ایران خودرو (هلدینگ)

سرمایه ثبتی (میلیون ریال)
۰
خدمات و محصولات

تاسيس و احداث و اداره کارخانجات در هر محل ، داخل يا خارج از کشوربه منظور توليد و تهيه انواع خودرو و وسايل نقل و انتقال .

تلفن وبسایت ایمیل آدرس
۰۲۱-۴۸۹۰۱ http://www.ikco.ir info@ikco.ir "تهران - کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج (بزرگراه شهید لشگری)، شرکت ایران خودرو"
توضیحات
فرشاد مقیمی مدیرعامل
فرشاد مقیمی عضو هیات مدیره
محمدرضا فیض بخش رییس هیات مدیره
حسن وفادار ینگجه نایب رییس هیات مدیره
عادل پیرمحمدی عضو هیات مدیره
مرتضی شفیعی عضو هیات مدیره

 

سهام داران اصلی شرکت

ردیف سهامدار نوع میزان سهام (درصد)
1 سرمایه گذاری سمند حقوقی 12
2 تدبیر سرمایه آزاد حقوقی 15.23
3 سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) حقوقی 12.29
ردیف سهامدار نوع میزان سهام (درصد)
4 بازرگانی سپهرایرانیان کیش حقوقی 7.63
5 صندوق بازنشستگی کشوری حقوقی 4.98

شرکت های زیرمجموعه

ردیف نام شرکت
27 گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران (یاپکو)
28 مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو)
29 موسسه فرهنگی ورزشی ایران خودرو
30 نگار نصرسهام (شرکت سهامی خاص)
31 سرمایه گذاری سمند
32 شهرک صنعتی ایران خودرو خراسان
33 آموزشی پژوهشی صنعت خودرو سازی
34 صنایع ماشین ابزار ایران
35 تولیدی خدماتی تجارت ستاره ایران
36 تهیه و توزیع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو (سهامی خاص)
37 قالبهای صنعتی ایران خودرو
38 سازه و ساختمان ایرانیان
39 ایساکو کیش
40 باشگاه فرهنگی ورزشی ایران خودرو خراسان
41 طراحی مهندسی و تامین قطعات خودرو قشم
42 حمل و نقل سمند ترابر بین الملل
43 تحقیق و طراحی موتور ایران خودرو (اپیکو)
44 ایران فناوری اطلاعات و ارتباطات گسترش
45 سمند ریل
46 بازرگانی و خدمات همگام خودرو
47 بازرگانی و خدمات پس از فروش همگام
48 تولید خودرو و صنعت خزر
49 امداد خودرو ایران
50 آزمایشی و تحقیقات و قطعات مجموعه های خودرو
51 بازرگانی پاساد دانا ایرانیان
52 تجارت الکترونیک ایران خودرو

مدیران

صورت مالی

صورت مالی

خبر های این شرکت
 • معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو:

  معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۲۳۲هزار و ۵۰۰خودرو تحویل مشتریان این شرکت شده است و این رقم تا پایان سال، به ۵۰۰هزار دستگاه خواهد رسید.

 • قرعه‌کشی مرحله پنجم فروش فوق‌العاده و همچنین پیش‌فروش یک ساله محصولات ایران‌خودرو ساعت ۹ صبح فردا یکشنبه ۲۷مهرماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود.

 • با انجام قرعه کشی ثبت نام کنندگان در مرحله چهارم فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو، هشت هزار و ۵۵۰ متقاضی سه محصول ایران خودرو برای ثبت نام قطعی شناسایی شدند.

 • شرکت ایدم، سطح آلایندگی موتور OM355 را که در محصولات ایران خودرو دیزل استفاده می‌شود، با پشتیبانی شرکت ایپکو به سطح اروپا پنج ارتقا می‌دهد و تجاری سازی این موتور تا پایان سال میسر خواهد شد.

 • احد میرزایی جانشین مهدی افهمی در ارتباطات ایران خودرو شد.

 • مدیر خدمات بازرگانی ایران خودرو خواستار تسریع در ترخیص مواد اولیه، قطعات و مجموعه های خودرویی از گمرک متناسب با سرعت تولید در ایران خودرو شد و اظهار کرد:‌ آهنگ تولید امسال ایران خودرو نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته و ضروری است تا قطعات مورد نیاز نیز با سرعت بیشتری به خطوط تولید تزریق شود.

 • قائم مقام اجرایی ایران خودرو اعلام کرد:

  گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.

 • مقیمی در مراسم تکریم از فرزندان شهدا و جانبازان:

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، هم زمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس، در دیدار با فرزندان شهدا و جانبازان سرافراز شاغل در این شرکت ضمن تکریم آنان، از برگزاری نخستین کنگره ایثارگران و خانواده شهدای ایران خودرو پس از سپری شدن دوران کرونا در سال آینده خبر داد.

 • گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تا تعداد تولید را از ابتدای امسال تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

 • تشکیل کارگروه مشترک همکاری ایران خودرو و مپنا

  نخستین جلسه مشترک ایران خودرو و مپنا برای امکان سنجی همکاری مشترک برای توسعه خودروهای برقی برگزار شد و تا کم تر از یک ماه آینده با ادامه نشست های مشترک و بررسی ابعاد مختلف، تفاهم نامه همکاری تدوین خواهد شد.

 • مقیمی در یادواره شهدای گروه صنعتی ایران خودرو:

  در حوزه قوای محرکه و توسعه موتورهای موجود قدم‌های خوبی برداشته‌ایم و در ارتقای استاندارد خودروها از اروپا چهار به اروپا پنج از هیچ کارشناس خارجی استفاده نکردیم و این یک دستاورد بزرگ در حوزه صنعت خودروی کشور تلقی می شود.

 • امروز «خگستر» با قیمت ۵۱۳ تومانی به معاملات خود پایان داد و نسبت به دیروز پنج درصد افت داشت. این چهاردهمین روزی بود که این نماد بازدهی منفی برای سهامدارانش ثبت می‌کند و نسبت به آخرین روز مثبتش ۳۴درصد از ارتفاع خود را از دست داد.

 • نمایشگاه‌های هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دستاوردهای مهندسان بسیجی گروه صنعتی ایران خودرو، با حضور فرشاد مقیمی، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و سردار بلالی، مشاور عالی فرمانده هوا فضا در محوطه پایانه ایران خودرو افتتاح شد.

 • ایران خودرو برای مشتریانی که حواله وانت آریسان با موعد تحویل مهرماه در اختیار دارند ولی امکان تسویه حساب برای آنها مقدور نیست محصولات جایگزین معرفی کرده است.

 • مدیرعامل شرکت ایپکو خبر داد:

  مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) با اشاره به پروژه ارتقای موتور XU گفت: تا اواخر مهر ماه، حدود ۵۰ دستگاه از این موتور در خطوط ایران خودرو مونتاژ خواهد شد و در صورت تکمیل خطوط توسط سازندگان، تا پایان امسال این پروژه به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

 • آخرین وضعیت خودروهای دارای کسری قطعه؛

  نمایندگان دادستان کل کشور و گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران،‌ در بازدید از پارکینگ مرکزی ایران خودرو، در جریانقرار گرفتند و توضیحات لازم از سوی مدیران ارشد این خودروساز درباره الزامات تکمیل و عرضه این خودروها ارایه شد.

 • مدیرکل بازرسی وزارت صمت:

  در پی انتشار شایعاتی مبنی بر دپوی خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو، صبح امروز مدیرکل بازرسی و مدیرکل حقوقی وزارت صمت از پارکینگ خودروهای دارای کسری این خودروساز بازدید کردند.

 • رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا خبر داد:

  رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا درجلسه بررسی افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو گفت :این خودروساز با افزایش تعداد قطعات قابل ردیابی درمحصولات خودواصلاحات لازم برای افزایش ضریب ایمنی درقفل درخودروها و سایر نقاط آسیب پذیر، آمار سرقت به کمتراز30 درصد نسبت به سال های قبل رسیده است.

 • با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام، قرعه کشی سومین مرحله از فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو، راس ساعت ۹ صبح فردا ۲۴ شهریورماه با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار می شود.

 • گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا روز بیستم شهریورماه موفق به تولید بیش از ۲۲۰هزار دستگاه خودرو شده که حکایت از افزایش ۴۵درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

 • انتظار کودکان بازمانده از تحصیل روستای دایی آباد به پایان رسید؛

  هم زمان با آغاز سال تحصیلی، مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای ایران خودرو که طبق استانداردهای آموزشی احداث شده، با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو و استاندار سیستان و بلوچستان و برخی دیگر از مقامات این استان به بهره برداری رسید.

 • شرکت ایران خودرو خراسان در پنج ماهه ابتدایی امسال، موفق به تولید بیش از ۴۳ هزار دستگاه خودرو شد که بیانگر تحقق ۳۳ درصد برنامه های امسال تولید در این شرکت است.

 • رونمایی از چند سامانه گلوگاهی خودرو ساخت متخصصان صنعت دفاعی؛

  هم‌زمان با بازدید مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع، چند قطعه گلوگاهی خودرو اعم ازACU، توربوشارژر، ایربگ و باتری های ویژه خودروهای عمومی و تاکسی و مناطق گرمسیری، ساخت متخصصان صنعت دفاعی وزارت دفاع رونمایی شد.

 • در گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی زنجیره تامین صورت گرفت:

  با وجود تعطیلات تابستانی ایران خودرو و قطعه سازان در مردادماه، کارگران خطوط تولید و تکمیل کاری گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی تامین کنندگان، موفق شدند در همین ماه بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو را تجاری سازی و وارد بازار کنند.

 • مدیرعامل ایران خودرو از شکستن رکورد تولید خودرو با همدلی قطعه سازان در این خودروسازی با تولید ۲۳۰۰ دستگاه خودرو در روز گذشته خبر داد.

 • مدیریت بهره گیری از توان و ظرفیت داخلی؛

  گروه صنعتی ایران خودرو در فصل جدید فعالیت های خود با هدف اعتلای صنعت خودرو کشور در سایه همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی، رویکردی را برگزیده که قطعا منافع پایداری را برای صنعت کشور رقم خواهد زد. مجموعه اقداماتی که اهتمام به آن می تواند پیشران موثری برای این صنعت در شرایط دشوار امروز کشور باشد.

 • مرتضی شفیعی که پیش از این مدیرعامل شرکت بهمن دیزل، موفق ترین شرکت تجاری ساز داخلی که تنها شرکت سود ده بورسی در خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سال گذشته بود، به عضویت هیئت مدیره ایران خودرو درآمد.

 • طبق آمار منتشر شده در کدال، تولید ایران‌خودرو در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 97 حدود 25درصد افت کرده، این درحالیست که میزان درآمد حاصل از فروش شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25درصد افزایش یافته است.

 • نایب رئیس هیات مدیره ایران خودرو، عملکرد این خودروساز را در حوزه‌های تولید، کیفیت، تعمیق ساخت داخل، اصلاح ساختار مالی، عرضه محصولات جدید و توسعه پلتفرم را تشریح کرد.

 • پایگاه اطلاع رسانی گروه صنعتی ایران خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سایت فروش اینترنتی این شرکت به نشانی esale.ikco.ir فعال بوده و مشتریان محترم می‌توانند از خدمات مورد نظر خود در این سایت بهره‌برداری کنند.

 • مقیمی در مراسم تحویل 500دستگاه تاکسی به شبکه تاکسیرانی؛

  مدیرعامل ایران خودرو از آمادگی این خودروساز برای نوسازی 10 هزار دستگاه تاکسی فرسوده تا پایان امسال خبر داد.

 • تعهدات معوق برخی از محصولات پر تیراژ شرکت ایران خودرو در نیمه دوم آبان ماه سال جاری به روز می شود.

 • در نخستین روز تعطیلات تابستانی ایران خودرو محقق شد:

  گروه صنعتی ایران خودرو در روز نخست تعطیلات تابستانی، سه هزار دستگاه خودرو فاکتور و برای تحویل به مشتریان در سراسر کشور حمل کرد.

 • براساس نتایج نظرسنجی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران :

  اهداف تعیین شده وزارت صمت در حوزه رضایت مشتریان در محصولات ایران خودرو در دو شاخص IQS و CSI دوام محقق شده است.