{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421587

انتشار عکس‌های ایوانکا ترامپ و همسرش در تاج محل، برخی واکنش‌های منفی را در داخل آمریکا به دنبال داشته، اما این تمام حواشی مربوط به این عکس‌ها نبود. در روز‌های اخیر برخی از کاربران هندی در واکنش به این جمله ایوانکا که گفته بود دوستان زیادی در هند پیدا کرده، سعی کردند تا این «دوستان جدید» او را به تصویر بکشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، سفر رسمی هفته گذشته رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ به هند شاهد حواشی بود که برخی در داخل آمریکا آن را «سفر تفریحی خانوادگی» نامیدند. برخی از این انتقادات هنگامی شدت گرفت که ایوانیکا عکس هایی از خود و همسرش در تاج محل منتشر کرد که برخی منتقدان آن را «ماه عسل دوم» وی لقب دادند. اما حواشی این عکس ها به اینجا ختم نشد و برخی کاربران هندی در واکنش به این جمله ایوانکا که گفته بود «دوستان خوبی در هند پیدا کرده»، سعی کردند تا به شوخی این دوستان جدید ایوانکا را به تصویر بکشند.
رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه (5 اسفند ماه) نخستین سفر رسمی خود به هند را آغاز کرد و در ابتدای این سفر وارد شهر احمدآباد، زادگاه نارندرا مودی شد. این در حالی است که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز به همراه همسرش ملانیا، او را در این سفر همراهی می‌کنند. ترامپ در ابتدای سفرش به هند به شهر احمدآباد زادگاه نارندرا مودی، نخست وزیر هند رفت و در این شهر به بازدید از سکونتگاه مهاتما گاندی مشهور به «اشرام» که میزبان چرخ نخ‌ریسی مشهور او نیز هست، رفت. او در ادامه این سفر دو روزه خود از بنای تاج محل بازدید کرد و در یک مراسم شام رسمی در شهر دهلی نو، پایتخت هند نیز حضور پیدا کرد.
به گزارش نشریه People، در طی این سفر دونالد ترامپ به همراه خانواده خود وقت زیادی را صرف بازدید از اماکن دیدنی هند و به ویژه تاج محل کردند که تصاویر زیادی از آن در رسانه ها منتشر شد. از جمله حواشی این سفر عکس های «ایوانکا ترامپ» دختر رییس جمهوری امریکا و جارد کوشنر همسرش در برابر بنای تاریخی تاج محل بوده است. ایوانکا که به عنوان یکی از دستیاران ارشد رئیس جمهور ایالات متحده، پدرش را در این سفر دو روزه همراهی می کرد، با به اشتراک گذاشتن عکس هایی از خود و همسرش در اینستاگرام نوشت: «عظمت و زیبایی تاج محل هیجان انگیز است!». اما در این میان برخی کاربران هندی با ویرایش و دستکاری به شوخی با این عکس ها پرداختند.
این گزارش می افزاید، ایوانکا در خصوص این سفر رسمی به هند، در اینستاگرام خود نوشت: «من افتخار می کنم که به هندوستان بازگشتم تا از دوستی باشکوه بین دو بزرگترین دموکراسی جهان تجلیل کنم!» او و کوشنر 39 ساله در کنار هم سهم گسترده ای از مسئولیت های رسمی را در دولت ترامپ بر عهده دارند، از جمله ایوانکا در مسائل نیروی کار و سیاست های خانوادگی و همسرش جارد در امور خاورمیانه، امور قضایی و عدالت کیفری و مبارزات انتخاباتی در سال 2020 و از جمله موضوعات دیگر از این دست. با این حال هر دو از زمان به دست گرفتن پست های رسمی خود با انتقادات زیادی مواجه شده اند که عمده آن ها در خصوص عدم صلاحیت این دو در کسب چنین مناصبی است. آلیسا ماستروموناکو، از دستیاران ارشد کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، در واکنش به عکس های ایوانکا در توئیتر خود این سؤال را مطرح کرد: «چرا من باید برای این دومین ماه عسل آن ها مالیات پرداخت کنم؟»
اما این تمام حواشی عکس های ایوانیکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر در تاج محل نبود. به گزارش دیلی میل، این عکس ها توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی در هند را نیز به خود جلب کرد و برخی بر آن شدند تا با روش خاص خود به این «دومین ماه عسل» ایوانکا واکنش نشان دهند. بخشی از این واکنش ها به این ادعای ایوانکا ترامپ بود که توانسته" دوستان خوب زیادی" در هند بیابد. برخی کاربران هندی، با استفاده از فتوشاپ سعی کردند تا ایوانکا را در کنار این «دوستان خوب» خود در هند نشان دهند. در این میان Diljit Dosanjh، یکی از بازیگران محبوب هند، تصاویری خنده دار از عکس های ایوانکا در تاج محل تهیه و منتشر کرد که توجه بسیاری را در فضای مجازی به ویژه توییتر به خود جلب کرد.
روز دوشنبه (5 اسفند)، ایوانکا و همسرش جارد کوشنر در جریان بازدید رسمی از هند، در مقابل تاج محل، مشهورترین بنای «عشق» در جهان قرار گرفتند. در یک تصویر، جارد کوشنر، دست خود را به دور گردن ایوانکا قرار داده و در ادامه قبل از قدم زدن، ایوانکا را تنها گذاشت تا چند عکس انفرادی را در مقابل مقبره سفید مرمری بگیرد. همین عکس ها به سرعت منبع یک مجموعه عجیب و غریب از تصاویر فتوشاپی و خنده دار شد که برای مثال در آن ها یک فرد هندی، جایگزین کوشنر می شود یا در کنار تصاویر انفرادی او قرار می گیرد.
در یکی از این تصاویر، ایوانکا را به صورت نشسته بر روی یک نیمکت سنگی نشان می دهد که فردی هندی در کنار او نشسته و پایش را بر روی ایوانکا انداخته است. عکس دیگر ایوانکا را نشان می دهد که در جلوی تاج محل ایستاده و فردی هندی دست او را گرفته است. یک هندی دیگر نیز جایگزین جارد کوشنرف در عکس مشترک این دو شده است. اما یکی از جالب ترین این تصاویر، ایوانکا را در حالی نشان می دهد که در پشت دوچرخه یک مرد هندی نشسته است.
Diljit Dosanjh که برای نخستین بار این عکس ها را در روز یکشنبه در صفحه توییتر خود، با عنوان «من و ایوانکا» به اشتراک گذاشت، در این خصوص نوشت: «قرار بود بعد از زندگی ام او را به تاج محل ببرم، بنابراین من او را گرفتم، چه کار دیگری می توانستم انجام دهم؟» ایوانکا در پاسخ به Dosanjh، در توییتر خود نوشت: «ممنون که مرا به تماشای زیبایی های تاج محل بردی! این تجربه ای بود که هرگز فراموش نخواهم کرد!». وی سپس یک قدم جلوتر رفت و مجموعه ای از عکس ها را دوباره منتشر کرد و به هوادارانش گفت که از «صمیمیت مردم هند» قدردانی می کند. وی افزود: «من دوستان جدید زیادی را در هند پیدا کردم».

637194_611

637192_637

637191_796

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری