۰ نفر

با رعایت این ۸نکته خود را مقابل دیابت بیمه کنید!

۱۹ شهریور ۱۳۹۹، ۱۳:۵۴
کد خبر: 465754
با رعایت این ۸نکته خود را مقابل دیابت بیمه کنید!

یک باور غلط درباره "دیابت" وجود دارد مبنی بر اینکه تنها مصرف زیاد "شیرینی‌جات" باعث ابتلا به دیابت می‌شود اما مصرف بیش از حد خوراکیهای شیرین یکی از ده‌ها عامل ابتلا به دیابت است؛ در این مطلب به ۸ نکته کلیدی در پیشگیری و درمان دیابت اشاره شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ پیش از این در قالب مطلب مستقلی متذکر شدیم که این یک باور غلط است که تنها مصرف زیاد "شیرینی‌جات" باعث ابتلا به "دیابت" می‌شود اما در اصل، مصرف بیش از حد خوراکیهای شیرین یکی از ده‌ها عامل ابتلا به دیابت است.

در بیان دلایل اصلی ابتلا به دیابت باید گفت افرادی که پرخوری و درهم‌خوری می‌کنند همچنین کسانی که تحرک کافی ندارند بیش از افرادی که شیرینی‌جات مصرف می‌کنند، مستعد ابتلا به دیابت هستند! مثلاً خوردن یک برش پیتزا که قند در آن به‌کار نرفته است، بسیار بیشتر از مصرف خود شیرینی امکان ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.

در ادامه به 8 نکته مهم و کلیدی از منظر طب سنتی در پیشگیری و درمان دیابت و کنترل قند خون اشاره شده است:

1. داشتن خواب منظم (ساعت 10 شب بخوابید و حتماً قبل از طلوع آفتاب بیدار شوید)

2. ترک مطلق نوشیدن "آب سرد و یخ" و نوشیدنی‌های گازدار شیرین

3. وعده "ناهار" خود را به‌تدریج حذف کنید (در صورت ضعف، مصرف یکی از این موارد می‌تواند ضعف شما را به‌هنگام ظهر جبران کند: یک عدد سیب، چند عدد بادام یا انجیر خشک، چند عدد فندق، چند لقمه ارده‌شیره، خوشه‌ای انگور) و وعده شام خود را در ابتدای شب (حدود ساعت 6 تا 8 شب) میل کنید

4. خواب طول روز خود را حذف کنید به‌ویژه خواب نزدیک غروب (البته خواب کوتاه 10 تا 15 دقیقه‌ای نزدیک ظهر توصیه می‌شود)

5. پرهیز از خوردن غذاها و مواد غذایی با طبع سرد مانند دوغ، ماست، گوشت مرغ صنعتی، گوشت گاو،‌ فست‌فود، قند، شکر، بستنی، برنج سفید، انواع سس‌های صنعتی و...

6. حتماً روزانه 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش کنید

7. ترک همیشگی "چای سیاه" و جایگزین کردن دمکرده چوب دارچین یا دمکرده میوه "قره‌قاط"

8. اصلاح تغذیه و اصلاح سبک زندگی و دوری از استرس، افکار منفی، حرص و جوش و نگرانی.