کد خبر 480727

۵روش برای کاهش اضطراب

این یک اپیدمی مدرن است: اختلالات اضطرابی شایع‌ترین بیماری روانی در بسیاری از نقاط جهان است و در ایالات متحده بیش از ۴۰ میلیون نفر را مبتلا کرده است. اضطراب هم از نظر جسمی (ضربان قلب سریع، لرزش، تعریق سرد، سرگیجه، احساس خفگی) و هم از نظر روانی (ناامنی، وسواس، الگو‌های تفکر منفی) بروز می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، به نظر می‌رسد می‌توانید به عنوان یک راه حل ساده بخشی از برنامه روزمره خود را تغییر دهید تا شاید بتوانید علائم اضطرابی خود را کاهش دهید:

مصرف کافئین خود را کاهش دهید

محرک‌هایی مانند قهوه، چای، نوشیدنی‌های گازدار، نوشیدنی‌های انرژی زا و شکلات می‌توانند احساس عصبی شدن را افزایش دهند و باعث بی خوابی شوند، بنابراین می‌توانید کاهش مصرف این نوع خوراکی‌ها را امتحان کنید.

خوب بخوابید

این یک حلقه معیوب است: هرچه اضطراب بیشتری داشته باشید، کمتر می‌خوابید و هرچه کمتر می‌خوابید، اضطراب بیشتری پیدا می‌کنید. با تنظیم یک روال خواب مشخص و اطمینان از اینکه برنامه شما به شما زمان کافی برای خواب را می‌دهد، می‌توانید از این مارپیچ سمی خارج شوید.

برای خودتان وقت بگذارید

کسانی که از اضطراب رنج می‌برند باید بین کار و زندگی خود توازن ایجاد کنند، این موضوع می‌توانند ریسک استرس و اضطراب را تا حد زیادی کاهش دهد.

نقاشی کنید

جالب است بدانید که کار‌هایی مثل نقاشی که شما را سرگرم می‌کنند، می‌توانند برای شما مانند مسکن اضطراب عمل کنند. درواقع با کمک نقاشی می‌توانید حالات درونی خود را روی کاغذ پیاده کرده و احساس آرامش بیشتری نیز داشته باشید.

استفاده از تلفن خود را محدود کنید

محققان به طور فزاینده‌ای به تأثیر تلفن‌های همراه و شبکه‌های اجتماعی بر مغز ما پرداخته اند. حضور مداوم در شبکه‌های اجتماعی و کار با تلفن‌های هوشمند، خصوصاً برای افرادی که از اضطراب رنج می‌برند بسیار خطرناک است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر