کد خبر 443860

یک سوم بیکاران کرونا بیمه بیکاری گرفتند

سازمان برنامه و بودجه از پرداخت مقرری ‎بیمه بیکاری برای حدود ۱۰۳هزار نفر از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸به حساب مشمولان خبر داد که حدود یک سوم تاییدشدگان بیکاران اسفند ماه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، واریز مقرری بیمه بیکاری به حساب مشمولان و متقاضیان به دنبال اطلاعیه وزارت کار انجام شد که در آن از تمام مقرری ‌بگیرانی که در اسفند سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند خواسته بود پس از دریافت پیامک ارسال شماره ‌حساب برای واریز بیمه بیکاری نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانکهای تعیین شده در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار اقدام کنند.

پیش از این «مسعود بابایی» مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره آخرین آمار ثبت نامی در سامانه بیمه بیکاری، گفته بود: در مجموع ۸۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که ۶۹۸ هزار و ۷۹۳ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری تایید شدند.
وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه گفت: در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر، فروردین ۲۹۳ هزار و ۹۸۵ نفر، اردیبهشت ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر و تا ۱۰ خردادماه ۶ هزار و ۲۴۶ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری توسط وزارت کار تایید شدند.
براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، از میان ۳۷۳ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری اسفند سال گذشته ۱۰۳ هزار نفر مقرری را دریافت کردند. 
البته سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که این اقدامات مربوط به تعدادی از ثبت نام کنندگان اسفند ۱۳۹۸ بوده و به تدریج با تأیید و اعلام اطلاعات حساب‌های مابقی مشمولین توسط سازمان تأمین اجتماعی این مقرری برای ماه‌های بعدی نیز پرداخت خواهد شد.
براساس اعلام این سازمان فهرست و شماره حساب بخش دوم مشمولان طرح پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل آسیب دیده از کرونا در روزهای آتی توسط سازمان ‎تأمین اجتماعی تأیید و پس از ارسال با فوریت پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر

  • مجید
    ۰ ۰

    سلام خداوکیلی یعنی درسته بعداز 4ماه 300 تومن واریز کنین واسه بیمه بیکاری. 3ماهه اجاره خونم عقب افتاده اونم ماهی 500 بایداجاره بدم بااین 300تومن چه خاکی توسرم بریزم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری