کد خبر 468075

نماینده تهران در مجلس خبرداد؛

۳میلیون تن گندم تا اواخر خرداد وارد می‌شود

نماینده تهران در مجلس گفت: تا اواخر خرداد ماه حدود ۳ میلیون تن گندم برای تامین ذخایر استراتژیک وارد شده است که این موضوع به منزله پایان دستاورد دولت در زمینه خودکفایی در تولید گندم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی خضریان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  دولت در سال های گذشته قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را به خوبی اجرا نکرده است، گفت: عدم اجرای صحیح قانون طی سال های اخیر باعث کاهش میزان خرید تضمینی و تولید گندم شده است.

وی با اعلام اینکه متاسفانه متولی برای اجرای قانون خرید تضمینی وجود ندارد، ادامه داد: باید وزارت جهاد کشاورزی متولی اصلی اجرای قانون باشد تا نمایندگان مجلس و کشاورزان بدانند در صورت عدم اجرای صحیح قانون چه کسی مسئول است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید براینکه در چند سال گذشته عدم اجرای قانون فوق مشکلاتی را برای کشاورزان و کشور ایجاد کرده است، اضافه کرد: به طور نمونه طی سال زراعی اخیر قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای اقتصاد حدود 2500 تومان تعیین شده بود که این موضوع در نهایت باعث کاهش میزان خرید تضمینی و در نتیجه شروع واردات گندم شد.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: طبق اعلام مقامات دولتی تا اواخر خرداد ماه سال جاری حدود 3 میلیون تن گندم برای تامین ذخایر استراتژیک کشور وارد شده است که این موضوع به منزله پایان دستاورد دولت در زمینه خودکفایی در تولید گندم محسوب می شود.

خضریان با تاکید براینکه باید تغییراتی در قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی بدون شتابزدگی انجام شود، گفت:باید در قانون جدید متولی مشخصی برای تعیین قیمت محصولات اساسی کشاورزی داشته باشیم تا نمایندگان مجلس بدانند در صورت عدم تعیین درست قیمت محصولات اساسی کشاورزی چه کسی مسئول است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر