کد خبر 421474

فوتبالیست‌ها همچنان در معرض ابتلا به کرونا!

با وجود تعطیلی موقت رقابت های فوتبال اما تمرینات تیم ها برگزار می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ورزش سه، سازمان لیگ فوتبال شب گذشته اعلام کرد دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور لغو می شود اما از آنجایی که هنوز تصمیمی درباره بازی های آینده گرفته نشده، باشگاه ها در بلاتکلیفی هستند.

با توجه به اینکه سازمان لیگ فقط بازی های این هفته در رقابت های لیگ برتر، لیگ یک و دو و سه را لغو کرده، باشگاه ها مجبور هستند تمرینات خود را ادامه بدهند و عملا اتفاق جدیدی برای آنها رخ نداده است. مشکل اصلی تیم های لیگی این است که نمی دانند هفته بعد بازی های خود را انجام می دهند یا خیر. اگر قرار به تعطیلی بلند مدت بازی ها باشد، تیم ها نیز تمرینات خود را تعطیل می کنند و بازیکنان و مربیان با آسودگی در کنار خانواده هایشان خواهند بود اما حالا که فقط بازی های این هفته لغو شده، آنها بلاتکلیف مانده است.

بلاتکلیفی تیم ها باعث شده تا امروز اعضای آنها در مصاحبه های گوناگون به مساله واکنش نشان بدهند. از سوی دیگر با توجه به اینکه تمرینات تیم ها تعطیل شده، فوتبالیست و اعضای کادرفنی و اجرایی آنها همچنان در خطر ابتلا به کرونا هستند. چراکه به صورت روزانه حدود 40 تا 50 نفر از دست اندرکاران تیم ها باید در تمرین با هم روبه رو شوند و در این شرایط تعطیلی بازی ها پیشگیری خاصی از ابتلای فوتبالی ها به کرونا نمی کند.

در این شرایط خواسته همه اهالی فوتبال این است که تکلیف مسابقات لیگ برتر و دسته های پایین تر به طور کامل مشخص شود. اینکه اگر قرار به تعطیلی است مدت زمانی که این اتفاق می افتد اعلام شود تا آنها نیز تکلیف خود را بدانند و اگر قرار است از هفته بعد مسابقات دوباره آغاز شود که دلیلی برای تعطیلی این هفته نیز وجود نداشت. چراکه بی تردید با توجه به شرایط موجود شیوع ویروس کرونا تا هفته بعد کاهش پیدا نمی کند و آمار نیز مشخص می کند که مبتلایان روز به روز در حال افزایش هستند.

باید دید تصمیم مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این خصوص چیست و در نهایت چه زمانی به طور کامل درباره تعطیلی یا برگزاری مسابقات فوتبال تصمیم می گیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر