کد خبر 450948

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:

کنکور باید به تعویق بیافتد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: توجه به دانشگاه فرهنگیان، اعمال مدرک دوم فرهنگیان، تعویق کنکور ۹۹و تحقق عدالت آموزشی از جمله مواردی بود که نمایندگان در این نشست به آن تأکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نشست امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش و شورای معاونان این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی برگزار و به مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش پرداخته شد.

وی افزود: در ابتدای این نشست، اعضای کمیسیون دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف بیان و سپس وزیر آموزش و پرورش نسبت برخی از این دغدغه‌ها پاسخ‌هایی ارائه کرد.

فلاحی با بیان اینکه میزان تحقق سند تحول بنادین آموزش و پرورش یکی از دغدغه‎های اعضای کمیسیون آموزش مجلس است، گفت: توجه به دانشگاه فرهنگیان، اعمال مدرک دوم فرهنگیان، تعویق کنکور 99 و تحقق عدالت آموزشی از جمله مواردی بود که نمایندگان در این نشست به آن تأکید کردند.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: پرهیز از سیاست‌زدگی در آموزش و پرورش، سیر صعودی مدارس غیرانتفاعی و مسئله تعارض منافع در مدیریت مدارس  غیرانتفاعی نیز از دیگر مسائلی بود که نمایندگان نسبت به آن تذکر دادند.

وی توجه به مسئله همسان سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، ساده سازی و قابل فهم شدن کتب درسی و لزوم توجه به راه اندازی انجمن اسلامی دانش آموزی را از جمله موارد دیگری دانست که در نشست امروز مطرح شد.

فلاحی، لزوم توجه به موضوع ترک تحصیل دانش آموزان را یکی دیگر از مسائل مطروحه در نشست امروز برشمرد و گفت: موضوع اختصاص بودجه مناسب به آموزش و پرورش نیز مورد تأکید همگان در این نشست بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس افزود: درباره مسئله جذب نیروهای نهضتی و تأخیر آزمون آن‌ها نیز مباحث جدی مطرح شد و نهایتا مقرر شد با توجه به اینکه سئوالات برای آزمون روز بیستم تیرماه طرح شده، این آزمون حتما در تاریخ مقرر، برگزار شود ولی تمهیداتی برای قبولی اکثریت شرکت کنندگان در آزمون در نظر گرفته شده؛ ضمن اینکه افراد پذیرفته نشده در آزمون نیز به جای قطع همکاری با آموزش و پرورش می‌توانند به صورت حق التدریس به کار خود ادامه دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مریم
  ۸۸ ۳۲

  کنکور باید به تعویق بیافتد ما نمیتوانیم استرس جان خانواده هایمان را داشته باشیم.....کنکور به روزهای خنک تر منتقل شود تا نیازی به سیستم گرمایش نباشد

 • ناشناس
  ۷۵ ۱۶

  خدا رو شکر انگاری یکی هم هست که به درد ماها برسه ممنون

 • ناشناس
  ۳۸ ۹۹

  بابت چی با آینده فرزند ما بازی می کنید کنکور چرا تعویق بیفته مگه یکبار تعویق نیفتاد چی شد بدتر شد که بهتر نشد هر کس می ترسم نیاد امتحان بده من و فرزند من ترسی نداریم و رعایت کامل می کنیم ایم‌دیگه چه مسخره بازی هست کل مملکت باز هست همین کنکور که نهایت دو روز هست ترس داره
  من مخالفم و حق دارم بگم کنکور برگزار بشه

  کسی که ترس داره انشالله بزاره سال بعد

 • ناشناس
  ۲۹ ۷۴

  کنکور نباید تعویق بیافتد زیرا همزمانی کرونا آنفولانزا را به دنبال دارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مگر شهریور و مهر وضع بهتر میشه مثل اینکه شما بچه ندارین که هر دفعه یک تصمیم جدید میگیرین شما را بخدا به فکر بچه که دارن شب و روز زحمت میکشند باشید بف فکر تعویق یا عقب تر رفتن نباشید پروتگل را اجرا و کنکور سر وقت اجرا شود

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری