۰ نفر

اقتصاد آنلاین تحولات بازار مسکن را بررسی می‌کند؛

قیمت مسکن در ارزان‌ترین محله‌های نیاوران؟

۷ تیر ۱۳۹۹، ۲۰:۳۰
کد خبر: 448846
قیمت مسکن در ارزان‌ترین محله‌های نیاوران؟

در گزارش پیش‌رو به جدیدترین آمار معاملات انجام شده خرید و فروش مسکن در محله نیاوران تهران خواهیم پرداخت. بر این اساس یک واحد آپارتمان نوساز 150متری در یک برج فول امکانات متری 68میلیون تومان در اواخر خرداد99 معامله شده است و مشابه این آپارتمان در هفته اول تیر ماه متری70 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است!

اقتصاد آنلاین - محبوبه قرمزچشمه؛ نیاوران در منطقه 1 شهرداری تهران و از جمله محلات محبوب برای اعیان نشینان است. از شرق با دارآباد، شمال با ارتفاعات کلک‌چال، از غرب با تجریش و از جنوب با فرمانیه و کامرانیه هم‌مرز است.

یکی از مشاوران معاملات املاک در خیابان محمودی به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: گل سنگ، محمودی 1 و 2 تبریزی، مرجان ، عمار، یاسر از جمله مناطق محبوب محله نیاوران است. پایه قیمت یک واحد نوساز در تیرماه 99 بین 50 تا 70میلیون تومان معامله شد. تحولات مسکن در تیرماه 99 موجب افزایش قیمت مسکن در نیاوران شد، یک واحد آپارتمان نوساز در یاسر و محمودیه نیاوران تا متری 75 میلیون تومان هم قیمت گذاشته شده است.

در این زمینه بخوانید:

ارزان‌ترین‌ها و گران‌ترین‌های نیاوران

یکی از مشاوران معاملات املاک که بومی نیاوران است، به اقتصاد آنلاین گفت: محله‌های نیاوران از نظر ساختار و لوکیشن تفاوت چندانی با هم ندارد، گفت: شمال کاخ نیاوران، خیابان دربند، خیابان مژده، بوکان از جمله محله‌های سطح پایین‌تر نیاوران است اما باید در نظر داشت نیاوران یک برند است.

وی افرود: زینعلی بهتر از شمال کاخ نیاوران و ضعیف‌تر از گل سنگ است، قیمت پایه یک آپارتمان در این محله متری بین45 تا 70 میلیون تومان است. یک واحد آپارتمان نوساز 150 متری در یک برج فول امکانات متری 68 میلیون تومان در اواخر خرداد99 معامله شد. مشابه این آپارتمان اکنون متری70 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه قانون خاصی در قیمت‌گذاری مسکن وجود ندارد، اظهار کرد: متقاضیان خرید مسکن باید برای خرید مسکن، موارد مسکنی مشابه را بررسی و سپس اقدام به انتخاب و خرید کنند. یک واحد آپارتمان در نیاوران امروز متری90 میلیون تومان هم قیمت گذاری می‌شود، اما وقتی متقاضی خرید آن وجود ندارد فروشنده مجبور است قیمت را پایین‌تر اعلام کند.

یکی از مشاوران معاملات املاک در نیاوران در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین اظهار کرد: پنت هاوس 230 متری یک برج باغ‌ در نیاوران با قیمت پایه متری 70 میلیون تومان، 16 میلیارد و 100 میلیون تومان در تیر99 معامله شد.

مقایسه قیمت مسکن تیر امسال و پارسال

وی در ادامه گفت: تا هفته آخر خرداد99، یک آپارتمان در نیاوران با متوسط قیمت متری 60میلیون تومان معامله می‌شد. با آغاز تیر ماه و افزایش قیمت مسکن، یک واحد آپارتمان  در همین محدوده با متوسط قیمت 65میلیون تومان قیمت گذاشته شده است.

یک مشاور املاک در نیاوران در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین اظهار کرد: تیرماه 98 یک واحد آپارتمان نوساز در نیاوران با متری 48 تا 55 میلیون تومان معامله شده بود و یک آپارتمان بیش از 10 سال ساخت، در تیر 98 به طور متوسط بین 38 تا 45 میلیون تومان معامله شد. امروز کف قیمت یک واحد آپارتمان در برج‌ باغ‌های نوساز نیاوران متری75 تا 80میلیون تومان و برای انواع قدیمی ساز متری 55میلیون تومان است.

قیمت آپارتمان‎‌های نوساز‌ بالای کاخ نیاوران

یکی از مشاوران املاک در محدوده کاخ نیاوران به اقتصاد آنلاین گفت: یک واحد 190متری نوساز در محدوده بالای کاخ نیاوران، هوشمند با امکانات کامل، آسانسور داخل واحد، دوبلکس، لابی مجلل، سالن ورزش، استخر، سونا، جکوزی، سالن کودک، پارکینگ با پایه متری 74میلیون تومان، 14میلیارد و 60میلیون تومان در اردیبهشت99 معامله شده است. مورد مشابه این آپارتمان در تیرماه99 متری 78میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. تیر ماه 98 مشابه این آپارتمان متری 67میلیون تومان در همین منطقه معامله شده است.