کد خبر 478509

سود ناشی از تفاوت قیمت بازار و کارخانه خودرو به جیب دلالان می‌رود

معاون وزیر کار گفت: متاسفانه تفاوت قیمت کارخانه با بازار باعث می‌شود، سود آن به جیب دلالان و سوداگران برود و انتقاد آن متوجه مدیران این گروه صنعتی شود. این موضوع اجحاف در حق مدیران و مسئولان این واحد است، در حالی که باید رویکرد مصرف کنندگان در این قضیه تغییر کند.

به گزارش اقتصادآنلاین ، حاتم شاکرمی پس از بازدید از ایران خودرو و گفت‌وگو با مدیران و کارگران خطوط تولید، افزود: بر این اساس باید در راستای سالم سازی محیط کار مسیر خود را تغییر داده و اجازه ندهیم، سرمایه‌های ملی اعم از کارگر، کارفرما و تولید به واسطه عدم توجه به استانداردهای محیط کار دچار خسارت و آسیب شوند.

وی تصریح کرد: تحقق جهش تولید با افزایش تولید در گروه‌های صنعتی ایران خودرو و بهره مندی از ظرفیت‌های داخلی کشور امکان‌ پذیر می‌شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به رشد کمی و کیفی تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو دیزل به رغم مشکلات ارزی و شرایط تحریم افزود: وزارت کار به عنوان مجری قانون کار و تامین اجتماعی با استفاده از ظرفیت قانون و مقررات از جمله آیین نامه و دستورالعمل ها در جهت رفع مشکلات این واحد صنعتی تولیدی و دیگر واحدهای نظیر آن به تعهدات خود عمل می‌کنیم.

شاکرمی افزود: متاسفانه تفاوت قیمت کارخانه با بازار باعث می‌شود سود آن به جیب دلالان و سوداگران برود و انتقاد آن متوجه مدیران این گروه صنعتی شود. این موضوع اجحاف در حق مدیران و مسئولین این واحد است، در حالی که باید رویکرد مصرف کنندگان در این قضیه تغییر کند.

شاکرمی اظهار داشت: با توجه به آمارهای دریافتی، این گروه صنعتی فاقد مشکلات نیروی کار مانند تعدیل، اخراج ، اختلاف‌های کارگری و مسایل نظیر آن است و با توجه به ارتقا تولید در گروه صنعتی ایران خودرو دیزل می‌توان گفت، این گروه صنعتی در راستای جهش تولید گام‌های موثری و بزرگی برداشته است .

پروانه رضایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز در این نشست با تأکید بر توجه خاص به اشتغال کارگری اظهار داشت: اداره کار از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات افراد مشمول قانون سخت و زیان‌آور دریغ نمی‌کند و در چهارچوب قانون همه موارد را بررسی و پیگیری می‌کند.

فرشاد مقیمی،مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با وجود همه مشکلات، ایران خودرو دیزل ۹۰درصد بازار خودرو کار را به خود اختصاص داده و ظرفیت‌های داخلی سازی آن رو به افزایش است.

وی افزود: تولیدات این واحد نسبت به سنوات قبل ۳ برابر و نسبت به ابتدای تحریم ها ۷ برابر افزایش داشته است.

محمد زالی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو دیزل نیز یادآور شد: این گروه صنعتی بدون اتکا به منابع بانکی توانسته رشد ۳ تا ۷ برابری در بخش های مختلف تولید ایجاد کند .

مسعود مرسل پور، فرماندار اسلامشهر نیز با تقدیر  از حضور مسئولین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به حل مشکلات موجود گفت: کارگران منطقه اسلامشهر و چاردانگه، چشم امید دارند که در این نشست به همت مسئولان، مشکلات شان حل شود و ما نیز آمادگی هر گونه همکاری در این زمینه را داریم.

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار  به همراه مسعود مرسل پور فرماندار اسلامشهر، پروانه رضایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و ناهید حیدری، مدیرکل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی و جمعی از مدیران وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن بازدید از خطوط تولید این گروه صنعتی با تعدادی از کارگران گفت‌وگو کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر