کد خبر 504560

معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد؛

بازگشایی کلاس‌های عملی دانشجویان در شهرهای زرد و آبی

معاون آموزشی وزارت علوم از اخذ مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا برای بازگشایی کلاس‌های عملی در خارج از شهر‌های قرمز و نارنجی (شهر‌های زرد و آبی) خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران ، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبات پنجاه و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: بر پایه این مصوبات، کلاس‌های عملی دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خارج از شهرهای قرمز و نارنجی که نیاز به خوابگاه ندارند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

به گفته او در این مصوبه آمده است؛ در صورتی که در هر اتاق خوابگاه یک دانشجو اقامت کند، استفاده از خوابگاه نیز مانعی ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم، درخصوص دیگر مصوبه ستاد یادشده گفت: وزارت علوم، مجاز شده است با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با رعایت مفاد پروتکل آزمون‌های زبان و افزایش تعداد حوزه‌های آزمون، نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری امتحانات MSRT اقدام کند.

 خاکی صدیق بیان کرد: این مصوبات بتواند برطرف کننده برخی کاستی‌ها در روند آموزش دانشجویان ناشی از شرایط شیوع بیماری کووید -۱۹ در کشور باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر