کد خبر 452851

غلامرضا سلیمانی:

مردم به رسانه‌های جیبی خود اعتماد دارند

نیاز اصلی کشور، دستیابی به اطلاعات آزاد، شفاف و بی‌واسطه است که می تواند آرامش و اطمینان را در جامعه نهادینه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، غلامرضا سلیمانی گفت: به نسبت تغییر رویکرد اطلاع رسانی ابزار رسانه نیز تغییر کرده و مردم برای دریافت اخبار از مبادی رسمی، منتظر نمی مانند و از رسانه های جیبی خود بهره می گیرند.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که رشد صنعت بیمه با شاخص اطلاع رسانی ارتباط معناداری دارد، تصریح کرد: همانگونه که دقت در انتشار اخبار صحیح می‌تواند بنگاه ها را از آسیب مصون نگاه دارد به همان میزان نشر اطلاعات غلط می‌تواند به ارکان یک صنعت لطمه وارد کند.

 سلیمانی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه بر لزوم فراگیری خدمات محصولات بیمه‌ای در کشور تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه در بخش عرضه محصولات محدودیتی ندارد و در صورت وجود تقاضا شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه خواهیم بود.

وی افزایش تقاضا برای خرید بیمه نامه ها را در گرو فعالیت ‌های رسانه‌ای و تبلیغی صنعت بیمه دانست و نسبت به ضرورت آموزش خبرنگاران خبره در این حوزه تاکید کرد.

رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود اقتدار نظام بیمه‌ای را مقدمه‌ای برای صرفه‌جویی ملی ارزیابی کرد و گفت: عملکرد صنعت بیمه در روزهای تحریم و استفاده از روش های مهار آسیب‌های تحریمی توسط این صنعت به نوعی ضمانت بنگاه‌داری و بخش های تولیدی و تجاری کشور به شمار می رود.

وی رشته بیمه های زندگی را در دو بخش سرمایه گذاری و خدمات درمان، قابل تامل توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۶۵ درصد از مردم در کشورهای پیشرفته از مزیت بیمه‌های زندگی برخوردارند و متاسفانه این عدد در کشور ما چندان قابل توجه نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری