کد خبر 463706

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

منابع مالیاتی می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود/ بازگشت ثبات به ساختار بودجه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون وارد بررسی جزئیات طرح «اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم» شده است، گفت: اگر این طرح در صحن مجلس تصویب شود اعداد قابل توجهی می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود و به نوعی ثبات به ساختار بودجه بازگردد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اصلاحات مالیاتی در کشور گفت: اصلاحات در ساختار مالیاتی کشور باید مدنظر دولت‌مردان قرار گیرد.

وی افزود: اصلاح و بازنگری معافیت‌های مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی در زمینه اصلاحات مالیاتی باید مورد تاکید باشد.

این نماینده مجلس گفت: در این زمینه کمیسیون اقتصادی مجلس بحث پایه‌های مالیات جدید را آغاز کرد و بررسی بر روی این موضوع را در دستور کار قرار داده است.

پورابراهیمی بیان داشت: در حال حاضر کلیات بحث پایه‌های مالیاتی - در قالب طرح «اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم» - جدید در کمیسیون اقتصادی تصویب شده و ما هم اکنون مشغول بررسی جزئیات این طرح هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: امیدواریم این طرح پس از تعطیلات مجلس در کمیسیون جمع بندی شده و به سرعت به صحن مجلس ارسال شود.

این نماینده مجلس گفت: اگر این طرح در صحن مجلس تصویب شود اعداد قابل توجهی می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود و به نوعی ثبات به ساختار بودجه بازگردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    فقط با این روش ساده می توان قیمتها را پائین آورد : در یک فرصت ده روزه از مردم بخواهید تا کل ریال نقدی خود را به حساب بانکی خود واریز و پس از این مهلت ، ریال نقدی در داخل کشور فاقد اعتبار گردد ، همه برای خرید و معامله از کارت بانکی خود استفاده و همزمان ۱۵٪ مالیات دهند ، برای تاکسی و آژانس از کارت مشابه مترو استفاده گردد ، ممنون

  • مهدی
    ۰ ۰

    عرضه و لیاقت و سیاست ودرایت داشته باشید نفت را صادر کنید و اینقدر برای هدفی پوچ مردم را زجر ندهید . چند سال دیگر این نفت خریدار ندارد و جایش انرژی های نو می آید .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری