کد خبر 366989

اسلامی: ساخت و سازها باید از دست سوداگران مسکن خارج شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت و سازها باید از دست سوداگران مسکن خارج و به دست افرادی که صلاحیت دارند سپرده شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» در جمع مهندسین نظام مهندسی ساختمان کشور در هتل پارسیان تهران افزود: جامعه مهندسان کشور باید با فعالیت حداکثری شرایط را برای سوداگران مسکن و کسانی که منابع ملی را به دام انداخته‌اند سخت کند.
وی ادامه داد: ساخت و سازها در کشور باید به دست افرادی که صلاحیت ساخت و ساز دارند سپرده شود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی اکنون خانه‌های زیادی توسط سوداگران مسکن ساخته شده است که گران بوده و اصلاً قرار نیست وارد بازار مصرف شود.
وی از مهندسان خواست تا ساخت و سازها در راستای تحقق برنامه دولت یعنی خانه‌دار شدن قشر متوسط جامعه انجام شود.
اسلامی ادامه داد: شرایط و التهاب‌هایی که اکنون در بازار مسکن وجود دارد، خارج از حوزه مسکن و برای نخستین بار از نوسان‌های نرخ ارز نشأت گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمبود مسکن برای جامعه هدف ادامه داد: برنامه اقدام ملی دولت در همین راستا و برای تأمین نیاز مسکن مصرف‌کننده واقعی دیده شده است و جامعه مهندسان می‌تواند برای این طرح کمک بزرگی کند.
به گفته وزیر راه و شهرسازی جامعه مهندسین کشور می‌توانند نقش مهمی در رونق تولید داشته باشند.
وزیر راه همچنین به نقش رونق ساخت و ساز در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: اکنون بیشتر کارگران ما در حوزه ساخت و ساز نیروهای غیر ایرانی است و ما از نیروی کار ماهر تهی هستیم.
اسلامی اضافه کرد: در شهرهای بزرگ هم مثل تهران همین وضعیت حاکم است و لازم است با تربیت نیروی ماهر انسانی تولید مسکن در کشور را با کارگران ایرانی ادامه دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر