کد خبر 466652

دبیر کانون انجمن صنفی مراکز معاینه فنی خودرو

نرخ معاینه فنی خودرو‌ها افزایش نیافته است

جعفریان گفت: هیچ افزایش قیمتی در نرخ معاینه فنی خودرو‌ها تاکنون اعمال نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران ،جعفریان دبیر کانون انجمن صنفی مراکز معاینه فنی خودرو کشور در ساری گفت: با توجه به اینکه نرخ معاینه فنی از پارسال تاکنون هیچ گونه افزایشی نداشته است کانون مراکز معاینه فنی کشور نرخ پیشنهادی خود را به وزارت کشور و راه و شهرسازی اعلام کرده، ولی تا این لحظه هیچگونه افزایش نرخی از هیئت دولت ابلاغ نشده است.

او افزود: نرخ معاینه فنی برای خودرو‌های بنزینی ۳۷ هزار تومان و برای خودرو‌های دوگانه سوز تک مخزن ۵۹ هزار تومان و دو مخزن ۷۱ هزار تومان می‌باشد.

جعفریان با بیان اینکه دریافت هرگونه مبلغی بیش از این نرخ تخلف محسوب می‌شود، گفت: رانندگان می‌توانند شکایت خود را در سامانه سیمفا- سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (symfa.ir) برای پیگیری ثبت کنند.

او افزود: ۳۳ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سبک و همچنین ۶ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین هم اکنون در مازندران از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ مشغول فعالیت هستند.

جعفریان ادامه داد: طبق قانون هوای پاک برای نقل و انتقال خودرو در مراکز تعویض پلاک همراه داشتن گواهی معاینه فنی الزامیست و همچنین خودرو‌های فاقد گواهی معاینه فنی به ازای هر روز تردد از سوی دوربین‌های ثبت تخلف یا پلیس راهور مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

دبیر کانون انجمن صنفی مراکز معاینه فنی خودرو کشور گفت: از رانندگان انتظار داریم برای افزایش ایمنی تردد و همچنین برای حفظ سلامتی خود و خانواده شان نسبت به دریافت گواهی معاینه فنی و تمدید به موقع آن اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر