کد خبر 478518

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

اختصاص ۲هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به کشاورزان پیش بینی شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین ، کاظم خاوازی با اشاره به این که کشاورز کارت اتفاق خوبی برای کشاورزان ماست که در سال های قبل پیگیری شده و در این مقطع به ثمر نشسته است، اظهار کرد: کشاورز کارت بیشتر مخصوص کشاورزانی است که محصولات استراتژیک مانند گندم، جو و دانه های روغنی که برای کشور اهمیت دارد، تولید می کنند.

وی افزود: در قالب کشاورز کارت بین دو تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد در اختیار کشاورزان قرار می گیرد تا بتوانند نهاده های ضروری خود را تهیه کنند.

 در این زمینه بخوانید:

عرضه «کشاورز کارت» برای خرید کود

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به کشاورزان پیش بینی شده است.

خاوازی یادآور شد: کشاورز کارت منبع مالی مناسبی برای کشاورزان خواهد بود تا بتوانند بدون دغدغه نهاده های مورد نیاز خود را تهیه و پس از فروش محصول خود با بانک عامل تسویه کنند.

وی گفت: در سال اول این تسهیلات برای تامین نهاده کود کشاورزان تخصیص می یابد.

خاوازی تاکید کرد: همه شعب بانک کشاورزی موظفند کشاورز کارت را در اختیار کشاورزان قرار دهند و در این زمینه جلسات زیادی با بانک کشاورزی برگزار کرده ایم تا بوروکراسی اداری به حداقل برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر