کد خبر 551089

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور نیز خیزش گرد و خاک و طوفان شن در شرق، شمال‌شرق و مرکز کشور خواهیم داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین ، «امین حسین نقشینه» تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۴ مرداد و روزهای آتی اعلام کرد.

وی افزود: در دو روز آینده برای مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، ایلام، ارتفاعات خوزستان، بوشهر، فارس، جنوب و غرب کرمان، هرمزگان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران و سمنان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، بارش باران رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌کنیم.

نقشینه ادامه داد: در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط نوار غربی کشور در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت. همچنین در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در منطقه زابل و خراسان جنوبی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. در این مدت شرق دریای عمان مواج است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا اوایل هفته آینده برای سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما پیش‌بینی کردیم.

وی ادامه داد: بیشینه دمای امروز تهران به ۳۵ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و پیش‌بینی می‌کنیم از شنبه تا دوشنبه روند تدریجی افزایش دما را شاهد باشیم. کمینه دما نیز در تهران ۲۶ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

نقشینه افزود: آسمان تهران امروز و فردا شاهد احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر