کد خبر 337517

نماینده مجلس: پوری حسینی منتخب وزرای اقتصاد نبوده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مشخص نیست که منافع چه کسانی در انتصاب رئیس سازمان خصوصی‌سازی در میان است، اما آنچه که آشکار بوده پوری حسینی، رئیس این سازمان منتخب چهار وزیر امور اقتصادی و دارایی اخیر نبوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالرضا مصری با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی برای عزل پوری حسینی، رییس سازمان خصوصی سازی گفت: رضایتمندی نسبت به عملکرد سازمان خصوصی سازی در جامعه وجود ندارد و شاهد موارد متعدد نارضایتی از این سازمان در مجلس و بین نمایندگان هستیم که این نارضایتی ها به طرق مختلف خود را نشان داده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابهاماتی در خصوص افرادی که در سازمان خصوصی سازی مسئولیت دارند مطرح شده، افزود: برخی از این ابهامات رسانه ای شده است همانند واگذاری کشتارگاه فلان به یک شخص، لذا اگر نفس تازه ای بر جان سازمان خصوصی سازی دمیده شود، برای ادامه فعالیت این سازمان بهتر است.

وزیر اقتصاد در انتخاب رئیس سازمان خصوصی‌سازی هیچ نقشی ندارد

وی با اشاره به اینکه دولت در چهار سال دوم فعالیت خود وزرای جدیدی به مجلس معرفی کرده است، ادامه داد: در ماه های اخیر رییس جمهور دوباره وزرای جدیدی را به مجلس معرفی کرده و وزیر صنعت، معدن و تجارت را تغییر داد که می توان این اقدام را در خصوص سازمان خصوصی سازی نیز انجام داد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید با ایجاد تغییرات در سازمان خصوصی‌سازی بسیاری از شبهات در این سازمان مرتفع شود، اظهار داشت: در حال حاضر سازمان خصوصی‌سازی پاسخگو نیست و از برخورد وزرای امور اقتصادی و دارایی در مواجهه با موضوع اینگونه به نظر می‌رسد که وزیر در انتخاب پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی هیچ نقشی ندارد و این فرد از جای دیگری منصوب می شود.

مشخص نیست که منافع چه کسانی در انتصاب رئیس سازمان خصوصی‌سازی در میان است

وی با تاکید بر اینکه مشخص نیست که منافع چه کسانی در انتصاب پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در میان است، افزود: مشخص نیست آیا منافع شخصی در این  انتصاب در میان است یا اینکه بر اساس دوستی و رفاقت این اتفاق رخ داده است، اما آنچه که آشکار بوده رئیس سازمان خصوصی سازی منتخب چهار وزیر امور اقتصادی و دارایی  اخیر نبوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان در نامه ای به فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرده اند که پوری حسینی، رئیس کنونی سازمان خصوصی سازی برکنار شود و انتظار نمایندگان نیز تغییر این فرد است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر