کد خبر 466752

کدام میوه‌ها پروتئین بالایی دارند؟

از آنجا که میوه بسیار شیرین است، احتمالاً هرگز فکر نکرده اید که حاوی مقداری پروتئین است و گرچه پروتئین موجود در میوه به طور قطع منبع کاملی از پروتئین نیست، اما این بدان معنا نیست که نباید در وعده‌های غذایی و میان وعده‌های شما نقش اصلی را داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، همه غذا‌های گیاهی مقداری پروتئین دارند. اما شاید بسیاری از ما ندانیم کدام خوراکی‌ها این خواص را دارند

برگه زردآلو

در هر ۱/۴ فنجان: ۱.۱۰ گرم پروتئین

زردآلو خشک حاوی کمی بیش از ۱ گرم پروتئین در هر ۱/۴ فنجان پیمانه است که برای چنین وعده کوچکی بد نیست. زردآلو خشک با عطر و طعم آبنبات مانند خود، هنگامی که اشتیاق به چیزی شیرین دارید، یک گزینه عالی را ایجاد می‌کند.

موز

۲۹/۱ گرم پروتئین در هر فنجان

پروتئین موجود در موز چندان بالا نیست، اما می‌تواند یک میان وعده عالی باشد که به شکل روزانه نیاز پروتئین بدن را تامین می‌کند.

پرتقال

در هر ۱ فنجان: ۱.۲۹ گرم پروتئین

پرتقال کامل و تازه حاوی کمی بیش از ۱ گرم پروتئین در هر فنجان است. حتی اگر پرتقال حاوی پروتئین زیادی نباشد، ویتامین C. و کلسیم دارد و این یک گزینه میان وعده هوشمند است. فقط مطمئن شوید که پرتقال خود را با منبع دیگری از پروتئین یا چربی جفت کنید تا میان وعده یا وعده غذایی شما متعادل باشد.

آووکادو

در هر ۱/۲ آووکادو: ۱.۳۳ گرم پروتئین
آووکادو یکی از محبوب‌ترین میوه‌های گرمسیری است. هر نصف آووکادو حاوی ۱.۳۳ گرم پروتئین و منبع خوبی از چربی سالم است.

هلو

در هر ۱ فنجان: ۱.۴ گرم پروتئین

هلو یک میوه تابستانی محبوب است که می‌تواند فیبر و پروتئین نسبتا قابل قبولی را به بدن هدیه دهد؛ بنابراین تا هلو در بازار موجود است از این میوه به عنوان میان وعده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر