کد خبر 491774

استاندار تهران خبر داد؛

نوسازی ۲۳بیمارستان در سطح استان تهران

استاندار تهران با اشاره به آغاز نهضت بیمارستان سازی در استان تهران گفت: ۲۳ بیمارستان در سطح استان تهران در حال ساخت نوسازی و بازسازی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در جلسه بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه مترو اسلامشهر که با حضور قاضی زاده هاشم، ی نایب رییس مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولین شهرستان اسلامشهر برگزار شد اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق مردم اسلامشهر و جنوب غرب استان بهره مندی از مترو است و روند قابل قبول اجرای این در این شهرستان نماد همدلی و هماهنگی بین همه ارکان اجرایی است.

محسنی بندپی افزود: واقعاً به استان تهران در تخصیص بودجه ظلم بزرگی شد و سرانه‌های بهداشتی ودرمانی و آموزشی و ورزشی استان تهران به مراتب پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وی بیان داشت: واقعیت این است که تهران مورد غفلت تاریخی قرار گرفته و برخی استان تهران را در شهر تهران خلاصه می‌کنند و این در حالی است که در شهر تهران نیز بعد از انقلاب تنها یک بیمارستان دولتی ساخته شده است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳ بیمارستان در سطح استان تهران در حال ساخت، نوسازی یا باز سازی است افزود: در خصوص بیمارستان اسلامشهر که ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در صورت تأمین اعتبار این بیمارستان تا پایان این دولت به بهره برداری می‌رسد.

محسنی بندپی با بیان اینکه نهضت توسعه فضای بهداشتی و درمانی در استان تهران آغاز شده است و با جدیت این کار را دنبال می‌کنیم عنوان داشت: در خصوص عملیات مترو هر اقدامی که لازم باشد باشد باید انجام داد و شخصاً تمام مسئولیت اجرای این طرح را به عهده می‌گیرم و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نمی‌کنم.

وی گفت: در زمینه تغییر کاربری اراضی در مسیر احداث مترو اسلامشهر با وزیر راه و شهرسازی مذاکره می‌کنم و حتی کارگروه کمیسیون ماده پنج در شهرستان اسلامشهر تشکیل می‌شود و از سال ۹۷ تاکنون نرخ بیکاری در استان تهران نزولی بوده در تابستان ۹۹ و این نرخ به شش و نیم درصد رسید و نواحی صنعتی استان تهران بعد از تصویب هیأت دولت از تمام امکانات و مزایای شهرک‌های صنعتی منتفع خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر