کد خبر 549182

یک نماینده مجلس؛

منتظر خبرهای خوب درباره رتبه بندی معلمان باشید

منادی با بیان اینکه هدف اول رتبه بندی معلمان کیفیت بخشی است، عنوان کرد: درابتدا جایگاه علمی معلمان باید مشخص شود ، سپس هدف بعدی تأمین معیشت است که باید مورد توجه قرار گیرد. خبرهای خوشی از رتبه بندی می آید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به جایگاه معلمان در آبادانی کشور اشاره کرد و اظهار کرد: برای تلاش مضاعف معلمان باید توجه ویژه ای به این افراد داشت، به همین منظور لایحه رتبه بندی تقدیم مجلس شد.

منادی افزود: رتبه بندی معلمان از سال ۹۰ پیگیری شده است، تا در نهایت با همت کمیسیون مجلس و تلاش آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش این لایحه از هیات دولت به مجلس رسید و موضوعات بسیاری از این لایحه فوریت داشت.

وی با بیان اینکه نمایندگان با رای ۹۵درصدی خود به مقام معلم رای دادند، گفت: این لایحه  در ابتدا لایحه قدرتمندی نبود، اما مجلس روی موضوعات آن کار کرده است، در مرحله اول بحث جایگاه معلم مانند، عناوین دانش یار و استادیار معلم پیشنهاد شد که در مجلس رای آورد و در مرحله بعد حقوق متناظر با ۸۰ درصد حقوق اساتید وزارت علوم و براساس برنامه پنج ساله مصوب شد.

منادی با بیان اینکه هدف اول رتبه بندی معلمان کیفیت بخشی است، عنوان کرد: درابتدا جایگاه علمی معلمان باید مشخص شود ، سپس هدف بعدی تأمین معیشت است که باید مورد توجه قرار گیرد. خبرهای خوشی از رتبه بندی می آید.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  درباره کنکور گفت: کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد، در مجلس هم برای کنکور قانون داریم و این مصوبه با برخی قوانین مغایرت دارد.

منادی ادامه داد: آموزش و پرورش مخالف کنکور است، زیرا  با کنکور تحول و محتوا نادیده گرفته می شود، این موضوع باید غربالگری شود، باید کاری کنیم همه کنکور ندهند و ملاک معدل برای شرکت در کنکور را برای دانش آموزان  قرار دهیم، با این شرط در کنکور به جای یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر ، ۲۰۰هزار نفر شرکت کننده خواهیم داشت.

وی یادآورشد: ساماندهی نیروی انسانی ۸۰هزار نفر با کمک وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت تا در دانشگاه فرهنگیان پرورش یابند البته این دانشگاه باید تقویت شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: مجلس در بودجه امسال برای مدرسه سازی ۱۰ هزار میلیارد بودجه اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط حرف می زنند ووعده می دهند ولی خلف وعده می کنند

 • ابی
  ۰ ۰

  بنام حق سلام خدمت آقای منادی ضمن تقدیر وتشکر از زحمات وپیگیری های جنابعالی جهت حل مشکلات معیشتی فرهنگیان کی این لایحهاعلام وصول میشودحدود10ماه در مجلس ومعلمان هنوز منتظر ند اول وضعیت بد معیشتی معلمان است وگرنه هرکس معلم میشود کیفیت لازم دارد این توهین به ارزش معلمان حقوق دیگر ادارات که بیشتراز یکسال بدون سروصدا8برابر معلمان افزایش داشته و فرهنگیان هنوز زیر خط فقرند کیفیت سنگی شد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام چقدر وعده دروغ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام بنده 20 سال است که در مدارس ابتدایی و پایه های مختلف مشغول به تدریس بوده ام و معلم رسمی آموزش و پرورش هستم .از سال 1390 بحث رتبه بندی و افزایش حقوق معلمان مطرح است و هر روز رسانه ها در این باره بحث می کنند و کمتر سایت خبری را شما میبینید که مطلبی در این مورد نداشته باشد .ما در عمل میبینیم که معلمان جزو ضعیف ترین اقشار جامعه هستند و اکثرا به دلیل مشکلات مالی دارای شغل دوم هستند .پس چه زمانی قرار است این طرح ها اجرایی شود و این قشر از حقوق زیر خط فقر نجات پیدا کنند.