کد خبر 546249

جزییات نامه سازمان برنامه و بودجه بـه مجلس درباره لایحه رتبه بندی؛

بـودجه رتبه بندی معلمان کاهش یافت؟

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از خلف وعده سازمان برنامه و بودجه در زمینه اجرای لایحه رتبه بندی خبر داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه بر خلاف وعده اولیه خود, سقف اعتبارات برای رتبه بندی را کاهش داد و این مهم طی نامه‌ای به مجلس اعلام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا منادی سفیدان با اشاره به نامه سازمان برنامه و بودجه به مجلس شورای اسلامی درباره لایحه رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: با وجود وعده‌های اولیه آقای نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان از محل قانون بودجه 1400 برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، اما امروز نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه مبنی بر کاهش سقف بودجه رتبه بندی دریافت کردیم.

وی تأکید کرد: در نامه سازمان برنامه و بودجه آمده است که اختصاص اعتبار به لایحه رتبه بندی معلمان فقط از محل جزء «2» بند «و» تبصره 2 قانون بودجه 1400 صورت می‌گیرد؛ ردیف اعتباری که رقمی معادل 21 هزار میلیارد تومان  در آن آمده است.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزون بر این، 12 دستگاه از محل ردیف جزء «2» بند «و» تبصره 2 لایحه بودجه 1400 جذب اعتبار می‌کنند، بنابراین این اقدام سازمان برنامه موجب کاهش سقف اعتباری برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان می‌شود.

هیات رییسه و هیچ یک از نمایندگان مخالف رتبه بندی معلمان نیستند 

منادی سفیدان با بیان اینکه مجلس یازدهم مدافع جدی معلمان است و هیات رییسه و حتی یک نفر هم در مجلس مخالف لایحه رتبه بندی معلمان نیست، گفت: این احساس مسئولیت نسبت به معلمان باعث شد که با چراغ سبز اولیه سازمان برنامه، کمیسیون آموزش اقدام به تنظیم این لایحه به نفع معلمان کند ولی نامه سازمان برنامه و بودجه شرایط را تغییر داد.

نشست کمیسیون آموزش با رییس مجلس برای رفع موانع رتبه بندی معلمان

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه هدف از اجرای لایحه رتبه بندی معلمان فقط افزایش حقوق معلمان نیست، ادامه داد: بر همین مبنا نشستی  برای رفع موانع رتبه بندی خواهیم داشت تا با پیش بینی اعتبارات لایحه رتبه بندی به نحوی که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گیرد, بتوانیم این لایحه را در همین دولت اجرایی کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۰

  دولت و مجلس دستشون تو دست همه از همون روز اول مشخص بود اجرایی نمیشه . اینکه مجلس می گه همه ما موافق اجرا هستیم دروغه . اگه این طرح راجع به افزایش حقوق خودشون بود به همین راحتی با دولت کنار میو مدن .

 • عبداللهی
  ۴ ۰

  لطفا در رسانه ها اعلام این خلف وعده را...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آموزش یک مفهوم کلی است جه در ابتدایی جه متوسطه چه دانسگاه اما پرداخت حقوق بستگی به مدرک و سابقه و فعالیت علمی داره هیت علمی کمتر از فوق لیسانس و دکترا قبول نمی کنه ۸۰ در هیات علمی را به فوق لیسانس و دکتر بدید بقیه را ۴۰ در صد اضافه کنیید این طوری بودجه می رسه زود باشید وقت کم است سریع بفرستید شورای نگهبان تا دولت فعلی احکام را بزنه

 • ناشناس
  ۰ ۴

  معلمان بسیار پرتوقع هستند اگر از مهر 5 ماه مدرسه باز نشه دو سال مفت میخورند و میخوابند از اسفند 98
  بین هیات علمی دانشگاه و معلم از زمین تا آسمان تفاوت است .هیات علمی باید دکترا بگیرد و آزمون و مصاحبه ...معلم که دکترا نمیگیرد بیاد معلم بشه اول استخدام شده و در حین اشتغال و...مدرک میگیره

  • عبداللهی
   ۱ ۰

   به پاس سخن حضرت علی (ع) که می فرمایند هر کس یک کلمه به من آموخت مرا بنده خود ساخته است تو هم حرمت نگه دار همین چند خط که توانستی نوشتی ازصدقه سر معلمان خود بوده بعد از آن الان بیشتر از نود درصد افراد که سرکار هستنددارند دارند نان سواد خود را می خورند که از معلم آموختند و ...

 • بهروز شجاعی
  ۴ ۰

  تو چه بیسواد پلشتی هستی که کار سخت و زمانبر تدریس و آموزش مجازی معلمان رو که خانواده ها رو با ابعاد توانفرساش آشنا کرد می گی خوردن و خوابیدن . حال متکلم از کلامش پیداست / از کوزه همان برون تراود که دروست .... وقتی از درون مشکلات جامعه فرهنگی و ضرورت های اصلاح کاستی ها و معایب مانع بر سر راه ارتقای سطح علمی آموزش و پرورش دانش آموزان بی اطلاع و ناآگاه هستی ، فغط و فقط خودت رو « بی تربیت » معرفی می کنی .

 • مرضیه
  ۰ ۰

  اگر جامعه میدونست وقتی معلمش بی حرمت بشه
  مادر و پدر هم توو خونه بی حرمت میشن
  و اگر مسئولان تشخيص بدن وقتی متولی علم و فرهنگ و دین بی حرمت بشه این سطح عمومی یک نظام هست که از هم فرو میپاشه اینقدر با مطرح کردن حقوق همکاران من در جامعه اونها رو بی اعتبار نمیکرد
  چنان حق واقعی یک کارمند دولت رو فریاد میزنید که انگار دارید براش صدقه جمع میکنید
  ما که داریم باز نشست میشیم خدا به داد نسل آینده ایران و ایرانی برسه

 • ناشناس آگاه
  ۰ ۰

  برای اطلاع تمام مردم ایران.یک با برای همیشه.
  برید حقوق یک معلم در تمام کشورهای دنیا رو بررسی کنیدوبعدباحقوق معلمان در ایران مقایسه کنید.اون وقت می تونیدنظربدید.والسلام.