۲ نفر

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

۲۵ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۴۶
کد خبر: 819639
«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

غگل که برای مجمع اماده میشود از دید نموداری آماده یک رشد میان میان مدت است. در این گزارش به معرفی شرکت و بررسی عملکرد آن پرداخته و  سناریوی شمارش امواج سهم را بررسی کرده ایم.

 برای سال مالی منتهی به شهریور 1403 استفاده از ظرفیت های به وجود آمده در راه اندازی کارخانه های روغن کشی و تصفیه روغن و شورتینگ سرمایه گزاری است.

معرفی شرکت

گلوکوزان با نماد غگل در گروهمحصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر، در قیمت 3600 ریال و با ارزش بازار  36000 میلیارد ریال در بازار بورس داد و ستد میشود.

https://www.glucosan.ir/images/uploaded/AbountUs_Head.jpg

شرکت گلوکوزان (سهامی عام) ، به عنوان اولین تولید کننده محصولات متنوع از ذرت در ایران از سال ۱۳۴۹ در شهر صنعتی البرز قزوین آغاز به کار نمود. در طول این دوران گلوکوزان همواره یکی از موفق ترین شرکتهای فعال در این رشته فعالیت با سابقه ای درخشان در سازمان بورس اوراق بهادار بوده است. محصولات این شرکت بعنوان ماده اولیه‌ای برای مصرف در کارخانجات صنایع غذایی کاربردی می باشد. نشاسته تولید شده این شرکت جهت مصرف چسب در کارتن و کاغذ سازیها ، آهار نساجی‌ها ، نشاسته خوراکی در صنایع بیسکویت سازی ، صنایع لبنی و...فروکتوز و گلوکوز تولیدی نیز جهت تولید انواع آب میوه، شیرینی ، شکلات ، گز ، مرباجات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد .

همچنین پروژه های انواع مشتقات نشاسته ذرت ازجمله نشاسته پریژل حفاری- نشاسته پریژل خوراکی- نشاسته اکسید ، نشاسته کاتیونیک و استبلایزر های دوغ و شیرکاکائو به بهره برداری کامل رسیده و در حال تولید می باشد. روند تولید گلوکزان همواره از نظر کیفی و هم از نظر کمی رو به رشد بوده و با گسترش تنوع محصولات، تولید کنندگان داخلی را از واردات نمونه مشابه خارجی بی نیاز کرده است. حجم بالای صادرات محصولات که سبب دریافت جایزه های متعدد از ارگانهای مختلف شده است، نشانگر قابلیت رقابت جهانی و پشت سر گذاردن رقبای خارجی در منطقه است.

روغن ذرت خالص ، یکی از محصولات مهم گلوکزان است که با اطمینان می توان گفت سالم ترین روغن مایع خوراکی در ایران می باشد . شایان ذکر است که استخراج روغن در شرکت گلوکزان بر خلاف سایر تولید کنندگان از طریق پرس مکانیکی انجام شده و لذا هیچ گونه حلال شیمیایی به آن اضافه نمی شود از این باب کیفیت آن در میان محصولات خارجی نیز منحصر به فرد است.

به علاوه افزایش ظرفیت توسعه اسیاب ذرت از 300 تن به 600 تن به بهره برداری رسیده است.

موضوع اصلی فعالیت شرکت به شرح زیر است:

تاسیس و خرید کارخانه‌های تولیدی نشاسته، گلوکوز و محصولات فرعی

تولید، فروش و توزیع محصولاتی از قبیل گلوکوز، فروکتوز، نشاسته، روغن خوراکی و خوراک دام از ذرت

تهیه مواد اولیه جهت تولید محصولات شرکت از داخل و خارج کشور

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

ظرفیت اسمی شرکت

 تولید ۵۴,۰۰۰ تن گلوکوز، ۱۰۵,۰۰۰ تن فروکتوز، ۳,۶۰۰ تن روغن تصفیه شده، ۲۲,۵۰۰ تن انواع نشاسته و ۱۲,۰۰۰ تن گلوتن در سال است.

سهامداران شرکت

شرکت صنعتی اردزر بیش ا 28.6 درصد شرکت را دارد و مالک اصلی است. سپس توسعه صنعتی غذایی زر با 15.5 درصد دومین سهامدار عمده محسوب میشود.

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

عملکرد شرکت:

غگل سال مالی منتهی به شهریور را دارد و در 12 ماهه تلفیقی نیز 25 تومان سود شناسایی کرده است .

غگل در سه ماهه منتهی به اذر 1402 حدود 681 میلیارد تومان در آمد داشته که در مدت مشابه سال پیش 351 میلیارد تومان بوده است.

آذر ماه سهم 230 میلیارد تومان در آمد فروش محصولات را گزارش کرده است. ماه پیشین هم همین حدود 229 میلیارد تومان بوده است.

شرکت کت گلوکوزان (غگل) با درج اطلاعیه ای در کدال از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت کرد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 11:00 روز چهار شنبه مورخ 1402/10/27 در استان قزوین ،شهر الوند به آدرس شهرک صنعتی البرز، خیابان حکمت ، نبش حکمت سوم ، کارخانجات گلوکوزان برگزار می گردد حضور به هم رسانند.

و بالاخره وضعیت نموداری سهم و سناریوی پیش رو:

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

غگل نمودار تعدیلی جالبی دارد . یک مثلث از پیک 99 تا 1401 تکمیل شده و سپس وارد الگوی صعودی شدیم که یک دیامتریک مد نظر است. ABC و حال D در حال اتمام است و به صورت یک ترکیبی شکل گرفته است.

پس از تکمیل D با رعایت محدوده حمایتی 315-350 تومان می توان یک رشد میان مدت خوب برای سهم انتظار داشت تا E شکل گیرد.

هدف های مقاومتی مسیر:

395-400 و سپس 600-620 و نهایتا 900 تومان می باشد.

#غگل# بورس # تحلیل #بنیادی #تکنیکال #کدال #بازار_سرمایه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha