{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438630

زمان تقریبی آزادسازی و امکان خرید و فروش سهام عدالت اواخر خرداد ۹۹ اعلام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت و مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی  با بیان اینکه  به زودی شاهد ورود 49 میلیون نفر دیگر از اشخاص حقیقی به باشگاه بزرگ سرمایه ای کشور خواهیم بود، گفت: از این تعداد دو و نیم میلیون نفر فوت کردند که سهام آنها به وراث شان منتقل می‌شود.

وی افزود: از  46 و نیم میلیون نفر باقی مانده مشمول سهام عدالت 36 میلیون نفر دارای کد بورسی هستند که یک و نیم میلیون نفر احراز هویت در بازار سرمایه داشتند.

فهیمی گفت: بر اساس آخرین تصمیمات فرعی شورای عالی بورس اگر افراد احراز هویت در نظام بانکی شده باشند نیاز به احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی فعال نخواهند داشت.  لذا توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

به گفته وی، مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری سهام دارند، باید به سایت خصوصی‌سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه خود را به روزآوری کنند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی افزود: تعداد مراکز احراز هویت به 2 هزار مرکز ارتقا یافته است و دیگر تجمع انبوه مراجعه‌کنندگان را در مقابل بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی نمی‌بینیم. حدود 5 میلیون نفر روش مستقیم آزاد‌سازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند که باید از دانش کافی برخوردار باشند.

فهیمی گفت: حدودا در تاریخ 8 خردادماه سال جاری بعد از مشخص شدن تعداد واقعی سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، در اطلاعیه‌ای تاریخ مراجعه افراد به سامانه‌ها برای فروش سهام عدالت اعلام خواهد شد.  بعد از این تاریخ زمان قطعی که خیلی طولانی هم نخواهد بود (شاید حدود 10 روز) امکان خرید و فروش سهام عدالت ایجاد خواهد شد.

ارسال نظر

 • مجید
  ۳ ۰

  در سایت سازمان خصوصی سازی گزینه ای که بشود شماره شبا را وارد کرد و احراز هویت شد وجود ندارد

 • محسن بیات
  ۶ ۰

  سلام ما سهام عدالت نداریم هنوز میشه ثبتنام کرد

  • ناشناس
   ۲ ۲

   سلام من مادرم مرده چه جوری صاحب سهامش بشم

 • علی امیری
  ۱ ۱

  سهههههههام عدالتم دفعه قبل شد۳۸هزارتومان،،،سهام دارم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام کسانی که بیکار ودارای. یک فرزند هستن آیا میتوانند سهام خود را بگیرند

 • بهرام
  ۱ ۱

  مستقیم و غیر مستقیم دیگه چیه؟بیکبار بگید به زور هم شده باید سهام رو به ما بفروشید،یا غیر مستقیم که حق دخالت نداریم!!!؟

 • پیام
  ۱ ۰

  خداروشکر

 • بهرام
  ۱ ۱

  اخه در غیر مستقیم شما گفتین که حق دخل و تصرف رو نداریم و چطور باید سهام رو فروخت؟!

 • محمدترنجد
  ۱ ۲

  میخواهم سهام عدالت ثبت نام کنم

 • مرا حاصل قیاسی
  ۱ ۰

  سهام ع دالتم موجودی اولیه اش 8333000ریال بوده اما الآن تو سایت 3400000ریال قید شده سهام کل اعضای خانواده ام به این صورت کسر شده علتش چیه .چگونه اصلاح میشه.چون برگ سلامها دستمه اگر اصلاح نشه شاکی میشم

 • ستار
  ۰ ۰

  سلام. ما یک خانواده شش نفره زمان ثبت نام در یک فرم ثبت نام کردیم و برای دونفر سهام نیامد آیا این بی عدالتی محض نیست

 • خداداد
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشین ازوقتی که مریضی کرونااومده شوهرمن بیکاره وتوخونه مساجری زندگی میکنم ودوتا دختردارم که یکیشون توعقدواسه جهیزه اونم موندیم ابن سبدی غذایی که واسه کرونابه همخ دادن به ماندادن ازشما مقام بالا درخواست دارم که رسیدگی کنین ممنونم ازتون

 • حسین چناری
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشید ببخشید من اشتباهی گزینه مستقیم زدم حالا باید چکار کنم خواهش میکنم ویرایش بدید تا ما غیر مستقیم رو انتخاب کنیم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری