کد خبر 533865

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت امروز ۱۶خرداد از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون با شاخص لحظه‌ای٧٩ در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ٨ صبح امروز بر روی شاخص ٧٠ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰میکرون با شاخص ٤٣، ازن با شاخص ۶۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

براین اساس، ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه یک) و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۵۲، شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۵۷، ایستگاه‌های ستاد بحران(منطقه هفت) و سوهانک(منطقه یک) با شاخص ۶۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

همچنین ایستگاه میدان امام خمینی(منطقه ۱۲) با شاخص ۱۱۰، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۶ و ایستگاه‌های پونک و شریف(منطقه ۲) هر ۲ با شاخص ۱۰۳از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را در این مدت ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر