کد خبر 504271

وزیر علوم خبر داد؛

حضوری شدن کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها در شهر‌های آبی و زرد

غلامی درباره شیوه جدید برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها در شهر‌های آبی و زرد از نظر شیوع کرونا توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه برگزاری ترم تحصیلی آینده در دانشگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود از نظر شیوع ویروس کرونا در کشور پیش بینی می‌کنیم که ترم تحصیلی آینده هم مجازی برگزار شود.

وزیر علوم ادامه داد: دانشگاه ها آموزش ترم آینده را از هفته جاری و برخی دیگر از هفته آینده شروع می‌کنند.

غلامی ادامه داد: تلاش بر این است که با حفظ شیوه نامه های بهداشتی در مناطقی که در وضعیت آبی و زرد قرار دارند با تعداد کمتری از گروه های دانشجویی بخشی از دروس عملی که امکان ارائه آن‌ها به صورت مجازی وجود ندارد به صورت حضوری ارائه شوند.

او با بیان اینکه برخی از دانشجویان با مشکل فارغ التحصیلی مواجه شده اند، ادامه داد: شرایط فوق‌ برای دانشجویانی که فقط چند واحد دیگر درس برای فارغ التحصیلی دارند و با گذراندن این واحد ها فارغ التحصیل می شوند، حتما اجرا خواهد شد.

غلامی توضیح داد: دانشگاه‌ها علاوه بر پذیرش تعداد کم دانشجویان باید شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت حداکثری رعایت کنند.

او گفت: تلاش می کنیم در کنار محدودیت هایی که به دلیل شیوع کرونا ایجاد شده دانشجویان آسیب جدی نبینند و فارغ التحصیلی آن‌ها به موقع باشد. این تصمیم در کمیته تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

غلامی تاکید کرد: این شرایط برای جلوگیری از آسیب نخوردن به رویه تحصیل دانشجویانی فراهم شده که مقرر بوده در ترم مهر و یا بهمن فارغ التحصیل شوند و با برگزاری نشدن کلاس های عملی با مشکل مواجه شده‌ اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر