کد خبر 559527

راهکارهای آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم!

شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با امضای علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی 1400-1401ابلاغ شد؛ ادامه خدمت معلمان در آستانه بازنشستگی، به‌کارگیری معلمان بازنشسته و تدریس معاونان مدرسه از جمله راهکارهای جبران کمبود معلم است. در این شیوه نامه آمده است:

1. ساماندهی بهینه و استفاده کامل از ساعات موظف کلیه نیروهای شاغل که در آستانه سال تحصیلی 1400-1401 در اختیار مناطق آموزشی هستند مورد تأکید است به نحوی که هیچ نیرویی از گردونه سازماندهی و اشتغال کامل خارج نشود.

2. اعلام نیاز و ساماندهی نیروی انسانی در دوره متوسطه اول و دوم به صورت یکپارچه صورت پذیرد.

3. خارج از تفاهم نامه، واحد سازمانی جدید که باعث تشدید نیاز نیروی انسانی گردد، ایجاد نشود.

4. کلاس‌های زیر نُرم ایجاد نشود.

5. بازنشستگی معلمان واجد شرایط بازنشستگی در صورت نیاز منطقه با درخواست خودشان و تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان به پایان سال تحصیلی پیش رو موکول شود و استمرار خدمت مدیران و معاونان مدارس در صورت نیاز و تأیید عملکرد آنها در کارگروه توسعه مدیریت مالی ندارد ولی انتقال آنها برای تدریس و جایگزین کردن مدیر و معاون جدید جایز نیست.

6. همکاران شاغل برای تدریس غیرموظف در سقف تفاهم‌نامه توسعه سنواتی تشویق شوند.

7. مدارس کم‌جمعیت، ادغام و طرحی روستا مرکزی یا خوابگاه مرکزی اجرا شود.

8.کلاس‌های تجمیعی در متوسطه دوم به‌ویژه فنی حرفه‌ای و کاردانش دروس عمومی تشکیل شود.

9. با نظارت کارگروه توسعه مدیریت استان نقل و انتقالات صرفاً بر اساس شدت نیاز و امکان تأمین نیروی انسانی مدیریت شود.

10. راهبری نقل و انتقالات نیروی انسانی در استان به عهده کارگروه توسعه مدیریت استان است و خروج نیروی انسانی از استان صرفاً در صورت عدم بروز مشکل در تأمین انجام شود.

ضمناً استان‌های مقصد در صورتی که ورود نیروی انسانی باعث ایجاد نیروی انسانی مازاد شود نباید با انتقال افراد موافقت کنند.

11. معلمان وظیفه (سرباز معلمان) اعم از نیروهای شاغل و اعزام جدید در سال 1400، مطابق ضوابط دستورالعمل اجرایی برنامه سرباز معلم و مفاد بخشنامه‌های مربوط، بر حسب نیاز در فعالیت‌های آموزشی مدارس روستایی مناطق آموزشی محروم و دورافتاده، جذب و سازماندهی شوند.

12. مناطقی که با کمبود نیرو مواجه هستند حسب میزان کمبود و توانمندی معاونین دوره‌های ابتدایی و متوسطه (ارتباط گروه تدریس، برخورداری از تجربه تدریس مرتبط و...) موظفند  تا 6 ساعت در هفته از ساعات موظف هفتگی در مدرسه محل اشتغال خود به تدریس بپردازند، تعیین میانگین تدریس معاونان هر منطقه متناسب با میانگین تعیین شده برای استان بر عهده کارگروه توسعه مدیریت استان است.

13. درمناطقی که با کمبود نیروی آموزش مواجه هستند از انتصاب کارکنان آموزشی مرتبط با کمبودها در پست‌های مدیر، معاون و سمت‌های اداری خودداری شود.

14. در مناطقی که آموزگار درس تربیت بدنی به اندازه نیاز تمام کلاس‌های درس ابتدایی وجود ندارد، تدریس 2 ساعت درس تربیت بدنی کلاس‌های باقیمانده به عهده آموزگار همان کلاس است.

15. به کارگیری نیروهای بازنشسته واجد شرایط با تجربه و رشته تحصیلی مرتبط از جمله راهکارهای رفع کمبود نیرو در مناطق آموزشی است که می‌تواند در کارگروه توسعه مدیریت استان بررسی شود و جهت اطلاع رسانی از ظرفیت‌های کانون‌های استانی بازنشستگان آموزش و پرورش پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری استفاده شود.

16. در هنرستان‌های کاردانش، صدور ابلاغ هنرآموز و استاد کار برای دروس مهارتی کلاس‌هایی که برون‌سپاری می‌شوند امکان پذیر نخواهد بود.

17. درخواست انتقال از دیگر دستگاه‌ها و نهادها به آموزش و پرورش و برعکس پس از تأیید کارگروه توسعه مدیریت استان در مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری قابل بررسی است و خروج نیروی انسانی در استان‌هایی که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند ممنوع است.

  18. پرداخت هرگونه حق‌التدریس از جمله ابلاغ غیرموظف برای آموزگاران دوره ابتدایی که از تقلیل استفاده می‌کنند صرفاً در صورتی امکان‌پذیر است که نیروی دارای کسر ساعت موظف در گروه و جنس مربوط در سطح منطقه وجود نداشته باشد.

19. نیروهای مشمول قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف مصوب 1397  با اصلاحات و الحاقات بعدی واجد شرایط، پس از قبولی در آزمون پایان دوره مهارت‌آموزی استخدام می‌شوند و ادامه همکاری افرادی که نمره قبولی کسب نکرده‌اند، ممنوع است و استفاده از خدمات آنها تا زمان صدور حکم استخدام فقط در چارچوب مجوزهای حق‌التدریس مورد تأیید مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری امکان‌پذیر است در ضمن استخدام مشمولین قانون تعیین تکلیف صرفاً حسب نیاز منطقه صورت خواهد پذیرفت و استان‌های دارای مازاد نیروی انسانی (گیلان، لرستان، ایلام، کرمان و...) باید به همکاران مشمول اطلاع‌رسانی و افراد جهت استخدام و تبدیل وضعیت خدمتی به استان‌های دارای کمبود نیروی انسانی هدایت شوند.

20. استان‌هایی که شرایط نقل و انتقالات نیروی انسانی، تبدیل وضعیت خدمتی مشمولین قانون تعیین تکلیف (استخدام)، کلاس و دانش‌آموز، شاخص‌های نسبت دانش‌آموز به گروه معلم،  شاخص‌های نسبت دانش‌آموز مشمول به کارکنان تخصصی را رعایت کنند و نسبت به ساعت تخصیص داده شده در تفاهم‌نامه نیروی انسانی سال تحصیلی 1400-1401 کاهش ساعت حق‌التدریس داشته باشند، 5 درصد از میزان صرفه‌جویی به عنوان حق‌الزحمه مجریان و بهبود کیفیت امور آموزشی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

21. به‌کارگیری نیروی انسانی در طرح خرید خدمات آموزشی در استان‌هایی که دارای مشمولین قانون تعیین تکلیف مازاد در همان رشته و جنسیت هستند، امکان‌پذیر نیست.

پس از اعمال تمامی سیاست‌ها و راهکارهای مدیریت بهینه نیروی انسانی، اولویت به‌کارگیری و ساماندهی نیروی انسانی به شرح ذیل ابلاغ می‌شود:

1. سازماندهی همکاران شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی، طرحی و پرسنل وظیفه.

2.اولویت به‌کارگیری و تخصیص سهمیه به مدارس در قالب مدیر و معلم؛ یادآوری می‌شود تخصیص معاونین آموزشی و پرورشی، مشاور و مراقب سلامت در صورت وجود کلاس بدون معلم جایز نیست.

3. تخصیص ساعات اضافه تدریس همکاران مشمول قانون تعیین تکلیف تا زمان تبدیل وضعیت آنان.

4. تخصیص ساعات غیرموظف شاغلین.

5.تخصیص ساعت غیرموظف بازنشستگان.

6. به‌کارگیری نیروی خرید خدمات آموزشی در چارچوب قوانین و مقررات مربوط و تفاهم‌نامه.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • صغری تاتلی
  ۱۶ ۲

  باسلام
  چرا از نیروهای بیکار فوق لیسانس که چند سال منتظر جرقه ای برای استخدامی هستیم استفاده نمیشه حاضرم با همون حقوقی که به بازنشسته میدین کار کنم حتی مبلغ کمتر. هرموقعه استخدامی زدن به سن ما نخورد الانم که سن ما از ۴۴ سال رد شد.باتشکر

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  این همه کمبود نیرو دارین پس برای چی ما لیسانس گرفتیم یعنی اخر سر اونایی که درس می خون میخوان چی شن مثل ما علاف و بیکار

 • ظهیری
  ۹ ۲

  چرا از نیروهای مدارس غیر دولتی استفاده نمی کنند
  بعد از چند سال تدریس که بهتر از تدریس های بعضی از معلمان هست ،ما معلمان هم تدریس میکنیم دانش آموز تحویل جامعه میدیم اما حق ما ضایع میشه کجاست عدالت ؟

 • ارین
  ۱۴ ۳

  سلام بازنشسته ها ک ب اندازه خودشان کار کردند از لیسانسه های سایر دانشگاها و سایر رشته ها نیرو بگیرین

 • بینام
  ۱۱ ۲

  چرا ازمون استخدامی ماده 28 انجام‌نمیشه چرا همیشه یه پله عقبیم و‌بعدش به چ‌کنم چ کنم میوفتیم . اگر همه برنامه هاتون سر وقتش برگذار میشد حالا معلمای بالای 30 سال خدمت رو‌دوباره به کار نمیگرفتید از نسل جدید که باهمه تکنولوژی ها اشنا هستن استفاده میکردید .

 • ناشناس
  ۱۸ ۱

  باسلام.خداوکیلی این چه مسخره بازی که درمیارید چرا از نیروی بازنشسته استفاده میکنی این همه لیسانس وفوق لیسانس بیکار هست

 • خ م
  ۱۲ ۳

  بابا سلام چرا از نیروهای نهضت بعد۹۲که سابقه ۷و۸ساله دارند استفاده نمی کنید.برا همه طرح دادین وما ک سابقه تدریس داریم هیچ

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام سرپرست وزارت اموزش وپروش برای استانهای محروم که ادارات جدید وتازه مستقل شده در استان سیستان وب هنوز در شهر جدید پلان اداره تازه مستقل شده مدیر قوی و وکارامدی از سوی استان تعیین شود تا کمبودها رفع شود سپاسگزار

 • اشنا
  ۴ ۱

  سلام ..نیروهای حق التدریس ۹۲ ب بعد جزوشون هست ؟ بخدا حیلز زحمت کشیدیم بی نتیجه نزارید

 • عباس‌صالحی
  ۴ ۲

  آیا رتبه بندی اجرایی می‌شود یا نه لطفا زمان دقیق را اعلام بفرمایید چون بیش از ده سال است این موضوع فقط اجرا نشده اما در رابطه ‌با آن میلیون‌ها نظر و سخن رانده شده است.
  متشکرم از پاسخگویی شما قانون گزاران و مجریان محترم و بزرگوار کشور.

 • ناشناس
  ۱۳ ۶

  هر کاری میکنین ک افراد دیگه ای استخدام نکنین ک حقوق بیشتری پرداخت کنین میترسین پول هاتون تموم شه؟
  خوب این همه فارق التحصیل با سواد و با تجربه
  چرا ازشون استفاده نمی کنین؟
  باور کنین این ها بدتر از بعضی از معلم های درپیت نیستن ک الان سرکارن

 • سمیرا رزم
  ۱۲ ۰

  سلام
  چرا از اساتید حق التدریس که حداقل مدرک ارشد دارن استفاده نمیشه ؟!!!!
  همه با مدرک ارشد و دکتر و با سابقه تدریس حداقل ۷ سال و نسل سوخته دهه ۶۰ هستن
  چرا فکری ب حال دهه ۶۰ نمیکنید ؟

  • مسعود
   ۹ ۳

   بخدا گل گفتید با ده سال سابقه ی پیام نور بیکارم،از خدا بترسید

 • سیدمیثم دانیالی
  ۱۵ ۱

  ما جوونا ایقدردرس خوندیم حق نداریم استخدام بشیم؟همینه قشر ما الان بی سوادن ۱_بازنشسته ها دیگ با اون کیفیت درس نمیدن۲_بروز نبودن اطلاعات معلمان بازنشسته
  فقط میخوایین استخون لا زخم کنید جمعش کنید؟خوب اونا دیگ بس خودشون زحمت کشیدن چرا نباید قشر جوون با اطلاعات و انرژی بهتر نره ک کیفیت آموزشیم بهتر بشه؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۷ ۲

  سلام من فرزند جانباز بیست و پنج درصد هستم سه بار آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کردم قبولم نکردند سن ماهم می رود بالا تر. لااقل برای آموزش متوسطه مارا استخدام کنند لیسانس کامپیوتر دارم

 • حجت
  ۵ ۰

  سلام من ۱۶لیسانس دارم بیکار رشته علوم تربیتی حاضرم به دورترین جا برم

 • احمدرضا
  ۱۵ ۰

  1.مدارس رو مثل ایستگاه متروی بازار کنید 2.کلاس زیر 80نفر تشکیل ندید، 3، برا باز نشستگی و زندگی خصوصی معلم تصمیم بگیرید، 4، تا میتونید از معلم کار بکشید و اضافه کاریشو یک سال یک سال هم پرداخت نکنید... اگر هم حرف و اعتراضی بود بزنید تو سرش، 5، از هر کسی ک تو مدرسه زندس کار بکشید فارغ از هر پست و تخصصی ک داره و خلاصه تا میتونید برای نابودی دانش اموز و معلم و آموزش و مدرسه و آینده ی کشور صلوات....

 • ناشناس
  ۴ ۰

  متاسفیم واسه خودتون راهکاراتون بدبختا، از نیروی اموزگشاه ها هم میشه استفاده کنید

 • مخاطب
  ۷ ۰

  سلام بهترین معلمان تومدارس غیر دولتی سالهاست که دارن زحمت می کشن با کمترین حقوق وبیشترین تجربه وکارایی ،بعد هنوز چسبیدید به بازنشسته ها دانش اموز چه گناهی کرده که نباید یه معلم جوان وپرانرژی داشته باشه ،بنده خدا بازنشته ها تاکی باید سرکار باشن

 • فاطی
  ۷ ۱

  ما ایقد درس بخونیم بعدپیرمردپیرزنها بمونن سرکاربعدم هی بزنن توسرمون همونا ک برید سرکار وعرضه نداریدوفلان.بخدا ما نیازداریم بکارخدا بکم چکارتون کنه.

 • خدایا کمکم کن
  ۵ ۰

  باسلام و احترام.تورو خدا دفترچه های استخدام فراگیر چرا منتشر نمیشن.الان ما نزدیک چهارماه منتظر دفترچه ایم.خواهشا فکری به حال ما دوطلبان هم بشه.باتشکر ازشما

 • زارعی
  ۷ ۰

  شما شش ماه معوقه حق التدریس راپرداخت کنید .بعدازکمبودنیرو‌ حذف بزنید سه ماه اول 1400وسه ماه‌مربوط‌ به 99 حق الناس‌ است به خدا‌‌

 • ناشناس
  ۷ ۱

  چرادارین ازبازنشسته ای که هیج توانی برای تدریس نداره وخسته اس استفاده میکنیداینطوری دارین ضربه میزنیدبه آموزش نسل آینده.
  درصورتیکه هزاران فارغ التحصیل باسوادلیسنانس وارشدبیکارداریم ازاین نیروهااستفاده کنید.واقعاتاسف میخورم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام چرا از نیروی پیش دبستانی بعداز 92 استفاده نمی کنید ما هم خیلی زحمت کشیدیم

 • صادق
  ۶ ۰

  براساس کدام قانون معاونین مدرسه باید ۶ساعت در هفته به دلیل بی کفایتی و عدم پیش بینی و آینده نگری شما باید بدون حق الزحمه کارکنند و تحصیل کرده های جوان به خاطر کار وعدم استخدام از کشور فرار کنند تا کی این چرخه معیوب باید ادامه پیدا کند تدریس مجانی ۴معاون برابر بیکاری یک جوان ایرانی جویای کاره

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  شما اگر نیرو کم دارید چرا امسال در گزینش کنکور بجای ۳ برابر ظرفیت اومدید ۱/۵ برابر گرفتید

  چرا برای فرزندان معلمان امتیازی قائل نیستید

  واقعا شما را چه باید گفت

 • نرگس
  ۲ ۱

  چرا از اونای که منتظر استخدام شدن هستن یا نام نویسی کردن تو نهضت استفاده نمیکنید بعد اگه توانایی لازم رو داشتن استخدام کنید مث کشورای دیگه چرا همیشه ما عقبیم پس چرا برای اقایون سرباز معلم هست

 • علی خالقی
  ۷ ۱

  بپا نوایی کسی که در وزارتخانه ها ودانشگاهها نشسته اید وحقوق چند صد میلیونی وچند ده میلیونی می گیرد اما اما اما برای فوق العاده ی معلمان مرتبه بندی معلمان بودجه ندارید!!!!! وچنین دستورات زیر شکمی وچند من غاز می دهید شما بیایید عوض دستور بروید مدارس ومثل اول انقلاب سه شیفته کارکنید . چون این دستورات به دهن شما مفت خور ها اضافی است!

 • ناشناس
  ۵ ۱

  دلیلش فقط این هست که نیروی جدید وارد چرخه استخدام نشه چون وقتی یه نیروی جدیر بگیرن در واقع باید هم به فرد بازنشسته یه حقوق بدن هم به نیروی جدید حتی اگر حقوق فرد جدید نصف باشد

 • مادر
  ۱۲ ۰

  چه بی تدبیری !!! متاسفم از اینکه بجای آنکه دولت تدبیر کرده وسهمیه جذب دانشگاه فرهنگیان رابالا ببرد طوریکه فرزندانمان که بسیار علاقه وانگیزه برای معلم ودبیر شدن را دارند وازرتبه علمی وقرانی واحکام شرعی ومحجوب ومحجب بودن برخورداند وهمینطور فارغ التصیلانن ذانشگاه که شرایط فوق الذکر رادارند وقطعا میتوانند آینده بسیار خوبی از جهت علمی ومعنوی برای دانش آموزان این مملکت رقم بزنند،افرایکه خسته هستند وبه اقتضای سنشان باید استراحت کنند یا افراد معلوم الحالیکه که نه از جهت علمی ونه ازجهت معنوی سزاوارورود به این مجموعه ای که باید انسان باشد را ندارند ،را جذب میکنند.

 • مهناز رستمی
  ۵ ۲

  با سلام
  من با فوق لیسانس علوم تربیتی ودارای سابقه چند ساله تدریس در مقطع پیش دبستانی رو چرا تعیین تکلیف نمی کنید که سر کلاس بریم اما بازنشسته ی که دیگه حوصله ای واسه تدریس نداره رو سر کلاس میفرستید‌‌. چرا از نیروهای مثل ما که منتظر تکلیف هستیم استفاده نمی کنید

 • ناشناس
  ۷ ۰

  همکار بازنشسته که بخاطر مبلغ خیلی ناچیز حق التدریس میگیری، هم به فرزندان و نوه های خودت خیانت میکنی و هم به جوانان تحصیل کرده!
  برای رضای خدا بگذارید دولت مجبور شود از جوانان تحصیل کرده استفاده کند و حق من و شما را هم بدهد.
  تو رو خدا خیانت نکنید!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خب دعوت به مصاحبه های کنکور. عاشق معلمی همین بشن معلم چرا دنبال بدبختی جوانان هستید اینا میخان تشکیل خانواده بدن رتبه که آوردن مصاحبه رفتن مشکلیم نداشتن خدا وکیلی عاشق معلمین هستن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شما سرباز معلم 20سال پیش پیرمرد امروز کردی معلم اون موقع من میارید ازطریق کنکور ومصاحبه آخرش خدامی دونه چی میشه حالا که با هزارامید آمدیم مصاحبه خانواده هزارنذر خدا خدا می کنیم بگذارید بشیم معلم

 • مینا
  ۲ ۰

  دنیا رو ببینید که چطور استخدام می کنند یاد بگیرد

 • Said
  ۲ ۰

  بخدا آرزوی معلم شدن داشتم با معدل بالا فارغ التحصیل شدم به هر دری هم رو زدم گوش شنوایی نبود نیرو های جوان دارن پیر میشن بعد شما دنبال بکار گرفتن بازنشسته ها هستید چرا حق زندگی را از مردم میگیرین؟

 • رویا
  ۰ ۰

  با سلام،با کمبود این همه نیرو چرا کارنامه سبزها که تو آزمون کتبی قبول شدن و استخدام نمیکنید،چرا اینقدر در حقشون ناحقی میشه؟

 • ماهان
  ۰ ۱

  باسلام و خسته نباشید.به نظر بنده راهکارهای مفیدی نیستند چرا نیرو پیش دبستانی و نهضت یا از طریق آزمون نیرو جذب کنید

 • سعیدی
  ۰ ۰

  سلام،لطفا از نیروهای پیش دبستانی استفاده کنید بازنشسته ها تا کی درس بدن اینا که دیگه انرژی ندارن جناب سرپرست آموزش و پروش

 • ناشناس
  ۳ ۰

  با سلام شما چرا به جای نیروهای باز نشسته از لیسانس های بیکار مملکت استفاده نمی کنید که از لحاظ جسمی و روحی بسیار قدرتمند تر از بازنشسته های شما هستند.واقعا داریم با این طرز تفکر به کجا میریم

 • حمیدنیا
  ۰ ۰

  چرا نیرو استخدام نمی کنید بازنشسته ها که اصلا توان تدریس ندارن ،نیروهای پیش دبستانی و نهضت به صورت حق التدریس به کار بگیرید

 • موسایی
  ۳ ۰

  به فکر جوونهای مملکت باشید و نیرو استخدام کنید این جوری با این راهکارهای اشتباه انگیزه برا درس خوندن نسل جدید باقی نمی مونه

 • شادی فر
  ۰ ۰

  سلام به مسئول گرامی،آقا نکنید ای کار رو به خدا ظلمه،چه راهکارهایی هستن ،چرا از نیروهای نهضت بکار نمی گیرید ما حاضریم با کمترین حقوق بریم سر کلاسا

 • ادابی
  ۰ ۰

  سرپرست گرامی ،بی زحمت فکری برا پیش دبستانی ها بکنید تا بتوانند مشغول به کار تدریس بشوند اول خدا بعد امیدمان به شماست

 • سلیمانی
  ۱ ۰

  با عرض سلام،چرا مناطق مختلف کشور از نیروهای پیش دبستانی و نهضت و نیرو های غیر دولتی استفاده نکنند که سابقه تدریس دارن و حاضرین با کمترین حقوق کار کنند،بجای استفاده از راهکارهای غلط، که ارائه شده و نتیجه جز بی انگیزگی ندارد

 • م
  ۰ ۰

  خب از نیروهای پیش دبستانی استفاده بشه
  پیش دبستانی بشه سه روز در هفته و بقیه شو برن کلاس ابتدایی ...

 • فاطمه
  ۲ ۰

  واقعن جای تأسف داره . یعنی واقعن جوون بیکارو تحصیل کرد ه توی این مملکت نیست که باید از بازنشسته ها استفاده بشه ؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا متاسفم.

 • ز،ع
  ۱ ۰

  خب این همه تحصیل کرده بیکار ،استخدام کنین دیگه،میترسین پولاتون کم بشه،پسر من امسال میره کلاس اول ۳۶ دانش آموز را میخوان تو یه کلاس بزارن 😕کی میتونه ۳۶ تا بچه را کنترل کنه اونم کلاس اولی

 • رضا
  ۱ ۰

  سلام
  چرا ار نیروهای خرید خدمات. یا بیرون سپاری استفاده نمی کنید. الان ده ساله در مقطع کاردانش مشغول تدریس هستم. نه حقوق درست نه بیمه. بعد از نیروهای باز نشسته استفاده میکنبد
  30 ساله بودم مشغول تدریس شدم الان 40 سالمه هنور تعیین تکلیف نشدیم

 • علی
  ۲ ۰

  سلام فقط اومدی چیزی بگی و بری پ ما قاقیم پدرمون در آومد تو این دانشگاها یا استخدامی نمیدین یا هم اگ میاد ما که ندیم نه خودمون نه 70کیلو متری مون یکی از این آزمون ها قبول بشه جم کنید بابا همه پارتی بازی و رشوه خورید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فقط میگم مرده شور این نظام آموزش و پرورشو ببرن 😑به نظرم بقیه اگه عقل داشته باشن کارمند آموزش و پرورش نمیشن صدای دهل از دور شنیدن خوش است. گهم توش نیست الکی خودتونو بدبخت نکنید مث ما

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ودرودازنیروهای جامانده قبل از91استفاده کنی که قانون هم برای بکارگیری شون رأی صادر کرده بازنشسته حوصله خودش هم نداره تابرسه به بچه ها

 • حسین
  ۰ ۰

  کاش کمی هم به فکر سرباز معلم ها بودین و حداقل یه گزینشی بین اونها انجام میدادین و استخدام میکردین نیروهای جوان و به روز. سابقه کاری هم که دارن نسبت به بقیه استخدامیاتون.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  میشینین ازخودتون راهکار درمیارین چه فایده ای به حال جوانان مملکت داره؟مگه کشور مال شماهاست چرا بچه های تحصیل کرده سالم و پاک خود فرهنگیان استخدام نمیکنید چرا از خدا نمترسید واسه بیکاری جوانانی که پدرو مادرشون بااین حقوق ناچیزی که یه عمربه فرهنگیا میدین اونارو به عرصه رسوندن فکری نمیکنین ؟بعد لقمه رو دور سرتون میچرخونین و دنبال راه من دراوردی میگیری که جوانها بدبخت کنید خدا از شما خدا بیخبرا نگذره امین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با سلام
  من معلمی هستم که امسال بازنشسته شدم وبه هیچ وجه هم حاضر نیستم دوباره به کار برگردم، چون فکرمیکنم با این کار هم به خودم ظلم می کنم وهم به جوان های تحصیل کرده بیکار. آقای کاظمی لطفا جوانان را دریابید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نمی خوان معلم استخدام کنن چون براشون بار مالی داره .تمام سیاست‌های آموزش و پرورش بر اساس بار مالی تنظیم میشه و این وسط نه نیاز دانش آموز و نه آرامش معلم هیچکدوم براشون ارزش نداره.با بیگاری کشیدن از معلم‌های موجود نیازشون رو برطرف میکنن .میگم بیگاری چون با ۲۳ سال سابقه و مدرک لیسانس و اذیت و آزار اینها دارم ماهی ۵ تومن حقوق میگیرم

 • زهرا
  ۰ ۰

  اگه نیرو کمه پس چرا دانشگاه فرهنگیان دانشجو کم پذیرفت

 • شهرام
  ۱ ۰

  آقای کاظمی سلام برنامه دولت های موفق ایجاد شغل برای شهروندان می باشد خوب شغل ایجاد کنید با استخدام معلمینی که کمبود دارید و تربیت نسل جوان برای آینده مملکت واقعا این چی ز ها را نمی دانید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام
  من فوق لیسانس ریاضیم حاضرم هر دوشیفت با جون دل اندازه دوتا معلم کار کنم چرا از ما که عاشق معلمی هستیم استفاده نمی کنید اون معلم بازنشته خسته هست اون مدیر و معاون نمی تونند همزمان هم مدیریت کنند هم تدریس، به بچه های مردم ضربه نزنید، این همه جوان تحصیل کرده و به روز و تازه نفس داریم بعد شما می خواهید از بازنشته ها استفاده کنید واقعا خنده داره. یاعلی

 • سلام
  ۱ ۰

  خداوکیلی کی کارها و تصمیمات احمقانه توی این کشور تمام میشه؟؟؟ من فوق لیسانس فیزیک هستم و حداقل ده هزار لیسانس و فوق رشته های ریاضی، فیزیک، زیست، ادبیات و... توی این مملکت بی صاحب، بیکارند. این ها رو استخدام نمی‌کنند برای تدریس بعد التماس بازنشسته ها را میکنن. نادانی تا کجا..... توی این مملکت متخصص و دانشمند بیکار و نادان ها سر کارند. وای به حال آینده این کشور....

 • رامین
  ۱ ۰

  در منطقه ای من خدمت میکنم همین الان دربه در دنبال معلم هستم در متوسطه اول و دوم ولی متاسفانه معلمان نه اضافه کاری قبول میکنن و نه نیروی جدیدی استخدام میشه که بیاد جای نیروهای بازنشسته رو پر کنه. در منطقه همجوار نزدیک به ۱۲۰ دبیر فقط در متوسطه دوم نیاز هست ولی نیرو نیست. در منطقه ما هم حدود ۴۰ معلم کسری داریم فقط در متوسطه دوم در ابتدایی و متوسطه اول هم دو برابر کسری نیرو هست. متاسفانه اجازه استفاده از فارغ التحصیلان آزاد و جویای کار که مدارک تحصیلی بالایی هم دارن رو وزارتخانه و دولت نمیده. اول مهر خیلی از کلاسها بدون معلم خواهند بود و خیلی از فارغ التحصیلان بیکار . این است اوج برنامه ریزی و آینده نگری و اقتصاد مقاومتی

 • نیر
  ۰ ۰

  من ده ساله در غیر دولتی آموزشگاه ها چند شیفته تمام پایه ها رو تا دیپلم تدریس کردم کتاب رو در ۱۰ جلسه تو مخ دانش آموز فرو می برم این بی انصافیه که ما رو نمی بینید