کد خبر 559925

تبدیل شدن آموزش و پرورش به خانه سالمندان

به تازگی بنا است که نیروهایی با سن بیش از ۴۰ سال در آموزش و پرورش استخدام شوند و آنجا را به خانه سالمندان تبدیل کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیدآرمین حسینی کارشناس آموزش و پرورش نوشت؛ پویایی و شکوفایی یک جامعه بستگی به وجود نیروی کارآمد و جوان و باانگیزه دارد؛ هنگامی میتوان به ارتقا یک سیستم با بهره وری بالا اذعان کرد که بتوان از نیروهای آن چرخه به بالاترین نحو ممکن استفاده کرد.

جوامع پیشرفته برای آنکه بتوانند در پروسه بهره‌وری و کارآمدی خود باقی بمانند و بتوانند به شهروندان خود خدمات سریع و متنوع ارائه دهند میبایست از نیروی انسانی جوان با مدارک علمی مرتبط و انگیزه بالا استفاده کنند تا چرخ تولید و صنعت و علم در این جامعه‌ها خاموش نشود.

یکی از اصول اولیه برای استخدام نیرو در دستگاه‌های اجرایی؛ سن تقویمی مناسب و مدارک علمی مرتبط بوده تا بتوان از فردی که استخدام می‌شود به میزان کافی بهره مند شد و خلا و نیاز آن دستگاه را برای سال‌های متوالی تامین کرد.

آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی بوده که به واسطه ارتباط چندسویه با مردم یک جامعه تحت رصد و ذره بین مردم همان جامعه است و تعاملات موجود در آن تاثیرات بسیار زیادی در چرخه صنعت و تولید یک جامعه دارد.

نیروی انسانی موجود در بدنه این وزارتخانه فرهنگی و اجتماعی قطعا میبایست از جنس افرادی باشد که به اصول و فنون مرتبط با شغل خود آگاهی داشته باشند و از توانایی جسمی مناسب برای انجام فرآیند تدریس آن هم به صورت حضوری و مجازی برخوردار باشند.

دانشگاه فرهنگیان که در یک دهه گذشته خود بیش از چند صدهزار دانشجومعلم را در دل خود پرورش دهد تا حدود زیادی توانسته خلا به وجود آمده در اثر بازنشستگی گسترده نیروهای این سیستم را جبران کند اما به دلیل کم مهری‌هایی که در دولت قبل به این دانشگاه روا داشته شد نتوانست آنچنان که باید نیاز کامل وزارتخانه متبوع خود را برطرف سازد.

در این میان رجل سیاسی هرگاه در انتخابات شرکت کرده‌اند دیواری کوتاه‌تر از آموزش و پرورش پیدا نکرده و در میتینگ‌های تبلیغی خود قول استخدام افراد در بدنه این وزارتخانه تربیتی را به اعضای ستاد خود میدهند که باعث به وجودآمدن مشکلات عدیده‌ای برای چرخه تعلیم و تربیت می‌شود.

وزارت آموزش و پرورش اخیرا در حال استخدام نیروهایی با سن بیش از ۴۰ سال است که نشان میدهد پیکره‌ی نحیف و در حال احتضار آموزش و پرورش، زنده زنده در حال قطعه قطعه شدن است.

استخدام در دستگاه‌های دولتی به خودی خود مسئله‌ای منفی نیست و برای جبران بازنشستگی‌های گسترده در دستگاهی مانند آموزش و پرورش امری مفید و به فایده است اما چند نکته در این جا مطرح است:

چگونه می‌توان از نیرویی که تقریبا سن جوانی خود را در جایی دور از آموزش و پرورش طی کرده است و تنها رابطه استخدامی وی مربوط به گذراندن دوران سربازی آن هم ۱۰-۱۵ سال قبل است انتظار بهره وری و آموزش مناسب به فرزندان این مرز و بوم داشت؟

اگر از مدارک تحصیلی غیر مرتبط آن هم با معدل‌های پایین افراد بگذریم، آیا با گذراندن تنها یک سال دوره پودمان در دانشگاه فرهنگیان برای این افراد میتوان انتظار داشت که خروجی مناسب برای آموزش و پرورش به ارمغان خواهد آمد؟

اگر بحث تامین نیرو برای حداقل یک دوره ۱۵ ساله باشد چگونه میتوان از فردی با ۴۰ سال سن انتظار داشت که بتواند در وسط دوره میانسالی حداقل ۱۵ سال کارآیی مفید آن هم در وسط کلاس‌های درس داشته باشد؟

در همین حال نیز شنیده شده است که برخی از این افراد جذب شده از رفتن به کلاس درس امتناع کرده و از ادارات آموزش و پرورش محل خدمت درخواست مدیریت مدارس کرده‌اند حال آنکه اگر این افراد برای تدریس و حضور در سرکلاس درس برای جبران نبود معلمان کافی استخدام شده‌اند این درخواست‌های نابجا و نامعقول چیست؟

آنچه که عیان است آموزش و پرورش به لطف افراد سیاسی تصمیم‌گیر و ضعف و سستی مسئولین وزارتخانه آموزش و پرورش به تدریج در حال تبدیل شدن به خانه سالمندان است و دود این ناپختگی‌ها به چشم فرزندان این مرز و بوم خواهد رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فصلانه
  ۳۵ ۳

  در هر موردی از تمام دنیا عقب تریم در حرف گنده زدن اول ایم خخ

  • ...
   ۹ ۱

   با درود خدمت بازنشسته های محترم،خواستم بگم که چرا مسئولین کارهایی میکنند که بازنشسته ها وادار به ماندن باشند مثلا میگن اگه بازنشسته ها بمونند بهشون رتبه بندی خوب تعلق میگیره،باور کنید به بعضی از بازنشسته ها سراغشون رو بگیری خودشون میگن که بهتره ما بریم کنار تا راه برای جوونا باز بشه،چرا وادار میکنید بازنشسته ها رو اونم با حقوق خیلی کم که فعالیت کنند مثلا میگند که با حقوق خوب بازنشسته میشند اگه بمونند،من ۲سال سرباز معلم بودم با رشته ی حقوق حداقل بزارین ما هم در آزمون شرکت کنیم،سنمونم داره میگذره مگه این خواسته ی زیادیه؟به مسئولینی که گفتم هیچکس توجه نکرده به این درخواست..

 • وجیهه گمینیان
  ۵۹ ۱۰

  ببخشید فقط در ایران هست که فردی هنوز چخل سالش نشده می گن پیره و کارایی نداره. شما هنوز خیلی از افراد دهه شصت را استخدام نکردید فقط به خاطر این عقاید مسخره. از یک طرف می گویید سن امید به زندگی در ایران بالا رفته از طرف دیگر فرد با چهل سال سن را پیر حساب می کنید. این همه برای افراد سرمایه گذاری شده اما شما زود می خواهید آنها را کنار بگذارید. واقعا متاسفم برای این طرز نگرش.

 • شبانی
  ۵۵ ۸

  سلام کارشناس محترم
  تا الان کجا بودی؟
  این بزرگوارانی که بالای 40 سال سن دارند، حداقل 15 سال هم با حداقل حقوق جور تربیت بچه های جنابعالی و سایر کارشناسان محترم رو به دوش کشیدند، جوونی شون رو تو این راه خرج کردند، الان شما بیاین اینجوری اظهار نظر کنی
  واقعا متاسفم

 • ناشناس
  ۵۳ ۶

  این افراد جوانیشون روبا حق التریسی در اموزش و پرورش گذروندن

  • ناشناس
   ۲۳ ۵

   با سلام
   مشکل بیکاری این افراد را چه کسی باید حل کنه
   آیا کسانی که الکی دانشجو میپذیرن و وقت این همه آدم را میگیرد نباید محاکمه شود
   چرا مسئولین در ایران عاقبت اندیشی این جوانان تحصیل کرده را نمیکنند

 • ناشناس
  ۱۷ ۱۳

  سلام
  به خداالان یارو۵۴سالشه طرح امین تازه قبول شده هیچ داخل اموزش وپررورش مداوم کارنکرده،یعنی این ۶سال دیگه ۶۰سالگی بایدبگیره،اسمشوهم گذاشتنه طرح امین

 • ایرانی
  ۴۰ ۴

  ۱۵ سال با بدون مزایا وکمترین حقوق با عشق در اموزش پرورش کار کردم الان سنم بالاهست؟؟؟؟؟

 • ارشاد
  ۳۲ ۴

  بنده که آخرین سال خدمتم در آموزش وپرورش را طی می کنم وپستهای متعددی از جمله سالها تدریس ،مدیریت وپست اداری را تجربه کرده ام اعتقاد قلبی ویقینی دارم بزرگترین مشکل آموزش وپرورش این مملکت ،سیاسی کاری است وتا این مشکل حل نشود مشکلات معیشتی که همزاد آموزش وپرورش بعد از انقلاب است تا مشکلات ریز ودرشت دیگر حل نخواهد شد .متاسفانه کار به قدری سیاسی شده که انتخاب مدیران کل ورؤسای مناطق وشهرستانها هم تابع تیم به قدرت رسیده در مجلس وریاست جمهوری است وانتخاب این مسئولان باید با نظر نماینده ةآن استان یا شهرستان یا منطقه باشد وکاری به توانمندی این افراد ندارند .

 • حسین فرخ
  ۴۰ ۵

  واقعا که... دنیا مدیون تجربه بزرگان خودش هست و توی ایران اونا رو پیر و فرتوت حساب میکنن... من 7 سال هست دارم خدمت میکنم اون زمان که وارد شدم 27 ساله بود... شرم باد... پاک کنید خبر رو تا دل بیشتری نشکسته

 • ناشناس
  ۱۸ ۷

  آره همین تو خوبی فقط

 • همتا
  ۳۱ ۴

  سلام ،خسته نباشید،به نظر من قشر معلمان زحمت کش جامعه هستند ،در اوضاع کرونا تنها کسانی بودند که به تما م افراد کمک کردند ونشان دادند وایثار وگذشت کردند بعضی از انها با حقوق کم به کارشان ادامه داد ند حالا برای تشکراز معلمان بگوییم سالمند ،اتفاقا در جامعه معلم ها با شور وشاد و سالم هستند وبا دیدن این افراد به ادم امید زندگی می دهند ودر اخر از معلم بچه خودم کمال تشکر دارم

 • یک معلم
  ۱۲ ۲۲

  واقعاً حرفهای شما بسیار منطقی وبجاست،خیلی از این ضربه هایی که بر پیکره جامعه فرهنگی وارد میشه از سر ندانم کاری همین فکرهای غلط مسئولین است، ای کاش اقلا برای جذب نیرو که اکثرا هم وقتی وارد میشوند فقط میخواهند مدیر ومعاون باشند،از همکاران شاغل کمک بخواهند وباهمفکری از آنها نیروهایی رو جذب نمایند،کاش مسئولین آموزش وپرورش کمی بیشتر به معلمان و نظرات آنها بها میداد و ای کاش اینهمه مدرک گرا نبود وتجربه افراد را فدای مدرک نمیکرد،و ای کاش های دیگری که هیچ وقت در این سالها که معلم بودم به آنها اهمیت داده نشد متأسفانه...

  • ناشناس
   ۱۱ ۱

   چطوره بچه های شما رو استخدام کنند و آموزش و پرورش و موروثی

 • Daniz
  ۳۱ ۷

  با سلام مگر اینا نیستن که ۱۰الی۱۵ساله دارن با حقوق اندکی اونم کرایه تاکسی مدرستون رو خالی نزاشتن؟
  نشستین پشت میز حقه ما هم بود بنشینیم ولی امثال تو نزاشتن

  • ناشناس
   ۵ ۰

   آقای کارشناس کاملا مشخص هست شما متن را با غرض شخصی نوشتید.چطور نگفتید این نیروهای که در حال استخدام هستید سالهای جوانی خود را در آموزش و‌پرورش با کمترین حقوق گذراندند حالا فقط تعیین تکلیف می‌شوند.متاسفم با انتشار سخنان اشتباه و ناقص باعث پایین آوردن شان و منزلت ‌‌‌‌‌‌معلمی و سیستم آوپ میشوید.شایسته هست آوپ در تایید صلاحیت کارشناسان دقت نظری بیشتری داشته باشد.

 • مهتاب
  ۳۴ ۵

  خجالت بکشین هر حرفی رو بدون اطلاع میزارین تو سایتها.این معلمان که میگی 40یال هستن تا الان 15سال برای آموزش وپرورش تدریس کردن با ماهی پانصد هزار یاکمتر...الان دارن به حقشون میرسم خیییییلی دیر...

 • حق گو
  ۸ ۲۷

  گروهی ازمسئولین به عمدسعی درجذب سالمندان وراستش ناتوانان علمی دربدنه آموزش وپروش دارندضدیت آن ها باسرنوشت نسل جدیدبخوبی آشکاراست ومجلس وعده ای براین امرنابخشودنی دامن می زنندآیاتوطئه ای برای نسل های آینده درکاراست بایدملت واولیا به این خیانت اعتراض نمایند

 • ناشناس
  ۱۸ ۰

  واقعا متاسفم که یه کارشناس بخواد اینطوری اظهار نظر کنه در مورد کسانی که تمام جوونیشون رو گذاشتن وبا کمترین حقوق با جون ودل برا بچه های این مرز و بوم زحمت کشیدن

 • ناشناس
  ۱۸ ۲

  این طرز فکر اصلا درست نیست ..نیروهای چهل ساله ما اکثرا نیروهای تحصیلکرده و پر انرژی هستند دهه شصتی ها که اکثرا الان نیروهای نهضت ۹۲ به بعد و مربی پیش دبستانی هستند اکثرا نیروهای جوان و تصیلکرده هستند که هنوز بلاتکلیف مانده اند پس تکلیف اینا چی میشه ..کلی زحمت کشیدند ..دل جوان و زنده باشه مگه به تاریخ شناسنامه ای هست ..

 • ناشناس
  ۹ ۲۹

  بهترین شغل معلمها دارن نصف سال تعطیلن حقوقشونم سرجاشه
  واقعا خوشبحال معلمها که راحتترین شغل دنیا رودارن

 • ناشناس
  ۲۲ ۰

  واقعاً خجالت بکشید با حرفهای بدون منطق و بی خبر از همه جا اینهایی که الان سنشون ۴۰ و بالاتره حداقل ۱۵ سال و بیشتر در همین آموزش و پرورش دارن زحمت میکشند با کمترین حقوق و مزایا فقط به عشقی که به کارشون دارن و به دانش آموزان دارن و تحت هر شرایط سختی کار کردن با حقوق ناچیز و پرداختی های با تأخیر ، الان که باید به حقشون برسن و از تجربیات چندین ساله شون به نحو احسن استفاده بشه ، آمدید و این حرفها ی بیخود رو در مودشون میزنید ، واقعا متاسفم برای چنین افرادی ....

  • علی
   ۰ ۴

   واقعا ظلم بزرگی بود به بچه های اینده این استخدام ها

 • ناشناس
  ۴ ۴۴

  کاش ما هم معلم بودیم همه سالو تعطیلن حقوق مفتم از بیت المال میگرن

  • ناشناس
   ۱ ۰

   شما اگه لیاقت داشتی حتما میشدی .معلوم هست از اون دانش اموزان خنگ تو سری خور بودی که هیچی نشدی قشنگ

 • ناشناس
  ۸ ۱۴

  واقعا معلم باید جوان باشد ۱۸سالگی دیپلم دانشگاه فرهنگیان ۴ ساله رو طی کند ۲۲سالگی وارد کلاس شود و حدود ۵۰ سالگی هم بازنشسته شود در حالی ۴۰ ساله وارد کلاس بشه پیرمرد تا ۷۰ سال تدریس کند

  • ناشناس
   ۴ ۰

   اینا ۱۵سال تدریس کردن وقتی تو خواب بودی ۱۵سال دیگم میکنن میشه ۵۵سالشون

 • مجتبی
  ۳۱ ۱

  با سلام... ۱..چرا تا قبل استخدام که این نیروها با کم ترین حقوق بچه های شما رو تدریس می کردند صدایی از شما شنیده نشد و موقع استخدام کارشناس سن شده اید و این نیرو ها پدر بزرگ و مادر بزرگ شده اند.۲...درصد زیادی از این نیروها سابقه بالای ۱۰ سال دارند و تا حالا سر جالیز کار نمی کردند و با همین مدارس مشغول بوده اند...۳..سن خیلی از این نیروها بین ۳۰ تا ۳۵ است...۴..اگر سن عزیزی بالای ۴۰ سال باشه نشان تجربه و پختگی است نه پیری...۵..ضمنا برای این نیروها دوره ۵ ماهه گذاشته شده با هزینه نسبتا بالا...۶..این تصمیم استخدام رو کارشناسانی بالاتر از شما گرفته اند...۷..در همه کشور ها به نیروهای با تجربه بالا افتخار می کنند ولی اینجا.....۸...متاسفم

 • باران
  ۲۱ ۰

  کارشناس محترم.افرادی که داری اون ها را سالمند خطاب می کنی معلمان زحمت کشی هستند که دست کم ۱۵ سال است که کلاس های خالی را به بهترین نحو اداره کرده اندوالان دارند بعد از سال ها به حقشان میرسند.بهتره بدون اطلاع نظر ندهید😏

 • بهروز
  ۹ ۱۱

  زمان مشخص خواهد کرد آنهایی که برای آموزش وپروش این میراث رابه جا گذاشتند از کجا آب می خورده اند
  این کارشناس محترم به جا فرموده اند خانه سالمندان
  انهای که نهضت سواد اموزی را وارد بدنه آموزش وپرورش کردند دشمنان قسم خورده سالها باید برای از بین بردن نسل ایران تلاش می کردند که آقایان با کمترین هزینه انجام دادند اگه فکری به این وضیعت اموزش وپرورش نشود جامعه ایرانی چنان از هم خواهد پاشید که جبران ان برای هیچکسی ممکن نخواهد بود

 • ناشناس
  ۷ ۸

  الان به فکر افتادین طرف ۴۵ سالشه بماند الان استخدام شده کدوم جونیشونا گذاشتن با یه مدرک نهضتی جور کردن رفتن سر کار ولی نیروی جوان ما بای بنشینه توی خونه بامدرک عالی حداقل آزمون بگیرین بصورت حق التریس بگیرینشون

  • امین
   ۳ ۱

   اب را بریز همونجا ک میسوزه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اگه اون کسی که میگی سواد داشت اینجوری تایپ نمیکرد
   نیروی نهضت اتفاقا خیلی باسواد تر و بهتر از نیروی دانشگاه فرهنگیان هستن با بهترین مدرک و سطح سواد

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  واقعا خجالت داره چرا این حرف رو میزنید اینا بدبخت توسن جوانی اومدن کار کردن استخدامشون نکردن میگی چکارکنن

 • ن
  ۱۳ ۱

  مسئولین آموزش وپرورش در دهه 80 می گفتند دکترها بی کارند باید بچه ها مهندسی بخوانند والان مهندسان آن زمان بی کارند ولی کمبود دکتر وجود دارد این مسئولین چه جوابی دارند که بدهند که چرا آینده ی بچه های مردم را تباه کرده اند

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  با سلام،آقای برادر به جای کارشناسی چرا ناکارشناسی می‌کنی این آقای چهل ساله که میگید حداقل پانزده سال را در همین آموزش و پرورش طی کرده و کار ازش کشیدند اما بدون حقوق.
  چرا آخرت خودت را با ناکارشناسی خراب می‌کنی.

 • باقری
  ۱۴ ۰

  واقعا متاسفم برای آموزش و پرورشی که حاضرند از نیروی باز نسشته برای آموزش استفاده کنه اما از نیروی جوانش که به گفته‌ی شما۴۰ساله هست استفاده نکنه ودرمدارس غیر دولتی با حقوق یک میلیونوپانصد با ۸سال سابقه کار کنه و یکی مثل شما بگه پیرشده ونیروی مفیدی نیست

 • محسن
  ۹ ۰

  واقعا متاسفم برای این مطالب غیر کارشناسی و ...بعضی از این بچه ها سالها و سالها معلم نمونه شهرستانی و استانی شدن . با کمترین حقوق بیشترین بهره وری رو برای اموزش و پرورش داشتن. چرا ندانسته و بیجا سخن میگین. افرادی از این گروه بیش از 10 سال سابقه خدمت دارند و حتی بعضی از انها دارای مدارک سطح عالی و دکترا بوده و هم اکنون استاد مدعو دانشگاههای کشورن. پس ندانسته سخن نگویید و دل نشکنید.

 • ناشناس
  ۴ ۱۰

  اینای که رفتن طرح از استان لرستان الان ازمون حضوری بگیری اکثریت ۱۰ نمیگیرن ولی همه پشتیبان میگیرن آزمون ها رو به جاشون میدن خدایا ما چطور فرزندانمون به دست اینا بدیم واقعا ظلم

  • مجتبی
   ۵ ۱

   معلم خصوصی بگیر

 • ناشناس
  ۸ ۰

  واقعا برای طرز تفکر ونگارشت متاسفم

 • یک معلم ناامید
  ۱۰ ۱

  بنده با 28 سال سابقه به جوان‌ها میگم برید دنبال یه شغل بهتر و حقوق بالاتر که آموزش و پرورش با این دستمزد فقط شرمندگی برای خانواده و بچه های آینده تون داره و اگه تصمیم گرفتید بیاید حتما شغل دیگه یا مشاغل دیگه هم از همین حالا داشته باشین

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  عمر مفید خود را در پای تخته سیاه با گچ به سر بردیم آری حق دارید که پیر وفرتوت مان بخوانید،

 • ناشناس
  ۷ ۱

  باسلام
  این بهترین تصمیم است از پیشنهاد دهنده خیلی باید ممنون بود چون انها دارای تجربه هستندواین رابه فرزند ان انتقال میدهندوبسیارعالی است

  • ناشناس
   ۲ ۶

   واقعا استخدام ۴۰ سال به بالاها که ۱۵ سال قبل فقط سرباز معلم بودن و یا سال ها قبل فقط دو سال نهضت کار کردن افتضاحه حق کسانی که با حقوق کم سال ها دارن واسه آموزش و پرورش کار کردن ولی استخدام نشدن ضایع شده

 • ناشناس
  ۹ ۰

  متأسفم ک اسمت گذاشتی کارشناس
  کی از شما نظر خواسته.....

 • زانیار عبدی پور
  ۷ ۰

  خب شما ک میگید لازم نیست بازنشسته هارو دوباره بیاریم
  پس نیروهای خرید خدمت ک با دل و جون کار میکنند و استخدام رسمی کنید ک دیگه دلهره و اضطراب نداشته باشن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  این افراد۲۰سال دربدنه آموزش وپرورش بدون مزدکارکردن ودیده نشدن، جوونیشون وگذاشتن وشماکه تجربه هم نداری به این راحتی داری قضاوت میکنی. توهین بس بایدبه چنین کسانی که باکوله باری ازتجربه واردسیستم میشن خیرمقدم گفت کارشناس بی تجربه

 • فضول
  ۷ ۰

  این اشکال رو به مسئولین باید گرفت که چرا تا الان جوانی این بنده های حدا رو تلف کردید وهمون موقع استخدام رسمی نشدن.نیروی قرآنی اکثرا فقط یک سال سابقه خدمت دارند اما نهضتی ها وطرح امین سالیان متمادی هست با اموزش وپرورش همکاری می کنند با مزا حقوق کم وبدون بیمه .این اشکال به مسئولین وارد هست چرا این طور با این بندگان خدا رفتار کردند وتو این چند سال حق وحقوق واقعیشون رو بهشون نپرداختند.

 • شکوفه
  ۴ ۳

  سلام چرا از معلمان غیرانتفاعی استفاده نمیکنیدافرادباتجربه با بالاترین مدرک دارن باکمترین حقوق تدریس میکنن وهرساله کلی قبولی دانشگا دارن مدارس غیرانتفاعی از مدارس دولتی بیشترقبولی دارن دانشگا این بخاطر تدریس خوب وبکاربردن تکنیک هاخوب تدریس هس

  • ناشناس
   ۰ ۱

   آخه غیر انتفاعی سواد دارند یکبار دخترم را نوشتم غیر انتفاعی صبح رفتم مدرسه آموزش خانواده داشت بعدازظهر رفت آرایشگاه موهام را مش و رنگ کنم معلم دخترم آرایشگر بود با مدرک معلوم نیست چی آمده بود تو غیر انتفاعی برو بابا

 • ودود
  ۸ ۱

  همتون تو این گناه شریکید که عمر این ها تو آپ تلف شد وتعیین تکلیف نشدند که حالا یکی مثل تو بیاد بگه سالمند شدند .اینها که میگی سالمند تو از ۲۴سالگی تو اپ بودند منتها به علت بی صحابی دیده نشدند

 • ناشناس
  ۹ ۱

  آقای حسینی ھمین ۴۰ سالہ ھا ۱۰ الی ۱۵ سال است کہ برای آموزش و پرورش بصورت غیر رسمی بدون حقوق و بیمہ بیگاری میکنن اگر خودت جای ماھا بودی آیا باز ھم ھمین جور کارشناسی میکردی کلاہ خودت را قاضی کن

 • ملیسا
  ۸ ۰

  واقعا شرم برشما درخورش هم نیستی بخوام کوبنده جوابتو بده فقط درهمین حد بودن اینها همون هایی هستن که به حداقل حقوق تا اینجا رسیدن و الان دارن استخدام میشن بهترین دوره زندگیشون برای فرزندان شما گذاشتن حداااااااقل فهم داری عذر خواهی کن😔😔😔

 • یک شهروند
  ۶ ۰

  سلام
  لطف کنید هر مطلبی را بدون تحقیق تو سایتتون قرارندید.همین چهل ساله ها ،دوران جوانیشان را با کمترین حقوق سر کلاسهای شلوغ گذروندن ،خیلی از این چهل ساله ها بالای ۱۵ سال سابقه تدریس دارند

 • حسین فرخ
  ۷ ۰

  واقعا که... دنیا مدیون تجربه بزرگان خودش هست و توی ایران اونا رو پیر و فرتوت حساب میکنن... من 7 سال هست دارم خدمت میکنم اون زمان که وارد شدم 27 ساله بود... شرم باد... پاک کنید خبر رو تا دل بیشتری نشکسته

 • ناشناس
  ۲ ۳

  همه کارنامه سبزها راجذب کنند که هم صلاحیت علمی دارند هم جوان وهم باانگیزه وعشق وعلاقه هستنداگرراست می گوید

 • حسین
  ۶ ۲

  باسلام تا چارت ساختاری آموزش وپرورش درست نشده هیچ فایده ای ندارد، من دیروز رفتم اداره آموزش و پرورش ی شهرستان کوچک، هر دفتری میرفتم می دیدم 7، 8 نفر صندلی هست ولی هیچ کسی سرکارش نیست، مثلا اول رفتم کارگزینی دیدم هشت تا کارمند داره که هیچ کدوم نبودن، بعد رفتم حسابداری دیدم 10 نفر نشستن فقط دل ه حرف میزنن با خودشون، رفتم تعاون دیدم 4 نفر، رفتم فن آوری بدم 6 نفر بقیه دغاتر که علی ماشالله نیروی جوان، همه تازه استخدام نشستن باخودم گفتم اگه اداره ما 100 نفرم داشته باشه ماهی 5 میلیون هر کارمند حقوق بگیره، ببین چقدر پول میشه، به خدا با یک سوم این کارمندان ادارات هم میشه اداره رو چرخوند، اگه همه اینها برن تو مدرسه. سر کلاس به خدا کمبود نیروی آموزش جبران میشه، ببینی اینا فقط مال ی اداره بود حالا اگه کل کشور را درنظر بگیریم نیرو هم اضاف میاریم

 • علی
  ۳ ۱

  آره جون سراغ دارم که سر کلاس از گوشیش در نمیاد آره دیگه جون است

 • نغمه
  ۶ ۰

  سلام این افرادی که میگی 4۰سال سن دارن دربدترین شرایط دنبال بیسوادهابودن که اگراین افرادنبودن هنوزبیسوادبودوجنابعالی وامثال شماالان باافتخار نمیگفتین بیسوادی ریشه کن شده این افرادجوانی رادادندتابیسوادی ریشه کن شداگه میشه کمی فکرکنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ۹

 • سید علی میرزایی
  ۳ ۶

  سلام بنده سید علی میرزایی از استان لرستان ۳۶ سالمه دارای مدرک کارشناسی با معدل بالا هستم وچند بار تو آزمون آموزش وپرورش شرکت کردم وهر بار به بهانه های تو مصاحبه علمی که بهترین عملکرد داشتم ردشدم حالا من چکار کنم آیا جواب خدا رو تو اون دنیا چطور میخواید بدید چه گناهی کردم که تمام زندگیم رو صرف علم ودانش کردم وهیچ بهره ای ازش نبردم خیلی عاشق تحصیل بودم ولی الان هر سال داره سنم بیشتر میشه وشما دارید نیروهای فرسوده استخدام میکنید

  • مجتبی
   ۲ ۰

   همچین میگی فرسوده....انگار خودت ۱۴ ساله ای....خیلی از این نیروها بین ۳۰ تا ۴۰ ساله هستند....مثل خودت

  • ناشناس
   ۲ ۰

   همچین میگی فرسوده انگار خودت ۱۴ ساله ای...خیلی از این نیروها بین ۳۰ تا ۴۰ ساله اند..هم سن خودت...باز هم هم چین میگی عمرم رو صرف علم کردم انگار ۳ دکتری داری..خیلی از این نیروها هم مثل شما لیسانس از بهترین دانشگاه های کشور با معدل بالا دارند.

  • مجتبی
   ۲ ۰

   دوست عزیز شما هم با ۳۶ سال سن خیلی جوون نیستید که به ما میگین فرسوده....خیلی از این نیروها سن بین ۳۰ تا ۴۰ دارند و هم سن شما هستند...ضمنا خیلی ها هم مدرک کارشناسی یا بالاتر دارندمثل شما با معدل بالا بازم مثل شما.

 • شیرین حسین زاده
  ۸ ۰

  کسی که این خبر رو نوشت بره یکم تحقیق کنه تا بدونه این افراد 15سال سابقه کار تدریس با سخت ترین شرایط رو دارند و معلم صفر کیلومتر نیستند. اینا فقط استخدام نبودند وعمرو جوانی شون رو در بدنه آموزش و پرورش بدون بیمه و حقوق منصفانه گذاشتند. خوبه یکم درک و انصاف داشته باشیم

 • ناشناس
  ۱ ۱

  بالاخره اینا رفتند سرکار ما که مدرک گرفتیم و جایی هم سرکار نبردنمون

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام این افرادسالخورده که میگید الان درسن ۴۰سالگی وارداموزش وپرورش نشدن که تازه بخوان استخدام بشن سالهای قبل ودرجوانی وارداین سیستم شدن وامسال قراره استخدام بشن.بنده در۲۰ سالگی وارداموزش وپرورش شدم

 • Parham
  ۶ ۰

  شرمتون بیا ازاین خبرها جوری که فرمایش میکنید چهل ساله ها بشینم منتظرمرگ باشن زودخبرتونو پاک کنیدلطفا

 • ناشناس
  ۷ ۰

  سلام وقت بخیر
  ادمین عزیز شما تا حالا کجا بودید ....که ببینید ما جوانی خود را در این سیستم با حداقل حقوق با فرزندان این مرز و بوم گذراندیم و حالا که به ۴۰ رسیدیم و قرار است تازه به اندکی از حقوق و امنیت شغلی برسیم ...شما مارا سالمند خطاب می کنید ...متاسفم برای شما...

 • الهام
  ۶ ۵

  طرف ۲ سال سرباز معلم بوده الانم ۱۲ ساله لوله کشه باهاش تماس گرفتن میگن بیا جذبت کنیم. دیدم که میگم. شما که از این حبر ناراحتی راضی میشی بچه ات رو اون درس بده. این خبر ربطی به حق و التدریسی ها که تجربه چندین ساله دارن نداره. اتفاقا درست بخونیم میبینیم بیشتر طرف اونا رو میگیره. مگه کسی که تا ۴۰ سالگی ُر کلاس نرفته حوصله اش میکشه بره سر کلاس. اموزش و پرورش با این کار داره رسما معلمی رو میکنه شغل دوم. دانشگاه فرهنگیان تا بوده نیرو جذب کرده الان چرا این شکلیش کردند خدا میدونه.

  • مجتبی
   ۱ ۲

   مگه لوله کش چشه..شاید رشتش هنرستانی بوده و در ارتباط با رشتش کار میکرده..شایدم شما از لوله کشا خاطره بد داری.

 • ناشناس
  ۷ ۱

  سلام آقای کارشناس که بدون اطلاعات یه حرفی را می زنید تمام کسانی که الان دراین سن می خواهند استخدام بشوند جوانیشان را با حقوق خیلی پایین به صورت حق التدریس گذروندند آیا تجربه حضوری چندین ساله این معلمان حق التدریس با دانش اموزان در سر کلاس درس به اندازه ی دوسال دوره در دانشگاه فرهنگیان را ندارد؟ اول بسنجید بعد حرف بزنید

 • محمد
  ۸ ۱

  این کارشناس هم سواد نداره زیاد به حرفش خرده نگیرید

 • ناشناس
  ۷ ۰

  کارشناس نسبتاً محترم چرا جای دوری میرید الان که تمام وزرا نماینده های مجلس هئیت دولت و...... بالای پنجاه سال سن دارند الان این عزیزان سالمند به کدامین پیکره ی این مملکت لطمه میزنند واقعا خجالت داره اول خودتون رو نگاه کنید بعد از قشر زحمتکش بی دفاع ایراد بگیرید.

 • ناشناس
  ۷ ۰

  بهتر نیست کمی سنجیده تر صحبت کنید من و خیلی از همکارانم بهترین رتبه های کنکور بودیم چندین بار دانشگااه فرهنگیان تا مصاحبه رفتیم ولی بخاطر ظرفیت کم پشت در ماندیم ما همه باسواد بودیم حتی از کسانی که الان قبول میشوند دانشگاه فرهنگیان رتبه هامون نمرات دبیرستانمون عالیتره به لطف انواع مدارس پولی هر کی نمره میگیره امروز ما در سخت ترین شرایط بدوت کلاس و کنکور درس خوندیم موفق شدیم به دانشگاهی بریم که مثل امروز مثل نقل نبات نریخته بود . لطف کن تحقیق کن بعد بیا مقاله بنویس درضمن معیارهای جوانی فقط سن نیست برو دایره معلوماتتو بالا ببر

 • عبدالله
  ۱۰ ۰

  سلام
  کارشناس محترم لطفا یک طرفه به قاضی نروید
  این افرادی که شما آنها رو ۴۰ ساله و پیر میدانید ۱۰ سال یا بیشتر از عمر خودشون رو با کمترین مزایا و حقوق و بدون بیمه در آموزش و پرورش گذارانده اند
  چرا به بیگاری کشیدن از این افراد در جوانی شان نمی پردازید؟
  شما الان با این گزارش امید کسانی که ۱۵ سال با حقوق اندک در انتظار استخدامی هستند را نا امید می کنید.

 • نوراله نیسی
  ۴ ۵

  این همه سرباز معلم جوان با انرژی و پرتوان دارید خو جذب کنید چرا از ما نیرو نمیگیرید سابقه تدریس هم داریم من سرباز معلم 97 بودم و سن‌ام 25 ساله‌اس. راحت میتونم دووم بیارم چرا از بازنشسته‌های لبه گور که حتی توان برقراری یه جلسه تدریس ندارن نیرو میگیرید . بخاطر همین در کشور ما دانش‌آموزان از تدریس و درس زده میشن چونکه معلمان پیر و ناتوان هستن... چطور میشه ادم بالای 45 الی 50 سال یه بچه بدنیا بیاره و خوب تربیتش کنه خو درس و مدرسه هم همینه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  متاسفم برای این طرز فکر ، شمایی ک سنگ تربیت این نسل رو ب سینه میزنید اول دارید امید ب زندگی رو تو همین نسل میکشید کجای دنیا ب افراد چهل ساله میگن سالمند جناب کارشناس ب اصطلاح آگاه، پیامبر هم از مرز چهل گذشت تا تونست امثال من و شمارو تربیت کنه لازم بود خدا زیر سن چهل ابلاغ میفرمودند

 • معلم امثال شما
  ۲ ۰

  اون موقع که ما معلمان حق التدریس از 15سال پیش در دو افتاده ترین روستاها شرایط سخت با کمترین حقوق ساعت 1000 تومن کار کردیم که روز بیمه داشتیم شما کجا بودید از حقوق ما دفاع کنید . عمرمان در بدنه تعلیم و تربیت سیستم با کمتربن امکانات و تلاش زیاد گذشت چون دولتهای بی کفایت 12سال اجرای قانون استخدام ما را تعویق انداختند الان چوبش رو دایم ما می خوریم که هنوز هم با گذراندن دوره دانشگاه فرهنگیان بلاتکلیف هستیم. ما جوانی و سلامت خود رو در راه آموزش امثال شما گذاشتیم که حالا برید در هر تریبونی می رسید علیه ما اظهار نظر کنید . به اندازه کافی ظلم در حق ما کردند و حقوق ما پایمال شده. شما دیگه نمک به زخم ما نزنید خدایی هم ناظر هست .برید برای مشکلات اساسی ملت جرات دارید قلم برنید

 • ناشناس
  ۰ ۲

  حرفهاتون درسته

 • ناشناس
  ۲ ۱

  حرف اضافه موقوف

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با مدرک تحصیلی مرتبط بهترین سال‌های عمر و جوانیم در نهضت گذشت و هر سال به امید اینکه استخدام شوم به خود امید دادم و حالا به این نتیجه رسیدید ما پیر هستیم عدالت و انصاف کجا رفته 😔
  هر چند خود کرده را تدبیر نیست ...
  امیدوارم پیش خدا محفوظ بماند و خدا داوری کند 🤲

 • ناشناس
  ۱ ۱

  به داد آموزش و پرورش برسید. نیروی آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان تامین شود. مسولین بهوش باشید. از زمانی که تربیت معلم و دانشرا تعطیل شد و به بهانه ی کمبود بودجه از هر دری نیرو در آموزش و پرورش استخدام شد، آموزش تعطیل و آموزش و پرورش به قهقرا رفت. مردم به فکر فرزندانتان باشید شاید مسولین خواب باشند.

  • مجتبی
   ۰ ۰

   شما دوغتو بنوش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دیوس بهترین واژه برای جنابعالی هست که 10سال جوونی بچه های مردمی با حقوق ماهی 1500به تباهی بردی

 • ناشناس
  ۰ ۲

  معلمها میگن حقوقمون کمه ولی طرف ۴۰ ساله چسبیده بازنشست نمیشه با التماس وایساده نمی ره بیرون جوانوا استخدام بشن


 • ناشناس
  ۰ ۰

  از چهل که شروع کنیم معلم باید تا 70سالگی بره کلاس درس با واکر ویلچر عصا این خوشایند است

 • زهره.. سعیدی
  ۰ ۰

  والا طرف با سن ۴۵ سال رشته مدیریت صنعتی....با معدل ۱۲ ..با همین طرح قرانی استخدام کردن
  تمام اینا کیفیت اموزش را آوردن پایین...آموزش و پرورش نیروی جوان و تازه نفس میخواد......

 • مظاهر خوش جمال
  ۰ ۰

  یکی نبست به ایشون بگه اگه سن چهل سال سن پیری محسوب میشه خود شما چند سالتونه که از این افاضات میفرمایید. پس شما هم برای اینکه دود به چشم کودکان این مرز و بوم نره تشریفتونو ببرید و جاتونو به یه نیروی کارآمد با انگبزه تر از خودتون که کم سن و سالتر از شما هم باشه بدین. اگر این کارو کردین حق دارین از این نظرات ایراد بفرمایید.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  متاسفم هستم برای شخصی مثل شما که به فردی که جوانی خودشو گذاشته برای تعلیم و تربیت که باید خطاب شود پیر و فرسوده ! تویی که ادعای کارشناس بودن می کنی بلند شو تمام افرادی که بالای ۴۰ سال دارند از پست بر کنار کن و به قول خودت ۳۰ ساله بذار . حق یک معلم این نیست که با تمام سختی ها با عشق و جان و مال خود خدمت برای فرزندان من و شما می کند ، گفت پیر ؛ بچه من و تو این را پیر کرده . من به شخصه دست تمام خادمین عرصه تعلیم و تربیت را بوسه میزنم و از همه شما عذر خواهی می کنم . امیدوارم همیشه سالم و تندرست و همچون کوه دماوند استوار باشید.

 • یوسفی
  ۰ ۰

  واقعا آموزش چند سال آینده تعطیل خواهد شد تو منطقه ما با مدرک افتخاری ه‍مه کس استخدام شده 50ساله هم بودن بابا سهمیه دارا برن ادارات ،آموزش و پرورش زمانی مهم بود الان چی عرض کنم.....

 • علی
  ۰ ۰

  نویسنده. از دید خودش مطلب رو نوشته و چرت و پرت.
  اگر او کسی در خانواده‌ه اش داشت که سال ها در نهضت تدریس کرده بود و منتظر استخدامی بود یا در پیش دبستان بود و.... م، مطمئنا هیچ وقت این چنین ا نظر نمی کرد و دلش به حال آموزش و پرورش نمی سوخت. چون خودش ذینفع نیست. این مساله ای است که در کشور ما باب شده است.
  پس نویسنده محترم اگر نظرت هم درست باشد انتشار آن باعث کاهش ارزش معلم و آموزش و پرورش می شود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من ۲۲ سالم بود وارداموزش پرورش شدم ۱۸ سال کار کردم الان که ۴۰ سالم شده تازه میخواد تکلیف روشن کنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهترین جوانان تحصیل کرده مصاحبه دعوت شده فرهنگیان ببین چه به سرشون میارن رفتن راننده و55ساله 30سال جلوتر سرباز معلم بوده کردن معلم چه میخاهید سر مملکت بیارید

 • معلم
  ۰ ۰

  این چرندیات چیه نوشتین؟؟؟ 40 سال میشه سالمند؟ 45 سال میشه سالمند؟ 50 سال میشه سالمند؟ چرا از افراد با این سن، بعنوان گنجینه های تجربه نام نمی‌برید؟ کافیه کارایی معلم‌ها رو در دو دهه ی اخیر مقایسه کنید خواهید دید اخیرا دانش آموزان، بسیار بیسواد تر از قبل هستند، و راندمان یک معلم بازنشسته بسیار بیشتر از معلم جوان هست.

 • زهرا
  ۰ ۱

  سلام
  من بیست سال سابقه کار دارم

  معلم هست بیست و دو سالشه
  فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هست

  اصلا بلد نیست درس بده
  از نظر علمی صفره
  اصلا سن مهم نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود براین کارشناش اموزش وپرورش متأسفانه اموزش وپرورش طی چهل سال گذشته میدان تاخت وتاز نماینده ها وریاست جمهورها برای جمع اوری رای بوده وهرکسی را با هرمدرک وسطح علمی به زور به استخدام اموزش وپرورش دراوردند و نتیجه شده دیپلمه ای که حتی از نوشتن نام خود عاجز هست جهت ابادانی کشور دست سیاست مداران را از اموزش وپرورش وتصمیم گیری برلی ان باید قطع کرد

 • مجتبی
  ۱ ۰

  موقعی که این افراد رو به کار میگرفتن یا همین سربازها هم اعتراض داشتید؟یا چون خرتون از پل گذشت دیگه هیچی،۲۰۰تومن به سربازهای الان حقوق میدادید یه بار اومدید بگین این حقوق کم چیه؟
  ۲سال تمام خدمت کردن یه بار اومدید بگید چرا ۶یا ۹ماه اضافه رفتن خدمت

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقعا متاسفم برای این اظهار نظر هایی که کاملا بی اطلاع بیان می شود اتفاقا این نیروها چندسال به عنوان حق التدریس در آموزش پرورش، کار می کنند به حقوق، کم ودر مناطق روستایی وتجربه هم دارند فقط استخدام نشده بودند وتازه دوره هایی سخت وفشرده ای را گذردندند تا استخدام بشن وخواهشا در مرود چیزی که اطلاع ندارین حرف نزنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام شاید باورش برای بعضی از دولتمردان سخت باشد اما باید این حقیقت را قبول کنند که معلمان باحقوقهایی که دریافت می کنند عملا توانایی خریدامکانات تدریس مجازی را ندارند انوزش وپرورش باید فکر اساسی برای این معضل بکند واینکه استخدام افراد با سن بالا مطمئنا اسیب بسیار جدی به بدنه ی اموزش خواهدبود خواهش می کنیم با اینده ی مملکتمان معامله نکنید بچه هایمان به معلمان شاد وجوان وباحوصله نیاز دارند تا حرفشان واموزششان را قبول کنند با استخدان نیروهای مسن اینده ی علمی کشور را نابود خواهید کرد وفقط تعدادی بچه از منزل به مدرسه امده واوقاتی را فقط وفقط به بیهودگی خواهند گذراند وازلحاظ علمی چیزی عاید بچه ها نخواهد شد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این آقا که داره این حرفها را میزنم به نظر من الکی اسمش کارشناس گذاشتن

 • ناشناس
  ۰ ۱

  درد این است که من امسال نیروی بازنشسته با 45سال داشتم و به جاش یه نیروی نهضتی با 47 سال سن تازه مهر وارد آموزش و پرورش میشه.....مافیای نهضت..نمایندگان بیسواد...نهضتی که از بیخ و بن دروغه، کسی هم جلودارش نیست

 • آریا
  ۰ ۱

  واقعا من خودم معلم هستم ،وعمق این فاجعه را با جان ودل احساس میکنم ،همش تقصیر نماینده های مجلس هستش خدا ازشون نگذره با این قوانین احمقانه مملکت رو به فساد کشاندند

 • محمد
  ۱ ۰

  این اقا حتما بستگان وفامیلاشو کم سن هستن می خواد بیاره خجالت نمیکشه این افراد که میگید سن بالا چندین سال بخاطر بی کفایتی شماها بدون بیمه وباکمترین حقوق برای اموزش وپرورش ونهضت سواداموزی زحمت کشیدن حالا بعدازچندسال بی مهری و پایمال نمودن حق اونها دارید مسخره میکنید شماها مملکت رابه این وضع دراوردید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  تکنیک و سواد و نوع ارائه و بینش و ایجاد خلاقیت و شکوفایی و مهربانی و مربیگری معلم مهمه نه سن... یه معلم خیلی جوان شاید نتونه خودشو جای پدر یا مادر دانش آموز فرض کنه و مشکلاتشو درک کنه

 • الهه عبداللهی
  ۰ ۰

  ببخشید حضرت آقا
  این بندگان خدا جوانیش ن رو بی مزد و رایگان برای آموزش و پرورش بیگاری کردند
  اونموقع حضرت عالی کجا بودید که درباره جوانی اینها نظر بدی

 • ناشناس
  ۰ ۲

  با نهصتی های سالمند و بیسواد اموزش و مورش کشور رو توسعه دهید . همیشه تید تیران هقب ماند۶ بمونه چ به اموزش و پرکرشش بها نمیده

  • علی
   ۱ ۰

   اگرخودت هم یه دوره درنهضت میدیدی بد نبود .خیلی غلط املایی داری

 • بی نام
  ۰ ۰

  سلام کارشناس بی اطلاع از اوضاع ، شما کە از تلاشهای نیروهای حق التدریس بی اطلاع هستید چطور انقد راحت مطلب مینویسی ، برای کسانی کە با سهمیە ایثار گر و جانباز و ... با مدرک ناچیز و کاملا بی سواد وارد آموزش و پرورش می شوند چرا چیزی نمیگید .

 • ناشناس
  ۰ ۱

  من خودم معلم هستم در25 سالگی استخدام شدم ودر55 سالگی بازنشسته درجواب کسانیکه ازآموشیاران ومربیان پبش دبستانی میکنند عرض کنم نهضتی هاکمترین بارعلمی دارند وضعیف ترین معلمان هستند این باچشم خودم دیدم مربیان پیش دبستانی هم بارابطه مربی شده اند هرکسی صاحبی داشته چندسالی باسفارش مربی شده حالا هن به راحتی بدون اینکه بازدهی داشته باشه استخدام میشه حق اون جوانی که کسی نداشته خورده میشه یاهمین حق التدریس, باکدام آزمون حق التدریس, شده اند, جزباسفارش همه حق التریس ها ومربیان پیش دبستانی غیرقانونی وسفارشی وارداموزش وپرورش شده اند ومفتی مفتی درحال استخدام هستند درصورتی که اگرشایسته سالاری باشه باید با آزمون درست ومطمئن مربی ونیروی حق التدریس گرفت نه با پارتی بازی

  • صابر گورکانی
   ۰ ۰

   چه کسی به جنابعالی این صلاحیت راداده که بتونی بارعلمی دیگران رابسنجی .
   یه جوری گفتی بارعلمی که گفتم شاید داداش انیشتین هستی

 • علی
  ۱ ۰

  جالبه اونموقع که ما با چندغاز حقوق داشتیم بچه های شما رو آموزش میدادیم پیر یا کم تجربه نبودیم الان که بعداز ۸ سال حق التدریس بودن میخوان استخداممون کنن و حقوق نزدیک به خط فقر بدن شما ناراحتین اگه اطلاعی از اوضاع این قشر زحمت کش داشتین هیچ موقع همچین حرفهای اشتباه و بی ارزشی رو نمی زدین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کارشناس محترم الان این حرف وکه میگی بالای۴۰سالدرستهولی کارشناس اسمتو نوشتی کارشناس کاردان هم نیستی بالای ۱۰ساله که در هنرستان مشغول تدریس هستیم با مبلغ ناچیز عمر میگذرد الان شعار میدید کاربلد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  استخدام فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان

 • زهره
  ۱ ۰

  خب این افرادی که دارند استخدام میشند ممکنه بعضیاشون ١٨ سال سابقه کار حق التدریس داشته و در واقع دیر استخدامشون کردند و حقشونم ضایع شده و جوانیشون در همین دستگاه و خدمت به اموزش گذشته .عزیز

 • سعید
  ۰ ۱

  مشکل این نیست مشکل اینه بازنشسته ها دوباره درخواست می کنند تدریس کنند مشکل اینه سرباز می‌کنند معلم حقوق کم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این کارشناسا تا الان کجا بودن که اظهار نظر نمی کردند.زمانی که یک معلم حق التدریس۱۰ یا۱۵سال با حقوق ناچیز داشت تو مدرسه از جون و دل مایه می‌گذاشت کارشناسا چیکار میکردن .الان که پودمان تموم شده دارن اظهار نظر می کنند.چشمشون دیدن اینارو ندارن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خیلی بیخود کردید درمورد استخدامی های جدید نظر میدهید اینها ۱۵سال خون دل خوردند وگچ تابلو خوردند وباکوهی ازتجربه یک دوره یکساله راطی کردند کی گفته بیسولدند وخانه سالمندان تشکیل میشه اتفاقا بهترین معلمان دربین حق التدریسی ها هستند پس تادرمورد چیزی اطلاع ندارید دهانتان رابیهوده بازنکنید واراجیف تحویل مردم ندهید

 • 40 ساله معلق
  ۱ ۰

  سلام جناب کارشناس مطالب شما صحیح ولی همین افراد چهل ساله که می فرمایید فرزندان این مملکت نبودند که بهترین دوران زندگی را با کمترین حقوق در دورترین مناطق با حساسترین قشر جامعه سر کردند و به کمترین ها قانع شدند و صادقانه ترین خدمات را ارائه دادند همین ها آرزوهایی داشتند که در پیچ و خم این اوضاع به فنا رفت و دم نزدند و همچنان باید با شرایط حاضر تا 30 سال دیگر ادامه دهند.
  ما فرزندان این مرز و بوم نبودیم که باید طعم داشتن شغل را باید با فرزندانمان تجربه کنیم؟؟؟؟؟

 • فاطمه
  ۰ ۱

  اگه راست میگید سهمیه ها رو بردارید که عمر و جوانی همه رو به باد داد و یه عده بی سواد خیلی راحت به همه جا رسیدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا شمایی که هیچ تخصصی در رابطه با تدریس نداری صحبت اضافی نکن ما عمرمونو برای این کار گذاشتیم مگه تو می خواهی نون مارو بدی .اگر ما نبودیم که مملکت دوتا معلم به درد بخور نداشت تا با حقوق ناچیز حاضر بشه به تونوعی نمک نشناس درس بده

 • محسن
  ۰ ۰

  سلام اقا سرمایه داری در شهر ساوه به نام پناهی که بنده از رانندگان اتو بوس وی هستم متخلف هست ودر امور بیمه و استفاده از افراد بدون گواهینامه تخلف میکند ومن معترض را از کار بیکارم کرده وچند بار اقدام به تحدید به مرگم کرده
  ا کثر مامورین شهر به طرفداری او مرا دیوانه خطاب میکنند اقا من نمیترسم شاید منو کشت ولی راهم ادامه داشته باشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام خدمت همه خادمین ملت ومردم مرزوبوم ایران فکر کنم بهترین نیروهای که تا امروز بهترین خدمت کردند نیروهای ما بودند که بدون هیچ چشم داشتی باسابقه ۱۰ یا ۱۵ یا ۲۰ سال خدمت کردند وبهترین شاگردان رو تربیت کردند فراموش نشه که کلاسهای بی معلم وپر کردند وبا کمترین حقوق ومزایا رفتند سر کار وگله وشکایت هم نداشتند ما توقع دل گرمی وپشتیبانی داریم نه زخم زبون که در بدترین شرایط کار کردیم این طور از مرزبانان علم وتمدن پشتیبانی میکنید خدا به حال ما رحم کند که درد دل هم ونمیفهمیم

 • سما
  ۲ ۰

  سلام وقت بخیر

  شما آقای کارشناسی که فقط گنده حرف زدی
  مشخصه از اعداد و سن و آمار هیچ چیزی نفهمیدی.

  پویاترین، پخته ترین، منطقی و با تجربه ترین قشر در هر کشور و مملکتی اقشار 40 الی 60 ساله هستند.
  بر چه اساسی 40 ساله را سالمند میدانی


  شمایی که الان کارشناس فلان سازمانی قطعا 40 سال را دارید

  بفرمایید بروید بازنشسته شوید تا یک جوان تازه فارغ‌التحصیل بیاید د جایگزین شما شود.

  قشر معلم با کمترین حقوق و بيشترين بازخورد را سالها بصورت حق التدریس و قرارداد کار کرده و مزدی در خور او ارائه نشده.
  الان هم این استخدامی و حقوق بعدش چندان در خور تلاش آنان نخواهد بود.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام خواهش میکنم عادلانه تصمیم بگیرید جوانهای تهصیلکردهامون تمام وقت وعمرشون رابرای بچه ها گذاشتند اماهیچ پشتوانه ای ندارندودرهیچ جایگاهی ندارند .

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خاک بر سر کارشناس خبریتون با این کارشناسیش..همه خوب جوایتونو دادن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اتفاقا آدمهای پخته بهتر از پسر بچه ها و دختر بچه های دانشگاه فرهنگیان نسل نو را رشد می دهند و بماند که اکثرا تحصیلات بالا دارند آن جوانانی که شما 40 ساله و سالمند خطابشان می کنید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام و احترام
  متاسفم که در کشورم مسئول قدرنشناسی مثل شما وجود داره این عزیزان جوانی خودشون رو با کمترین حقوق صرف دانش آموزان این مملکت کردن
  چو ناکس به ده کدخدایی کند
  کشاورز باید گدایی کند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آخه آدم جهل ساله و پنج ساله تو آموزش
  و پرورش
  بازنشسته می شه آخه چهل ساله آموزش می خواد چکار

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تمام کسانی که میخوان استخدام شوند ۱۰ یا ۱۵ سال سابقه تدریس دارند ،چرا یه طرفه به قاضی رفتی ،حقشونه الان استخدام رسمی شن با کمترین حقوق تا حالا ساختن حالا حقشون و میخوان ،پس بفرما اونایی هم که با حکم رسمی رسیدن به چهل سال همه رو بازنشست کنند برن خونه هاشون ،این چه منطقیه اگه امثال شما ها دارید ،همه اینا معلمان کار آزموده و با سابقه هستند ،

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خب پس شما میگین اونایی که چهل ساله ان برن بمیرن ودیگه هم دتبال استخدام نگردن؟یعنی چی؟خجالت بکشین بابا

 • سارا
  ۲ ۰

  سلام بزرگوار. این افراد بالای ۴۰ سال استخدام نشدند ‌، تبدیل وضعیت شدند یعنی ده ، پانزده سال با کمترین حقوق به بچه های این مملکت خدمت کردن

 • نام من یک معلم بالای ۴۰سوال است
  ۲ ۰

  شما که بدون دیدن واقعیت یک معلم جبهه گرفته و او را به رگبار بستید.
  همان معلم با مدرک دانشگاهی مرتبط
  با نیاز آموزش و پرورش
  ۲۰ سال جوانی خود را به پای رشد ۴فرزندان ایران در پشت نیمکت ها گذاردند.
  با حد اقل حقوق زیر حقوق کار گری
  تابستان ها بدون حقوق و محروم از صد ها مزایا
  با دستان خالی بهترین مقام های کشوری را کسب کرد.
  اکنون بعد از ۲۰ سال جان کندن
  اکنون میخواهد به حق خود برسد

  شما که ماسک واقع بینی را از چهره برداشته اید.
  چگونه به خود این اجازه ی گستاخی را به آنها میدهید.
  همان افراد زیر تربیت فرزندان شما پیر شدن
  چرا همان زمان از دادن حق و حقوق آنها
  این گونه شیپور به دست نگرفتی .از آنها حمایت نکردی ...
  شرم بر شما باد

 • عاطی
  ۲ ۰

  متاسفانه آموزش پرورش به اسم نهضت و حق التدریس و پیش دبستانی فضای مازاد دولتی و... تا تونست از جوونی ما با مبلغ های خیلی ناچیز سوء استفاده کرد انتظارات ازما بالا بود ولی حقوق خیلی کم ولی با دل و جون کار کردیم و امید داشتیم بالاخره ما هم جذب و رسمی میشیم. اگر اعتراض بکنیم میگن مشکل داری به سلامت، جایگزین زیاد داریم که از خداشونه جای شما باشن. حالا که سنمون رفته بالا انصاف نیست این حرف ها

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آره راست میگی اینا تو جوانی اومدن براتون مفت کارکردن الآن که چهل سالگی که شدن اومدی پس اون موقع که جون بودند کجا بودی

 • رهبرشیراوند
  ۲ ۰

  جناب سید من ده سال ازجوونیم وگذاشتم بداتدریس شما اینکه شما دیر استخدام کردین وازنا بعنوان نیروی قراردادی استفاده‌ کردین حالا هم چیزب طلب کارین

 • حسین
  ۲ ۰

  سلام ای کاش زمانی که دست به قلم بر میداشتی حداقل کاری که انجام میدادی دقت بفرما حداقل کار یک تحقیق میدانی انجام میدادی تا مجبور به این همه اهانت وحماقت نمی پرداختی
  با ۲۰ سال خدمت وکمترین حقوق عاشقانه کارکردن امروز خوب نبود برای ما سرمشق بدهی ما خود بلد کار وراه هستیم
  البته بگوییم چون عاشقانه درس دادیم از گفتن حرف ها ی سرد وپوچ هیچ گاه قدمی از اهداف متعالی خود دست برنخواهیم داشت
  پس بهتراست اندکی تامل

 • حمیدیوسفی
  ۲ ۰

  سلامـ،استادمحترمی که اظهارنظرمیکنید،ایانیروی حق التدریسی که ۱۵سال عمرخودرابامزایای بسیارناچیزصرف ،تدریس فرزندان جامعه نموده،بعداین مدت بایدازچرخه استخدام خارج شود؟شمابرچسب سالمندمیزنید

 • روح اله
  ۲ ۰

  خدا لعنتت کنه. اینها همان معلمان خودت و فرزندانت هستند که سالها با حداقل حقوق و با فقر وفلاکت کار کردن و شما دیوانه وار دارید به آنها تهمت میزنید.

 • م
  ۲ ۰

  لطفا خبرهای درست و با تحقیق بزارید به فکر اقتصاد مملکت باشد . این خبر کذب در مورد آموزش و پرورش و خانه سالمند شدن چیه که زدین . آیا خبر دارین من حق التدریس که الان میخوام استخدام بشم چند سال با مدرک لیسانس و ارشد تو مدارس ابتدایی تدریس کردم که حالا میخوام استخدام بشم . شما باید بگین حق و حقوق اون چند سال رو به ما بدن. نه اینطور چشم رو گذشته ما ببندین و ما را پیر خطاب کنید . چرا نمیگید معلمان و کارمندان بازنشسته ادارات برن تو خونشون بشینن تا نیروهای جوان جایگزین آنها بشن . تف به روی نویسنده ای بیاد که فقط خبرهای کذب پخش میکند و به فکر مردم نیست . خبر دارین بعضیها 34 سال خدمت کردن و هنوزم سر کار هستن و پاداش و حقوق آنچنانی میگیرن و وامهای کم سود رو هم به خاطر سابقشون درو میکنن .
  ایمیلمو اشتباه میزنم که حتی جوابتون رو نشنوم . خبرتون رو پاک کنید و عذرخواهی کنید

 • زهره عزیزی
  ۲ ۰

  شما که خودت رو صاحب نظرمیدونی تا حالاکجا بودی سختی ها ورنج های همین40 ساله ها رو بدونی هر کدوم از اینا سابقه 15ساله دارند خجالت بکش با این نظر دادنت

 • یک حق التدریسی
  ۲ ۰

  ۱۲ ساله دارم حق التدریس با پول کم به بچه های مثل شما سواد یاد می دم حالا اسم استخدام اومد شدیم پیر بهتره که نسنجیده حرف نزنی

 • محمد حسینی
  ۲ ۰

  تو کجا بودی حالا اومدی چرت میگی خودت حاضربودی 10الی 15سال با کمترین مزایا و حقوق حالا صاحب نظر شدی

 • حقگو
  ۳ ۰

  حیف اسم کارشناس که رو خودت گذاشتی، هیچ از وجدان نداشته ات پرسیدی اینا چطور به چهل سالگی رسیدن؟ حدود بیست سال بدون ریالی حقوق و مزایا بیشتر از معلمان رسمی جون کندن جوونیشونو به حراج گذاشتن حالا که میخوان به حداقل حقوقشون برسن شما زبون باز کردی لاطائلات میبافی کمی وجدان از هوا واجب تره برای انسان

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام واقعا متاسفم برای شخصی که همچین دیدگاهی دارد من ۲۷ ساله بودم که وارد سیستم آموزش و پرورش و جوانی خود را صرف بچه های امسال شما ها کردم . واقعا براتون متاسفم که افراد با تجربه و پرتوان را سالمند خطاب کردید . .

  • علب
   ۰ ۰

   سلام،من یک خانواده میشناسم که چهار نفر ازشون بارابطه تو نهضت بودنش والکی پرونده نهضت براش درست کردن استخدام آموزش و پرورش شدن،یکیشون ۵۳ سال داره،

 • حوا
  ۱ ۰

  اولا تا۶۵سالگی جوانی محسوب میشه. بعدش هم دولت ۱۰سال نیروی حق التدریس و ... میگیره که نصفه حقوق بده و بعد ۱۰سال رسمی میشن. موقع زایمان هم اتاقیم چقدر پرستارا دعواش میکردن و بی توجهی میکردن. تصادفی آوردن که استخوان ساق پاش بیرون زده بود و گذاشتنش رو زمین آلوده و... کادر درمان زحمت میکشن اما معلمان که از ۷صبح تا۲شب آنلاین کار کردن و حتی ماهی ۵۰گیگ اینترنت از جیب خودشون صرف بچه های مردم کردن بیکارن؟؟؟؟ تا دیدگاهتون اینه جهان چهارمی و عقب مانده اید

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  متاسفم این کارشناس تابحال کجا بوده چرا مدارس و ادارات مناطق بیشترین سن بالها توی وزارت اند کسی نظر شمارارو نخواست حرف نزنی میگن ...؟.

 • رضایی
  ۱ ۰

  این قشری که قبلا با داشتن مدارک لیسانس بالاتر بی سواد خطاب شدن و حالا هم با سابقه تدریس ۱۰ سال بالاتر در آموزش و پرورش سالمند خطاب میشوند قشر مورد ظلم واقع شده هستند که چندین سال از بهترین سالهای زندگی را با امید واهی و حقوق کم و کار همسطح معلمان رسمی دیگر انجام دادند فقط با این تفاوت که اجر کار خود را ندیدند و از آنها دریغ شد حال شما به دلیل این اهانت که بسیار راحت درباره قشر مظلوم بیان میکنید در محضر خدا باید پاسخگو باشید.

 • tabib
  ۲ ۰

  سلام آقای کارنشناس.. اون موقع که این سالمندان به قول شما حقوق زیر یک میلیون میگرفتن و بیمه براشون رد نمی کردن هر چند ماه یک بار حقوق میدادن بهشون جوانی رو انجا هدر دادن و الان هیچی ندارن شما زیر کدوم خار و خاشاک بودی ک الان شدی کارشناس...
  به یزدان ک گر ما خرد داشتیم
  کجا این سرانجام بد داشتیم

 • غلامی
  ۱ ۰

  با سلام ،خیلی خیلی ببخشیدا ،ما دهه شصتیا رو ۱۰سال قول استخدام دادن و تبدیل وضعیت ،حالا اون موقع ما ۲۸سالمون بود ،حالا شدیم ۳۸سال،یکی نیست بهتون بگه ببخشید دولت قبلی چرا اجرا نکرد !؟اگه اینطوریه که همش شما طولش بدین ،بعد بگین بدنه ی آموزش و پرورش خانه ی سالمندان شده 🤦😂،صدقه سر دولت آقای رئیسی ،مطمئن باشین همین ما ۴۰ساله ها استخدام خواهیم شد،به کوری چشم وزرای قبلی که نخواستن ،برای ما کاری کنن.فقط دکتر ابراهیم رئیسی عزیز و دوست داشتنی خودمون و تمام وزرای دولتش،زنده باد ایران ،زنده باد رهبر حکیم و فرزانه ،زنده باد رئیس جمهور عزیزم ابراهیم رئیسی👏👏👏👏👏👏👏

 • ناشناس
  ۰ ۱

  با سلام اين معلمان پیش دبستانی هیچ گونه صلاحیتی ندارن استخدام بشن اولا با رابطه اومدن هیچ آزمونی ندادن حالا هم با مدرک های آنچنانی دارن استخدام می شن کاش ازشون آزمون حضوری به عمل آید آزمون مجازی را خودشان ندادند حتی دوره ها هم توسط دیگران داده می شود لطفا رسیدگی شود تنها سن نیست مشکل ما، اینا با رعلمی ندارند از مسئولین خواهشمندیم فقط به صورت حضوری آزمونی گرفته شود تا معلوم شود که چه بر سر آموزش وپرورش می آید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   خودتان رابذاریدجای این معلمان بعدقضاوت کنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   خیر خواهی هم خوبه
   همه این معلمان مدارک لیسانس و بالاتر دارن
   یادت باشه با چهار تا آزمون نمیشه صلاحیت تعیین کرد

 • مریم
  ۰ ۰

  خب ایشان چون خودشان بدون هیچگونه زحمتی استخدام شدند برایشان عجیب است معلمی که بعد از سالها حق التدریسی استخدام میشود جوانی اش را در اموزش و پرورش گذاشته است و بدون بیمه و سابقه و با حقوق ناچیز سوابقش را حیف و میل می کنند و انوقت میگویند پیر شده اند.اولا که پیری یک مقطع از سن هر کسی است که با ان مواجه خواهد شد ولی این طرز تفکر و اینگونه خطاب کردن هم بی حرمتی به معلمان است و هم به افراد سالمند از هر قشر و صنفی که باشند.اتفاقا اقای تا حدودی محترم جای شما در اموزش و پرورش نیست.شما باید اول پشت میز بنشینی و شروع به یادگیری کنی.چون سطح فهم شما در حد یک کارشناس اموزش و پرورش نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا بدترین سیستم ها رو داره من نمی‌دونم پولی که میگیرن چیکار میکنند
  اون از وضعیت شاد اون از وضعیت اسف بار سایت وارد کردن نمره که واقعا به کار بردن کلمه افتضاح براش کمترین کلمه هست و دیشب هم برای پست بندی معلمان از سایت دیگری استفاده کردم که کندی اون علاوه بر تلف کردن وقت روان معلم رو هم نابود می‌کنه سایت فوق العاده مزخرف که نزدیک یک ساعت وقتم رو بیخودی گرفت و برای باز کردن هر گزینه ۱ دقیقه طول می‌کشید اون هم با بهترین اینترنت موجود کشور

 • حمید
  ۰ ۱

  این زحمتکشان موقعی که با کمترین حقوق در فرهنگ بیگاری میکردند تو تو بغل ننت نشسته بودی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شماتواون دنیاجواب زحمتای این عزیزان روبده بعدقضاوت کن .فرهنگیانی که ازابتدای تحصیل حقوق میگیرن وبعداستخدام میشن بهترین مزایانصیبشون میشه مگه نسبت به مردم دانشگاه های دیگه که سخت درس میخونن بعددراموزش وپرورش چندین سال بایدفقط بدون حقوق ومزایایامزایای کم تدریس کنن خونشون رنگین تربعدکه سنشون بالارفت به هزارامیدبایدبعدش منتظرهزاربخشنامه باشن ایاچیزی عایدشون بشه ایانه .به نظرمن این حق الناس پس لطفانظرندین.

 • ناشناس
  ۰ ۱

  درست ۱۸سال پیش من سرباز معلم بودم آن هم با ایده های خلاقانه و تدریس دلسوزانه و برنامه ریزی براساس کیفیت دراجرای آموزش وتربیت دانش آموزان واقعی درامرتحصیل وقبولی آنها برای مدارس نمونه دولتی بامعدل بالا متاسفانه نتوانستم به خاطر پارتی بازی وفامیل گرایی وپایمال شدن حقم درآن موقع استخدام شوم .واین درحالی بود که معلمین نهضت خیلیهاشان بامدرک واستنادعرض میکنم بدون هیچ زحمتی وعدم توانایی حتی درباسوادکردن یک نفر امروز سابقه ۲۰ساله درآموزش وپرورش دارند.حال انتظار‌ما ازهمچین آموزشی چه باید باشد.آموزش باید براساس کیفیت و برنامه ریزی های بلندمدت برای آینده نسلی کارآمد ودلسوز وکاردان صورت گیرد.فکرمیکنی علت اینه کسی درخواست پست مدیریت میده به خاطر حقوق بالاست ۹۰درصد عرض میکنم خیر،به خاطر عدم توانایی در مدیریت کلاس وتوانایی درتدریس است.آ موزش درست نخواهدشدتامادامی که مسوولیت دلسوزانه تصمیم نگیرند.

