۰ نفر

تقویت شبکه‌ توزیع برق لازمه‌ استفاده از ظرفیت انرژی تجدیدپذیر

۱۷ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۵۱
کد خبر: 334530
تقویت شبکه‌ توزیع برق لازمه‌ استفاده از ظرفیت انرژی تجدیدپذیر

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس با بیان اینکه باید زیرساخت‌های تولید برق از نیروی خوشیدی فراهم شود، گفت: وزارت نیرو باید شبکه‌های توزیع برق به منظور استفاده از انرژی تجدیدپذیر را تقویت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور برای تولید  انرژی‌های تجدیدپذیر ، گفت: منبع تولید این انرژی، بر خلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر (فسیلی)، می‌توانند توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدد به وجود بیاید یا به عبارتی منابعی هستند که پس از مصرف، به راحتی جایگزین می شوند؛ به طور مثال از نیروی خورشیدی برای تولید برق استفاده می‌کنند.

مناطق کویری بهترین مکان برای تولید برق از انرژی خورشیدی

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی افزود: مناطق کویری بهترین مکان برای تولید برق از انرژی خورشیدی هستند. نائین، خور و بیابانک که بیش از 300 روز آفتابی است می تواند یکی از بهترین منطقه از نظر اقتصادی برای ایجاد نیروگاه‌های تولید انرژی تجدیدپذیر باشد.

وی اظهار کرد: باید زیرساخت‌های تولید برق از نیروی خوشیدی فراهم شود از سوی دیگر باید مکانیزم مناسبی برای توزیع برق تولیدی در نظر گرفته شود نیاز است وزارت نیرو برای استفاده از این ظرفیت سرمایه گذاری‌های لازم و مناسبی انجام دهد.

ضرورت تقویت شبکه‌های توزیع برق به منظور استفاده از انرژی تجدیدپذیر

وی با بیان اینکه وزارت نیرو باید شبکه‌های توزیع برق به منظور استفاده از انرژی تجدیدپذیر را تقویت کند، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و موقعیت استراتژیک خور و بیابانک مذاکراتی با وزارت نیرو انجام و نشستی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه برگزار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در نشسست مذکور، میان مسئولان ارشد حوزه انرژی های تجدیدپذیر و مسئولان استانی و شهرستانی تبادل نظر انجام گرفت و مقرر شد زمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه تسهیل شود تا کمک شایانی در تولید برق و حفاظت از محیط زیست انجام گیرد.

پیش بینی تسهیلاتی برای روستاهای فعال در حوزه تولید انرژی تجدیدپذیر

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر پاک هستند، یادآور شد: در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 تصویب شد تسهیلاتی برای حمایت از روستاهایی که مایل به همکاری در تولید انرژی های تجدیدپذیر هستند در نظر گرفته شده است./