کد خبر 428772

خواص گل درخت موز +عکس

شاید تابحال نام گل موز به گوشتان نخورده باشد در کنار موز گلی وجود دارد که خوراکی بسیار مغذی و پر خواصی است و مصرف آن به زنان باردار بسیار توصیه می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک، خوردن موز در دوران بارداری عالی است، از آنجایی که این میوه یک لیست طولانی از مواد مغذی برای نوزاد شما را فراهم می کند و اینکه مزایای زیادی برای خوردن موز رسیده در دوران بارداری وجود دارد.

اما آیا می دانید که می توانید گلِ موجود در کنار موز را نیز بخورید؟ بله، گل کنار موز خوراکی است و بسیار شگفت انگیز هم می باشد، موز ممکن است برای زنان باردار زیاد محبوب نباشد، اما مصرفِ گل کنارِ موز در دوران بارداری منافع و مزایای فراوانی دارد.

 بهتر است بدانید که در واقع چه چیزی در پسِ این گل بنفش رنگِ منحصر به فرد وجود دارد.

ارزش غذایی هر صد گرم گلِ موز

فیبر 5.7 گرم

پروتئین 1.6g

کربوهیدرات 9.9 گرم

چربی 0.6g

آهن 56.4mg

منیزیم 48.7mg

کلسیم 56 میلی گرم

مس 13 میلی گرم

پتاسیم 553.3mg

جلوگیری از کمبود ویتامین

با توجه به فهرست تغذیه بالا، واضح است که گل موز مواد مغذی کاملی برای نوزاد را دارا است، این موضوع کمک می کند تا از کودک در برابر ابتلا به کمبود ویتامین جلوگیری شود، گل موز نه تنها برای نوزاد، بلکه برای مادر نیز لازم است و هر دو آنها می توانند از مزایای آن استفاده کنند، یکی از ویتامین های ضروری موجود، ویتامین C است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. 

افزایش میزان شیر

به عنوان یک مادر آینده، شما باید برنامه ریزی کنید که دقیقا چگونه می توانید کودک خود را به طور مناسب تغذیه کنید، شما می توانید در دوران بارداری از گل موز استفاده کنید تا بدنتان بیشتر شیر تولید کند تا بعدا در هنگام شیر دادن با مشکل مواجه نشوید.

کاهش بیماری های صبحگاهی

تقریبا هر خانم بارداری بیماری صبحگاهی را تجربه می کند که بسیار ناراحت کننده است، خوشبختانه، خوردن گل موز به سادگی می تواند به شما در مبارزه با تهوع و استفراغ کمک کند. 

درمان کم خونی

شما باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی مخصوصا در دوران بارداری آهن مصرف می کنید ، در غیر این صورت از کم خونی رنج خواهید برد، این وضعیت می تواند هنگام بارداری مضر باشد، زیرا شما همیشه احساس خستگی می کنید.

اینکه میزان آهن خود را با استفاده از گل موز به عقب بر گردانید، ایده بدی نیست، گل موز غنی از آهن است و همچنین شامل ویتامین ها و مواد معدنی بالایی نیز می باشد، یکی دیگر از غذاهای عالی برای درمان کم خونی که شما می توانید در دوران بارداری استفاده کنید، آلوئه ورا است. 

کاهش قند خون

یکی از مشکللات رایج در دوران بارداری، افزایش قند خون در زنان باردار است که آنها را مانند بیماران دیابتی می کند، برای جلوگیری و درمان این بیماری، می توانید گل موز را استفاده کنید.

Ei0JcGCiCP4W

احتیاط در مصرف گل موز

تقریبا هیچ عارضه ای از مصرف گل موز وجود ندارد که از آن بترسید، اما باز هم میانه روی در خوردنش ضروری است زیرا خوردن بیش از حد همیشه بعدش منجر به وضعیت بدی خواهد شد.

بنابراین می توانید گل موز را در یکی از منوهای هفتگی خود اضافه کنید تا بتوانید مواد مغذی مختلف مورد نیاز کودک خود را دریافت کنید، شما باید خود را برای طعم تلخ گل موز آماده کنید.

قسمتی بین گلبرگ های بنفش تیره وجود دارد که آنها را تلخ تر می کند، بنابراین شما باید گل را در بیاورید تا چیزی باقی نماند و سپس گلبرگ ها را در مخلوط آب لیمو و آب به مدت 30 دقیقه خیس کنید، اطمینان حاصل کنید که هر گلبرگ به خوبی خیس می خورد تا تلخی آن کم شود و بتوانید از گل موز لذت ببرید.

شما می توانید گل موز را به سالاد و یا دیگر غذاهای خوشمزه تان اضافه کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر