که دوست نداشت را رها کند و به سمت رشد و پیشرفت گام بردارد.

با تعهد و کار سخت، او موفق شد سایز لباس او از لباس 9XL به سایز XL پایین بیاورد. او مصمم شد سایز خود را باز هم کاهش  دهد و در نهایت به سایز بسیار پایین تری رسید. البته این کاهش وزن باعث شد او با مشکل پوست اضافه نیز رو به رو و ناچار به جراحی شود. او در مورد این تغییرات می گوید: "این حرکت مانند ایستادن در پایین کوه اورست و صعود به قله بود. من این کار سخت را انجام دادم و اکنون بالای قله ایستاده ام."

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری