کد خبر 468166

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خبر داد؛

کاهش مهاجرت دانشجویی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به کاهش مهاجرت دانشجویان ایرانی گفت: ۱۸۰۰نفر از دانشجویان ایرانی به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، سورنا ستاری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آمار منتشر شده در رصدخانه مهاجرت؛ مهاجرت دانشجویان ایرانی به خارج از کشور روند رو به کاهشی داشته و 1800 نفر از دانشجویان به کشور بازگشته‌اند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: تلاش ما این است که فرزندان این سرزمین برای آموزش به برترین دانشگاه‌های جهان بروند و با آموخته‌های بیشتر به کشور بازگردند.

ستاری با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان بین‌المللی گفت: متاسفانه تعداد دانشجویان بین‌المللی متناسب با دانشجویان کل کشور نیست و پیگیر هستیم که این موضوع بهبود یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بیان کرد: تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های اصلی استان در حوزه فناوری فراهم شود و به‌ طور کامل بودجه تنظیم و در اختیار جوانان قرار داده می‌شود.

ستاری با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای توسعه فناوری و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باید همکاری کنند عنوان کرد: باید از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت جدی شود و در استان کرمانشاه شرکت‌هایی وجود دارد که در کل کشور بی‌نظیر هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر