کد خبر 451349

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور پاسخ داد

کنکور ۹۹ لغو می‌شود؟

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ بحثی در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای۹۹ وجود ندارد.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، فاطمه زرین آمیزی اظهار داشت: به جز تاریخ های تعیین شده، هیچ زمان دیگری برای برگزاری کنکورها نداریم و در ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ بحثی مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای ۹۹ وجود ندارد.

وی تاکید کرد: این موضوع فقط درخواست تعدادی از داوطلبان و خانواده های آنها است که اصلاً عملیاتی نیست.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تاریخ های اعلام شده برای کنکورها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: اگر کنکورها در زمان معین، برگزار نشود برای سال آینده هیچ ورودی به دانشگاه ها نخواهیم داشت.

زرین آمیزی افزود: موج بیماری های پاییز به زودی فرامی‌رسد، حال با آن بیماری ها باید چه کار کرد. حتی برخی از داوطلبان در مکاتبه با سازمان سنجش به این مسأله اشاره کردند که ای کاش آزمون ها در خردادماه برگزار می شد و بیشتر از این به تعویق نمی افتاد.

 با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا تعدادی از داوطلبان کنکورهای ۹۹ اعم از دکتری، کارشناسی ارشد و سراسری با امضای انواع نامه ها درخواست تعویق برگزاری این آزمون ها را مطرح کرده اند؛ دلیل عمده نگرانی آنها سختی استفاده از ماسک در طول فرایند برگزاری آزمون و تجمع ناشی از حضور تعداد زیادی داوطلب در یک حوزه امتحانی است.

در این زمینه سازمان سنجش آموزش کشور بارها اعلام کرده است که آزمون ها با سختگیرانه ترین پروتکل های بهداشتی برگزار می شوند و نخستین دستورالعمل بهداشتی برای کنکور دکتری ۹۹ هم منتشر شده است.

نخستین آزمون در ایام کرونا روز پنجشنبه ۲۶ تیر ماه برای مقطع دکتری و از ساعت ۸ صبح در ۶۰ شهرستان کشور کلید می خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چاره ای هم جز این ندارین نمی تونین با این همه مافیا مقابله کنید

 • محمدرضا
  ۴ ۱

  چقدر سخت میگیرین یه کروناست دیگه میگیرین میره پی کارش مافیای کنکور هم بیکار و بی پول نمیمونه دلتون میاد یه ترم پول نداشته باشن؟؟دلتون میاد یه بار به سمت داوطلب بینوا یه کاری بکنن؟؟چهار ساعت ماسک دستکش استفاده میکنین تموم میشه میره دیگه

 • بابک
  ۲ ۴

  کنکور سراسری باید در موعد مقرر و با رعایت پروتکل بهداشتی اجرا شود دانش آموزان واقعا حتی با تاخیر کنکور سراسری در امسال هم خسته شده اند

  • مریم
   ۰ ۰

   واسه شما یه کروناست ماها ک هم بیماری تنفسی داریم هم مشکل قلبی چی ما ادم نیسیم

 • رویا
  ۰ ۰

  اخه یکمم به فکر ما کنکوری هااا باشین مگه چیه یه ماسک ودستکش هست این قدر که سخت نیست ماهم امید داریم ، باید کنکور برگزار بشه

 • علی
  ۰ ۰

  آنهایی که مخالف برگزاری کنکور هستن دنبال فالوئر هستن حتما آنهایی که هم موافق برگزاری کنکور و اصرار چندین ساله قبل از کنکور 99 و پافشاری بر عدم حذف کنکور مافیای کنکور هستند که با کنکور اقدام به درآمدهای میلیاردی مینمایند از فروش های کتاب با قیمت های کلان همچنین کلاس های کنکور و پکیچ های آموزشی بصورت دی وی دی مسلماُ آنها یا بهتر بگم مافیای کنکور اجازه حذف کنکور حتی در شرایط بحرانی امروز هم نمیدهن. بهتره بگید چرا سوالات کنکور با سوالات کتاب اینقدر در تناقص است و چرا باید یکی حتما کنکور با رتبه خوب قبول بشه مجبوره کتابهای گران قیمت آقایون رو بخونه چه کسی این هزینه های هنگف رو به خانواده ها تحمیل میکنه.ادمین عزیز من به عنوان یکی از این خانواده ها سوالاتمو رو بصراحت مطرح کردم.