 • معترض
  ۰ ۰

  یعنی در کشور ما همه پزشکان ..جراحان حاذق ...استادان فرهیخته دانشگاه ..مسیولین....زیر ۴۰ سال هستن ؟!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسئولین ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من ۱۸ سال از عمرم راباکمترین حقوق و مزایا درحد هیچ درشلوغترین کللسهای ابتدایی گذراندم آن زمان این آقا و همنظرهای ایشان کجا بودند .چرا آن موقع به فکر نیروهایی که فقط با عشق و علاقه جون می‌دادند نبودید؟ چرا همش به فکر جیب خودتان هستید آن موقع که رایگان خدمت میکردیم یا الان اگر رایگان خدمت کنیم جوان و باسواد هستیم. ولی حالا که نسیمی هم بطرف مامظلومان خادم جامعه شروع بوسیدن کرده واویلا بعضی ها بالا رفته یکی بیسواد می‌خواند یکی سن بالا را مطرح می‌کند و...خجالت بکشید اولا سن چهل سال اوج پختگی و شادابی و تجربه در هر شغلی هست دوما اگر شما دلسوز وزارتخانه اموزش و پرورش هستیدچرا بجای توهین کردن وبیرون راندن این افراد از تجربیاتشون استفاده نمی کنید؟ثالثاچرا خود این آقا باحقوق میلیونی وبا سن بالای چهل سالش بیرون نمی‌رود وجایش را به یک جوان نیرومند وفهیم نمی‌دهد . اگر ما کارشناسانی با عقل وشعور این اقادر راس کار نداشتیم شابد اوضاع مملکت ما بهتر از این بود.واقعا جای گریه و تاسف داره.

 • شهروند
  ۰ ۰

  خدا همه تونو لعنت کنه که کشور را نابود کردین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اموزش پرورش هرچی نیروبیشتراستخدام کن انگیزه تعلیم وتربیت درجامعه بهتروبهتر خواهدبود عزیزان تحصیل کرده هم بهترمیتوانند خدمت کنند. استخدام نکنند اموزش وپرورش رافسیل کرده اند.پس رو به جلو وپیشرفت ومنافع عده ای ذبنفع وخاص همه فدای چن نفر سیاسیون شوند.یا مولی علی ع

 • زینب
  ۰ ۰

  ماده ۲۸ رو که دارند جانی به آموزش پرورش داد. رطته های مرتبط و فوق لیسانس و دکترا هستن. دانشگاه فرهنگیان هم خوبه. ولی اون روز که هر کس و ناکس حق التدریس و خدماتی. نهضتی شد چرا همه مهر سکوت بر دهن زدند؟. الان این نیروها سالها بلا تکلیف شدن. مسیولین صرف کم هزینه کردن برای آموزش پرورش حاضر شدن هر کاری بکنن. تا زمانی که مثل خیلی از جاها پول اساسی تزریق نشه مشکلاتش حل نشه امیدی به جان گرفتنش نیست.

 • معلم
  ۰ ۰

  آقای کارشناس اگر فرزند شماهم این شرایط را داشت همین حرف می زدید ؟،کاش ماهم پدرانمون دستشون جایی بند بود ومثل خیلی از مسولین ماهم برده بودند سر کار الان ۱۷سال سابقه کار تو یک ارگان با کلی مزایا وحقوق بالا داشتیم .این حرف شما تف سربالاست .معلمی که تازه بعد این همه سال خدمت صادقانه حالا باهزارتا شرط وشروط داره استخدام میشه هیچی نمگه از نجابتشه خواهشا اندکی تفکر کنید وبعد صحبت کنید ،یاد حرفهای کارشناس تلویزیون افتادم که خودش ۲۰۰کیلو وزن داشت می گفت مردم میوه و... نخورن طوری نمشه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام لطفانادانسته حرفی رونزنید این تبدیل وضعیت افرادبالاچهل افرادی هستن ک بیش از۱۰یا۱۵سال بعنوان نیروحق تدریس یاخدمات درهمین سیستم مشغول بکارهستن والان بعدسالهاامتیازپیمانی میدن واقعاباعث تاسف وحق ناس گردن هرکس ک حرفی زده بشه وحقوق این بندگان خدانادیده بشه

 • عبدالمالک شه نوازی
  ۱ ۰

  آقای کارشناس در ضرب مثل گفته زگواره تا گور دانش بجو از سن پیش چهل سال واجب کفایی چون تجربه دارد علم کوچک بزرگ نمی شناسند با احترام حاج عبدالمالک شهنوازی روانشناس بالینی ارشد

 • ناصر
  ۲ ۱

  فقط باید برای مسئولان متاسف شد که آمدن این افراد را استخدام کنند.در منطقه واستان ما آمدن کسانی که بیست سال پیش به عنوان سرباز معلم بودند ویا بیست سال پیش یک سال یا کمتر ویا بیشتر در نهضت سوادآموزی بودند استخدام کردندکه سن اکثريت آنها بالای ۴۵ سال وحتی ۵۰ سال می‌گذرد.وحتی داریم که نوه دارند وحتی نوه آنها هم به سن ازدواج رسیده.اخر آن بی مسول احمقی که این کار کرده از خود نم پرسد که اینها چگونه می‌توانند به دانش آموزان چیزی یاد دهند.لعنت بر کسانی که اینگونه دارند تعلیم وتربیت را در ایران از بین می‌برند.تازه بدتر از این همکاران ما که دارند به اینها آموزش ميدهند تعریف کردند که حتی تحمل بیست دقیقه آموزش را هم ندارند واز همین الان شروع به بهانه گیری کردند.ان مسوولان بی خرد بجای اینکه این همه جوان مدرک دار وبا انرژی از راهکار قانونی استخدام کنند وبهترین بهره از آنها ببرند با اینکار تیشه به ریشه نظام تعلیم وتربیت زده اند.که در آينده نتیجه این فاجعه را خواهند دید.

 • علی
  ۳ ۰

  یارو عمویش تو نهضت بوده،برای تمام خانواده اش پرونده نهضت درست کرده والان استخدام شدن،هیچ کدومشون هم سواد ندارن،دل برای بچه های مملکتم میسوزه که.....

  • مجتبی
   ۰ ۰

   دلت برای خودت بسوزه

 • hadis
  ۱ ۰

  چه حرفا. خیلی از لیسانسه و ارشد های خیلی باسوادتر ک در دانشگاهایی ک سطح علمی بالاتری نسبت ب دانشگاه فرهنگیان تحصیل کردن و ۱۰ ۱۵سال بیکاری و زجرو بدبختی حالا امیدشون ب این استخدامیای ۱نفر در کل کشور هست ،ب نظرم باید کلا جذب آموزش پرورش رو برای همین افراد بزارن ن اون جوون ۱۸ساله ای ک هیچ سختی نکشیده وقدر این موقعیت رو نمیدونه،درضمن آزمون ورودی استخدامی ب اندازه ای سخت هست ک فقط فردی ک خوب درس خونده و باسواده میتونه پذیرفته بشه.

 • ناشناس
  ۰ ۱

  یک معلم پیش دبستانی چه سابقه تدریسی دارد باید در مهد استخدام شود .سرباز معلم با5یا6 ماه حق التدریس استخدام میشود باید همه امتحان حضوری بدهند

 • اسد
  ۲ ۰

  برو توبه کن . این نیروها 20 سال بدون حقوق .حق التدریس بودن

 • ناشناس
  ۰ ۳

  سلام وای به حال مملکتی که با این نیروها بخواهد نظام آموزش و پرورش را کنترل کنه

 • ارغوان
  ۱ ۰

  کارشناس بی سواد! هر سنی که یه معلم استخدام بشه تو همون سن باز نشستگی یعنی 60 .65 بازنشسته میشه.خود وزیر گفتن به جای سی سال مانایی 20 سال مانایی داشته باشن!!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من ۳۷سالمه به برکت دولت روحانی ،هیچ استخدامی تا کنون برای من نبوده با مدرک لیسانس

  الان هم که استخدامی اومده ، تا حداکثر ۳۵ سال برای مقطع لیسانس میخوان
  واقعا ما دهه ی شصتی ها نسل سوخته ایم اصلا هیچ کس به فکر ما نیست ،
  هر کی پارتی داشت ،رفت سر کار

 • علی
  ۰ ۱

  اگه استخدام از طریق آزمون باشه، هیچ زمانی این حق التدریسی ها و نهضتی ها در رقابت با بقیه قبول نخواهند شد...این را سال ها آزمون استخدامی برگزار شده نشان میدهد، پس هر کس آشنایی داره چند سالی نهضت و حق التدریس بعدم استخدام آموزش و پرورش
  متاسفم برای این سیستم استخدام....امیدوارم ازین حرف حق من کسی ناراحت نشود چون بهترین روش استخدام برگزاری آزمون و رقابت است

 • باران
  ۲ ۰

  پس چرا تو خودت با این سن پیرت اهن قرازه داری کل اموزش و پرورش رو اداره می کنی

 • ناشناس
  ۰ ۲

  به خدا ظلمی که به بچه ها آموزش گرورش ما میشه با جذب این معلمان بی کیفیت وسن بالا که اصلا بلدنیستن با بچه ها چه جوررفتار بکنن مگراینها کجا دوره دیده اند کجا اصول اخلاقی وحرفه معلمی آموخته اند با چندماه حق التدریس اینارو معلم میکنن بعدها چوب این تصمیمات سیاسی را خواهیم خورد

 • محمدی
  ۰ ۰

  خجالت بکشید. میخواستن زودتر استخدام کنن که به خانه سالمندان تبدیل نشه. جوانی طرف با چندرقاز حقوق به تباهی رفته. موقعی که این بدبخت ها داشتن بیگاری میدادن و به بهره کشی و استثمار کشیده بودن ، شما مفت خورها کجا بودید که حالا بعد اینهمه بدبختی تازه میخوان استخدام بشن، شاخک هاتون تیز شده. هرکی این حرف مفت رو میزنه و بقیه هم که تاییدش میکنن از حسادته.

 • رضا محمدی
  ۰ ۰

  سن مهم نیست مهم انگیزه و علم است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کارشناس خخخخخ

 • دیانا
  ۰ ۰

  من بیست سال سابقه خدمت دارم پارسال یکی از همکلاسی های مدرسه مو دیدم پاروقت سال اول داره میاد سرکلاس خدا بخیر کنه تا ۷۵ سالگی باید بیاد سرکلاس فکرش خنده داره آخه الان ۴۰ سالشه تا رسمی بشه و سی سال کار کنه بیچاره دانش آموزان ده سال بعد

 • حرف حساب
  ۰ ۰

  کارشناس کسی هست که همه جوانب یک گزارش را بسنجد بعد گزارش را تبدیل به یک خبر جامع و کامل کند.تا اعتبارش از بین نرود.
  همان معلمانی که شما از انها بعنوان پیر و فرتوت نام میبرید سالها جوانی خود را گذاشتند.
  دانش اموز من الان پزشک عمومی شده.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کارشناس اعتقادی به تغییر گذر زمان نداره که این مطلب رو نوشته ، من توسن ۲۳سالگی وارد سیستم شدم حالا بعد از ۱۸سال حق التدریس میخوان پیمانی کنند، من دوست داشتم تو همون زمان ورود به سیستم که جوانیم رفت استخدام میشدم نه تو۴۱سالگی،اینکه من مقصرنیستم تو این سن استخدام بشم هرساله وعده وباز وعده تا جوانیمون رو ربودند وحالا مسخره عام وخاص شدیم، بله حق با آقای کارشناس هست

 • کیوان
  ۰ ۰

  سلام اقای مثلا کارشناس با نوشتن این مقاله شما فقط خواستین دیده بشین چون اطلاعات شما در مورد این افرادی که استخدام شدن در حد صفر بوده شما برین پماد کالاندولا بخرید که سوختگیتون بهتر شه.

 • معلم
  ۰ ۰

  سلام
  بر کارشناس خبره وزارت آموزش و پرورش
  امثال جنابعالی کارشناسان این وزارت خونه بودی که این وضع سیستم آموزشی وزارتخانه ما است، با لابیگیری و آشنا بازی رفتی توی وزارتخانه نشستی داری واسه خودت نطق میکنی، منی که الان این متن را برای اظهار نظر میفرستم به یقین مطمئن هستم مدرک تحصیلیم از شما بالاتره و سابقه کارم هم از شما بالاتر، فقط با این تفاوت جنابعالی با حکم رسمی در وزارت مشغول هستی و من با سابقه 15 سال حق التدریس در مناطق دور افتاده کشور، حالا هم سن من به قول جنابعالی رفته بالا به درد استخدام نمیخورم.چون اگر امثال من استخدام بشیم خانه سالمندان در وزارتخانه راه انداختیم، ای کاش دستم به شما می‌رسید و با هم مناظره علمی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی با هم برگزار میکردیم، ولی چه حیف که :
  که من اینجا و خلیفه در بغداد

 • جعفرلی
  ۱ ۰

  لازم به یادآوری هست برای نگارنده بی اطلاع کع همین جهل ساله های زبون بسته حداقل ۱۵ سال سابقه خدمت بعنوانهای مختلف ازجمله شرکتی _ حق التدریس و...می‌باشند که میبایستی همون سال‌های اول که یه جوون ۲۵ ساله بودند به حق قانونی خودشون که همون استخدام رسمی هست برسند .حالا که ۱۵ سال با حقوق ناچیز خدمت کردند به این مملکت سنشون بالا رفته و تازه با هزار ناز و کرشمه دولت میخوان به حق و حقوق قانونی خودشون برسند صد البته که مقصر نیستند که سنشون بالا رفته .کمی انصاف داشته باشید.

 • Nasrin
  ۰ ۰

  خدایی نکرده قصد جسارت ندارم اما اخه معلم های که باز نسسته شدند یعنی اینکه دیگه وظیفه ای در قبال اموزش پرورش ندارند وموقع استراحتشونه وحال وحوصله بچه های شیطون الان رو ندارند چرا این کار رو با بچه ومردم میکنی پول وشهریه مدرسه رو از اولیا میگیرید فقط یه حقوقه اونم این طوری رفتار میکنید همون بهتر که انلاین باشه مدارس

 • یک دانشجوی دکتری هوش مصنوعی
  ۰ ۰

  واقعا برای این تیتر خبری و این نوع نگرش متاسفم...
  فرد 40 ساله سالمنده؟؟؟!!!
  شما دیگه چه موجوداتی هستین!!!

 • سارامریدیان
  ۰ ۰

  باسلام خدمت کارشناس بزرگوار

  چرا چهل سالت بگذرد وکاری نداشته باشی ؟دهه شصتی ها قربانی تفکراتی شدندکه تمام درهای استخدام را بستند و خودت تحقیقی انجام دادی که این عزیزان باچه مدارک تحصیلی بیکار هستند و درآخر چرا زمانی که این عزیزان چهل ساله بیست ساله بودند آموزش وپرورش ازنیروهای نهضت با مدرک دیپلم استفاده کرد؟
  ولی اکنون این چهل ساله ها قربانی تفکرات اشتباه شده اندواین رابدان که درکشورهای اروپایی چهل سال سن جوانی ونیروی کارفعال هستند .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این بیخبرانی که اینطور متن ها رو مینویسند ۱۵سال پیش کجا بودن که الان اومدن جولان میدن برای خودشون و همینطور بیخبر از همه جا بیانیه صادر میکنند اگر ۱۵سال پیش عمر جوانی را پای تربیت بی وجدانایی که شما باشید نذاشته بودن حالا این حرفها بارشون نمیشد

 • ا
  ۰ ۰

  این مردان و زنان پاک سیرت و جهادی که شما میگید پیر و ناکارآمد سالها در دورترین نقاط روستایی با ناچیزترین حق الزحمه عاشقانه در راه تعلیم و تربیت گام برداشتند جایی که امثال شما جرات نمی کردید تا نزدیکی اون مدارس هم برید اما همه این مردان مرد میدان بدون هیچ چشم داشتی در این مسیر نورانی گام برداشتند از مجموعه همین افراد کسانی هستند بسیار عالم تر از شما و دوستانتان به آموزش و پرورش ...خاک بر سر مجموعه ای که امثال شما براش نظر کارشناسی میدن ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از پایه ویران است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام،اگر کسانی در سن چهل سالگی ممکنه که استخدام بشوند به خاطر این هست که ده پانرده سال تو سازمان نهصت سواد اموزی ازشون بیگاری کشیدند وطرف ۱۰ سال تو نهصت اسیر بوده وبعد از ۱۰ شاید ۱۵ سال با وعده ی رسمی شدن در آموزش وپرورش، جوانی اش را ازش گرفتند ،شما خیلی کاری وجوان وصاحب فکر وایده هستید این قوانین بردگی را از بین ببرید وبامنطق وپیشنهاد خوب جایگزینش کنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  به نظر شما استفاده از باز نشسته ها، آموزش پرورش رو به خانه سالمندان تبدیل نمی کنه اما استخدام معلمان حق التریس آموزش پروش رو به خانه سالمندان تبدیل می کنه؟! چرا اون زمانی که معلمان حق التدریس با حقوق کم تدریس می کردند، این بحث ها نبود.

 • ناشناس
  ۲ ۱

  سلام
  آموزش وپرورش بی خودی و غیر کارشناسانه کسی رو استخدام نمی کنه تا پوست طرف نکنده استخدامش نمی کنه اینها هم که تا کنون مانده اند ۷ یا ۸ سال یا بیشتر مفتی برای آموزش و پرورش کار کرده اند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   واقعا متاسفم از این قضاوت غیر کارشناسی شده اون موقع که ما 15سال کلاس ها ی آموزش پرورش را با یک سوم حقوق پر کردیم شما کجا بودید بهتره شما از همه ی این عزیزان مظلوم واقع شده
   عذر خواهی کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای به اصطلاح کارشناس اون موقع که ما با مدرک دانشگاهی و حقوق ناچیز سر کلاس بودیم شما کجا بودید که نظر مفت بدید ۱۷ سال با حقوق ناچیز و بدون بیمه سر کلاس بدون هیچ چشمداشتی کار کردیم حالا که وقت استخدام ما رسیده اونم با گذراندن کلی واحد دانشگاهی و آزمون های مکرر که دادیم یکی مثل شما آمده حرف مفت میزنه
  لطفا اول حسابی بررسی کن بعد ضر اضافه بزن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام خدمت شما،خواستم بدونید اینجوری ک شما میفرمایید نیست.و سالها این معلمان زحمت کشیدن در جوانی.خود من سالی ک خواستم کنکور بدم دفترچه دانشگاه فرهنگیان نبود،سال ۸۹..چون ب این شغل علاقه داشتم،ب هر دریی زدم از راه نهضت،سختیای کارش وارد شدم،چون تهران پیدا کردن شاگرد نهضت سخت بود،وارد پیش دبستانی شدم و تمام این سالهارو با بچه ها گذروندم و الان ک ۲۹‌سالم‌شده،هرسال ب امید استخدام میگذرونم با بینه های سنگین و حقوق های کم.کاش یکم قضاوت های بهتری داشتید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حیف اون اسم کارشناسی که روی شما گذاشتن
  اگر آدم بودی میفهیدی که این بندگان خدا بیشتر از ۱۶ سال عمرو جوانیشان را پای آموزش بچه ها ی همین مملکت گذاشتند و بعد از ۱۶ سال که وقت استخدامشان رسیده یه ابلهی مثل شما حرف مفت میزنه وبیخود اظهار نظر میکنه
  لطفا یه ذره معرفت داشته باشید وبه حق حرف بزنید .
  والا سن شماهم که نشستید و حرف مفت میزنید هم خیلی کم نیست پس گورتو گم کن جاتو به یه جوان بده

 • سهیلا
  ۰ ۰

  سلام
  من یک دهه شصتی هستم با مدرک فوق لیسانس در اوج فقر و نداری دانشگاه رفتم اما زمانی که فارغ التحصیل شدم برای استخدامی ها شرط سنی و مطرح کردن ،نه تونستیم ازدواج کنیم و نه استخدام ...خدایا خودت ما دهه شصتی هارو دریاب

 • فری
  ۰ ۰

  مشخصه حسادت گل کرده ،،همین امسال نمایید جوانهای پیرها له کردید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تعدادی افرداد حدود پنج سال یا بیشتر از عمر مفیدشان را در اختیار آموزش پرورش برای حقوق خیلی کم کار کردهاند وتجربه آموزشی دارند مگر آموزش پرورش بیکار است که باز تعدادی دیگر که هیچ تجربه ندارند سرکار بیارند ودانش آموز بیسواد تحویل جامعه بدهند برای همین است که دانش آموزان ما هرسال بیسوادتر می شوند یک مکانیک که می خوخواهد مکانیک خوبی شود چند سال شاگردی می کند تااستاد کار شود پس نگوید آموزش پرورش خانه سالمندان است

 • ناشناس
  ۰ ۱

  واقعا که جای تاسفه گناه بچه های مردم چیه که یک نیروی فسیل بالای چهل سال که دیگه حوصله نداره باید معلم بچه ها بشه آخه کدوم عقل سلیمی این کار رک انجام می ده در جالی که فارغ التحصیلان جوان مملکت بیکارن 🙄🙄🙄🙄

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زمانی آموزش به ارزش واقعی خود می‌رسد که از دانشگاه معلم پرورش بدن نه اینکه فله‌ای استخدام کنند امر آموزش مهمترین واجبترین امور یک کشور برای ترقی خواهد بود متاسفانه شدید ترین ضربه آموزش کشور خورده

 • الهام
  ۰ ۰

  بسیار متاثر و متاسف شدم از نوشتن چنین تیتر ناجوانمردانه ای شما که ادعای نیروی جوانی و جوان مردی دارید چرا زندگی و جوانیت را در چنین راهی نگذاشتی تو ناز و نعمت خوردی و خوابیدی؟؟؟!!!!!!خیر قربان باید به عرض جنابعالی برسونم این معلمان عرصه علم و تجربه و تحصیلات عالی همگی فوق لیسانس دراین مسیر مقدس زحمات فراوانی کشیده اند که هفت جدو اباد شما حاضر به چنین خدماتی نبودن خییییلی ها مثل شما سنگ اندازی کرن با کمال ناجوان مردی ولی فقط خدای عادلان و زحمت کشان این راه را هموار کرد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این بیخبرانی که اینطور متن ها رو مینویسند ۱۵سال پیش کجا بودن که الان اومدن جولان میدن برای خودشون و همینطور بیخبر از همه جا بیانیه صادر میکنند اگر ۱۵سال پیش عمر جوانی را پای تربیت بی وجدانایی که شما باشید نذاشته بودن حالا این حرفها بارشون نمیشد

 • الهام
  ۰ ۰

  دم همه عزیزان گرم که خوب جوابتو دادن.

 • تیچر وان
  ۱ ۰

  اقای سید ارمین... معلم در هر سنی باشد تجربه داره و سواد کافی جهت تعلیم و تربیت.. و اما اون اقایونی در شورای نگهبان و خبرگان که ۳۰۰ سال سن دارند و برای تو برنامه ریزی میکنند چه حرفی داری..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام خجالت بکشید این بزرگواران بعد از ۱۵ سال سختی کار هر مکان ی شهری ک دلشان میخواست می فرستادن .با درآمد سالی ۵۰۰ ت الان سالی ۵ میلیون کل سال حقوق میگرفتن حالا ک باید بعد از ۱۵ سال جذب بشوند ودر این راه عمر و جوانی دادند واکثریث دارای مدارک کارشناسی ارشد حتی مدرک دکتری.. الان پیر شدن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  لطفاً اول پیرمردای بالادست رو برکنار کنید بعد در مورد معلمان با تجربه صحبت کنید.