کد خبر 533689

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز پانزدهم خرداد از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون با شاخص لحظه ای۶۱ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته  بر روی شاخص ۶۱ و در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۳، ازن با شاخص ۱۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۳۷ و منواکسید کربن با شاخص ۱۸ بوده است.

ایستگاه اقدسیه سالم ترین ایستگاه

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه با شاخص ۳۲، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۳۵ و  شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۳۸ در ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه میدان امام خمینی در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های میدان امام خمینی در منطقه ۱۲ ، باشاخص ۱۰۴، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۰۱ و پونک نیز با شاخص ۱۰۱  از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۷۰ روز هوای قابل قبول یا  سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران  به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر