کد خبر 518627

وزیر کار؛

افزایش ۳۹درصدی حقوق بازنشستگان علاوه بر همسان‌سازی است

وزیر کار گفت: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان، منهای عددی است که تحت عنوان همسان‌سازی در پایان سال گذشته انجام دادیم و واریز کردیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئت وزیران مصوب کرد حداقل پرداختی بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.

وی گفت: این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است و بازنشستگان در فروردین ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد ۳۹ درصد مطابق حداقل مزد کارگران برخوردار می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان منهای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است که مرحله دوم آن در روزهای پایانی سال گذشته برای سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شد.

وی اعلام کرد: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسید و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد.

شریعتمداری گفت: رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری و لشکری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • اسدالله زارعی
    ۰ ۰

    آقای شریعتمداری وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی آیا شما اطلاع ندارید ما بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی غیر همکار بیمه اجباری ادارات دیگر مشمول استخدام کشوری و تابع قانون نظام هماهنگ از تمام ردیفهای حقوق ومزایا بیمه به تامین اجتماعی پرداخت نموده ایم ولی کشوری ولشکری ازچهارردیف اول بیمه پرداخت نموده اند آنها در چندین بار همسان سازی حق وق ومزایا داشته اند ولی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی فقط یک بار متناسب سازی ناعادلانه صورت گرفته امیدوار یم به این بی عدالتی و تبعیض غیر قانونی پایان داده شود