کد خبر 436450

ثبت اطلاعات شغلی شاغلان و بیکاران در سامانه ملی اطلاعات شغلی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ثبت اطلاعات شغلی شاغلان و بیکاران در سامانه ملی اطلاعات شغلی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به استناد بند ۴ سیاست‌های اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد نظام جامع اطلاعات بازار کار را با هدف شناسایی و رصد تغییر و تحولات بازار کار، در دستور کار قرار داده است.

بر این اساس، در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از سامانه ملی اطلاعات شغلی به نشانی lmis.mcls.gov.ir رونمایی شد که در سه حوزه تمرکز دارد و خدمات قابل توجهی را در اختیار مردم و سیاستگذاران قرار می‌دهد.

از دیگر مزایای راه اندازی این سامانه کمک به سنجش صلاحیت حرفه ای مورد نظر کارفرمایان برای انتخاب نیروی کار درخواستی و نیز تسهیل دستیابی به فرصت‌های شغلی مطلوب بیکاران است.

از کلیه افراد در سن کار کشور (۱۵ سال به بالا) اعم از شاغل و بیکار دعوت می‌شود تا با ثبت اطلاعات شغلی، تحصیلی، مهارتی و …، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را در برنامه ریزی و سیاستگذاری حوزه بازار کار و اشتغال و هدف گذاری دقیق برنامه‌های توسعه‌ای و حمایتی اشتغال کشور یاری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عیسی نرماشیری تلفن09158733947
    ۰ ۰

    سلام خسته نباشید من41سال دارم وخانواده پنج نفره بیکاربوده و هستم واین چندسال زندگی رابانکبت وبایارانه به بدبختی ورسوای زندگی کردیم و تحت پوشش هیچ نهادی نیستیم و هیچ مسؤل وهیچکس کس ازماحمایت نکرده