کد خبر 464072

در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

قیمت روز خودرو (۹۹/۶/۱۲)/ پیش‌بینی آینده بازار در روزهای اوج‌گیری دلار

یک کارشناس اقتصادی به افزایش قیمت خودرو از اواسط هفته گذشته اشاره کرد و گفت: با اوج‌گیری قیمت دلار همه بازار‌ها روند صعودی داشته‌اند و به نشر می‌رسد این وضعیت ادامه‌دار باشد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ فربد زاوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره عوامل موثر بر رشد قیمت خودرو توضیح داد: از اواسط هفته گذشته تمام بازارها روند افزایشی داشتند که البته به جز تاثیر رشد نرخ ارز، عامل افت عرضه و عدم تحویل خودرو از سوی خودروسازان نیز تاثیرگذار بوده است.

این کارشناس بازار خودرو بیان کرد: درحال حاضر خودرو‌های کارخانه‌ای با تاخیر به مشتریان تحویل داده می‌شود و عرضه به بازار کم شده که این عامل درکنار روند صعودی نرخ ارز باعث شد قیمت خودرو‌های داخلی با افزایش همراه شود.

به گفته زاوه، این رشد قیمت‌ها درحالی ایجاد شده که وضعیت بازار نشان می‌دهد که هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود و بازار خودرو همچنان خالی از مشتری و فروشنده است.

او تاکید کرد: روند ارز صعودی است و این موضوع تاثیر خود را علاوه بر خودرو، بر سایر بازارها از جمله طلا و سکه هم گذاشته؛ به این ترتیب به نظر می‌رسد با ادامه این روند قیمت خودرو مجددا در مدار صعودی حرکت کند.

زاوه با تاکید بر اینکه بازار خودرو کششی برای افزایش مجدد قیمت‌ها ندارد، تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو درحالی اتفاق می‌افتاد که خریداران واقعی به دلیل بالابودن قیمت‌ها از خرید امتناع می‌کنند و فروشندگان نیز با تصور اینکه قیمت در آینده بالاتر می‌رود، ریسک فروش را نمی‌پذیرند؛ به این ترتیب رکود تورمی در بازار خودرو همچنان پابرجاست.

قیمت خودرو ۱۲شهریور ۹۹

امروز قیمت خودرو نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و طبق آنچه اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل اعلام کرده، در بازار آزاد امروز قیمت پراید۱۱۱ حدود ۹۵میلیون تومان، مدل۱۱۱ این خودرو ۸۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان و پراید۱۳۲ هم ۸۴میلیون تومان است؛ همچنین تیبا صندوقدار و تیبا۲ هم به ترتیب با قیمت ۹۷ و ۱۱۱میلیون تومان و ساینا نیز ۱۱۲میلیون تومان معامله می‌شود، قیمت کوییک ساده و کوییک‌آر هم ۱۲۰ و ۱۲۵میلیون تومان اعلام شد.

بر همین اساس قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ در بازار امروز ۱۶۹میلیون تومان است و پژو۲۰۶ تیپ۵ هم با حفظ قیمت، ۲۰۴میلیون اعلام شد، همچنین قیمت پژو۲۰۶ صندوق‌دار هم ۱۹۷میلیون تومان است.

در بازار آزاد امروز قیمت پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس ۱۵۱میلیون تومان، پژو پارس سال ۱۸۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان و سمند ال‌ایکس ۱۵۲میلیون تومان اعلام شد؛ همچنین قیمت پژو۲۰۷ دستی ۲۳۳میلیون و مدل اتوماتیک این خودرو ۳۱۰میلیون تومان است؛ مشتریان رانا نیز می‌توانند این خودرو را با قیمت ۱۶۴میلیون و دنا را ۲۲۰میلیون و دنا پلاس را ۳۱۱تومان بخرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر