کد خبر 333000

تشریح جزییات جلسه امروز کمیسیون تلفیق مجلس؛

عوارض خروج مرزنشینان تغییر می‌کند؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور گفت: با تصویب اعضای این کمیسیون مقرر شد عوارض خروج مرزنشینان در سال ۹۸ مانند سال ۹۷ محاسبه شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدمهدی مفتح در نشست خبری عصر امروز چهارشنبه در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق مجلس افزود: براساس این مصوبه مقرر شد عوارض خروج مرزنشینان مانند سال 97 محاسبه شود، یعنی در سال 98 عوارض خروج مرزنشینان مطابق عوارض خروج کسانی برای زیارت عتبات در سال 97 مشرف می شوند، باشد. 
وی ادامه داد: در مصوبه دیگری کمیسیون تلفیق تصویب کرد که 1500 میلیاردتومان به صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص پیدا کند. 
مفتح یادآور شد: همچنین در راستای ایجاد تسهیلات برای واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی مقرر شد بهای محصول پروژه از تعرفه گذاری معاف باشد، یعنی پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار می شود وقتی به تولید می رسد فروش آن تولیدات از قیمت گذاری معاف است.
رییس کمیسیون تلفیق اضافه کرد: در صورتی که دولت قیمت بگذارد این قیمت کمتر از قیمت بازار باشد باید مابه التفاوت آن را دولت پرداخت کند.
نماینده مردم تویسرکان گفت: در مصوبه دیگری وزارت راه و شهرسازی مکلف شد علائم، نشانه ها و تابلوهای راهنمایی و هشداردهنده را به معلولین حتما در مکان هایی که ضرورت دارد نصب کند.
وی افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد که دستگاه های اجرایی مکلف باشند تمام اطلاعات مربوط به حقوق، فوق العاده مستمر و غیرمستمر کارکنان رسمی خود را اعم از رسمی، قراردادی و پیمانی در اختیار سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی ووزارت اموراقتصادی و دارایی قرار دهند.
مفتح ادامه داد: در مصوبه دیگری وزارت اقتصاد موظف شد تا شهریور 98 سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت های دولتی را ایجاد کند؛ شرکت های دولتی موظف هستند اطلاعات شناسه ای شرکت خود ، اعضای مجمع عمومی و صورت های مالی مصوب و بودجه تفصیلی و تمامی حقوق و مزایا و مواردی که مشخص شده است در این سامانه قرار دهند و هر سه ماه یکبار آن را به روز کنند.
وی اضافه کرد:همچنین وزارت اقتصاد مکلف شد تا خرداد 98 دسترسی دیوان محاسبات به این سامانه را برقرار کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند هر شش ماه یکبار گزارش عملکرد شرکت های دولتی را به کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصاد مجلس ارایه دهند.
مفتح یادآور شد: وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند پرداختی به مدیرعامل و معاونان و مدیران شرکت های دولتی را حتما به خزانه داری اعلام کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در مصوبه دیگر مقرر شد در راستای نظم دادن و حسابرسی شرکت های دولتی پرداخت هر گونه پاداش و مزایا رفاهی به اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت های دولتی صرفا بر مبنای افزایش بهره وری شرکت های دولتی باشد.
نماینده مردم تویسرکان افزود: در مصوب دیگر در راستای انتظام بخشی به شرکت های دولتی مقرر شد ستاد هادی شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت های مربوطه با مسوولیت سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود. 
وی ادامه داد: این ستاد به فعالیت های شرکت های دولتی نظارت کامل داشته باشد و سرمایه گذاری در شرکت های دولتی تا 20میلیاردتومان با اطلاع این ستاد و بیش از 100 میلیاردتومان حتما با تایید این ستاد صورت بگیرد.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر