کد خبر 325665

برآورد عجیب ای‌اف‌سی از حق پخش فوتبال ایران!

امروز در جلسه هم‌اندیشی خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس بحثی مطرح شد که برای اهالی فوتبال ایران تازگی داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، جلسه هم‌اندیشی خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس امروز با حضور چهره هایی همچون پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی، ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس، محمود اسلامیان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، اصغر حاجیلو، علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال، افشین پیروانی، کاظم اولیائی، افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال و سید رضا افتخاری برگزار شد.

در این جلسه محمود اسلامیان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مسائلی درباره حق پخش تلویزیونی مطرح کرد که جالب بود. او گفت: برنامه ریزی فوتبال در دنیا نشان می‌دهد که ۶۵ تا ۷۵ درصد فوتبال دنیا از حق پخش است. یا باید راه دیگری را برویم و یا این موضوع را قبول کنیم. راه سومی نیست. علت بدهکاری تیم‌ها و ناتوانی بخش خصوصی و غیبت بخش خصوصی در اداره تیم‌ها نبود حق پخش است. عربستان سعودی ۱۰۰ میلیون دلار،  امارات ۱۵۰ میلیون دلار، کره‌جنوبی ۴۶۰ میلیون دلار و انگلیس که ۳ میلیارد و ۴۴ هزار پوند از طریق حق پخش درآمد داشتند. علت هم انحصار است. ما در خودرو انحصار داریم که نتیجه پراید شده است.

اسلامیان ادامه داد: کارشناسان AFC ارزش حق پخش فوتبال ایران را ۱۵۰ میلیون دلار برآورد کرده اند که با توجه به جمعیت و علاقه‌مندی مردم در مقایسه با امارات و عربستان منطقی است.

رقم 150 میلیون دلار با احتساب دلار 10 هزار تومانی چیزی حدود 1500 میلیارد تومان می شود که اگر این رقم به باشگاه ها پرداخت شود قطعا هیچ باشگاهی در فوتبال ایران مشکل مالی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری