اراده جمعی دولت و مجلس حمایت از بازارسرمایه است / بانک‌ها در اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مجاز شدند

رییس کل بانک مرکزی در خصوص جلسات امروز با رییس جمهور و رییس مجلس در خصوص بازار سرمایه نوشت: اراده جمعی دولت ومجلس حمایت از بازارسرمایه و اقدام برای افزایش اعتماد سهامداران به بازار بورس است.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز دو جلسه مفصل در خصوص بورس داشتیم. یکی در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و در حضور رییس جمهور و دیگر جلسه ای در مجلس شورای اسلامی در حضور رییس محترم مجلس.

اراده جمعی دولت و مجلس حمایت از بازار سرمایه و اقدام برای افزایش اعتماد سهامداران به بازار بورس است. تصمیمات متخذه درجهت حمایت  از بورس خصوصا سهامداران خرد بود.

مجاز بودن بانکها در اعطای تسهیلات به کارگزاری ها و شرکتهای سرمایه گذاری ، پیشنهاد مستثنی شدن بانکها از قانون رفع موانع تولید درخرید سهام بورسی غیر مدیریتی ، فروش ۲۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و پرداخت معادل ریالی آن به صندوق تثبیت سهام ونیز اصلاح نرخ تسعیر دارایی های ارزی بانکها، مواردی از موافقت های بانک مرکزی بود.

10