کد خبر 489273

معاون اقتصادی بانک‎ مرکزی اعلام کرد؛

رشد شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول سال جاری/ تبعات کرونا بر حوزه فعالیت‌های صنعتی کنترل شده است

معاون اقتصادی بانک‌مرکزی گفت: رشد شاخص تولید کارگاه‌ بزرگ صنعتی در سه ماهه دوم سال جاری در کنار رشد سه ماهه اول سال، موجب رشد ۶.۸ درصدی شاخص تولید در نیمه اول سال ۱۳۹۹ نسبت به تولید نیمه اول سال ۱۳۹۸ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ پیمان قربانی، معاون اقتصادی این بانک اعلام کرد: با توجه به این که قریب به 70درصد از ارزش افزوده بخش صنعت به کارگاه‌های بزرگ صنعتی (بالای 100 نفر کارکن) اختصاص دارد، رشد 11.9 درصدی تولید کارگاه‌های مزبور نویدبخش عملکرد مناسب رشد ارزش افزوده بخش صنعت در سه ماهه دوم سال جاری می‌باشد که قاعدتاً بر تقویت عملکرد رشد اقتصادی در تابستان امسال موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: رشد شاخص تولید کارگاه‌ بزرگ صنعتی در سه ماهه دوم سال جاری در کنار رشد سه ماهه اول سال، موجب رشد 6.8 درصدی شاخص تولید در نیمه اول سال 1399 نسبت به تولید نیمه اول سال 1398 شده است.

معاون همتی گفت: در شرایطی که در سه ماهه اول سال جاری شاخص 13 گروه و در سه ماهه دوم سال گذشته نیز شاخص تولید 16 گروه با رشد منفی مواجه بوده است، این امر موید بهبود شرایط و وضعیت تولیدات صنعتی و روند روبه تزاید انتشار آن در رشته‌های مختلف صنعتی در سه ماهه دوم سال جاری است.

قربانی یادآور شد: خوشبختانه رشد قابل توجه شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی و همچنین گسترش آن در رشته‌ فعالیت‌های مختلف صنعتی، حاکی از این است که تبعات اقتصادی منفی ناشی از شیوع کرونا در حوزه فعالیت‌های صنعتی بنحو مناسبی کنترل شده و فعالیت‌های صنعتی از روند مطلوبی برخوردار گردیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر