کد خبر 266707

معاون وزیر نفت خبر داد:

تولید سالانه ۲۳۰میلیارد مترمکعب گاز در کشور

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: میزان تولید سالیانه گاز ۲۳۰ میلیارد مترمکعب است که براساس برنامه ریزی انجام شده باید تا سه سال آینده به ۲۹۰ میلیارد افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین، «حمیدرضا عراقی» روز سه شنبه در چهارمین همایش تولید پایدار گاز، با اشاره به برنامه های پیش رو در صنعت گاز، گفت: تا سه سال آینده، میزان تولید میعانات گازی از 226 به 360 میلیون تن میعانات گازی، اتان به 8.4 میلیون تن و گوگرد به 2 میلیون تن افزایش می یابد.

مدیر شرکت ملی گاز همچنین از افزایش صادرات گاز مایع (ال.پی.جی) کشور تا سه سال آینده خبر داد و گفت: میزان صادرات گاز مایع نیز از 2 به 12 میلیون تن در سال افزایش می یابد.

وی با یادآوری برنامه های آتی صنعت گاز، سه ماموریت اصلی این شرکت در سال های آتی را «حضور فعال در تجارت جهانی گاز»، «تامین گاز» و «تجدید ساختار» اعلام کرد.

معاون وزیر نفت در امور گاز، با بیان اینکه در نیمه دوم عمر شرکت ملی گاز از خودکفایی به خوداتکایی خواهیم رسید، افزود: خوداتکایی به این معناست که قدرت تصمیم گیری داشته باشیم که آیا کالا و محصولی را تولید کنیم یا خیر.

وی یادآور شد: البته امکان دارد که با وجود دارا بودن توان کافی، محصولی را به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی، تولید نکنیم.

وی لزوم توجه کیفیت در تولید محصولات و کالا را متذکر شد و گفت: باید به سوی تولید محصولات با کیفیتی که دارای ارزش افزوده بیشتری هستند حرکت کنیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز ادامه داد: باید در نیمه دوم عمر صنعت گاز، برای رسیدن به دانش ها و فناوری های جدید تلاش شود تا در گام بعد بتوانیم به صادرات این خدمات فنی و فناوری ها اقدام کنیم.

مدیر شرکت ملی گاز با اشاره به صادرات گاز کشور، گفت: حضور در تجارت جهانی گاز بر مبنای بنگاه داری انجام خواهد شد‌.

معاون وزیر نفت در امور گاز افزود: برندسازی در صنعت گاز، برنامه دیگر شرکت ملی گاز است و باید از طریق برند سازی، صنعت گاز به الگویی برای سایر صنایع تبدیل شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر