{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411173

ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت و پس از آن قرار است به زودی یک مأموریت جدید به ماه آغاز شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ماه‌نورد چین به نام یوتو کار خود را برای چهاردهمین روز قمری در حاشیه ماه از سر گرفت.

طبق گفته مرکز برنامه اکتشافات قمری و فضایی چین، یوتو  چانگ ای ۴ در شرایط عادی هستند و به کار خود که کاوش ناشناخته‌های ماه است ادامه می‌دهند.

کاوشگر Chang'e-۴ که ​​در ۸ دسامبر ۲۰۱۸ پرتاب شد، نخستین بار فرود نرم در دهانه فون کارمن در حوضه جنوب در حاشیه ماه را در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ انجام داد.

ماه‌نورد Yutu-۲ یا Jade Rabbit-۲ بسیار طولانی‌تر از عمر طراحی سه ماهه خود کار کرده است و به طولانی‌ترین ماه‌نوردی که در سطح ماه قرار گرفته مشهور شده است.

یک روز قمری برابر با ۱۴ روز بر روی زمین است؛ کاوشگر Chang'e-۴ به دلیل کمبود انرژی خورشیدی در طول شب قمری به حالت خفته تغییر مکان داد.

وظایف علمی مأموریت Chang'e-4 شامل انجام مشاهدات نجومی رادیویی با فرکانس پایین، بررسی زمین و فرم‌های زمینی، تشخیص ترکیب مواد معدنی و ساختار سطح کم عمق قمری و اندازه‌گیری تابش نوترون و اتم‌های خنثی است.

چین در نظر دارد کاوشگر Chang'e-۵ را در سال ۲۰۲۰ پرتاب کند تا نمونه های قمری به زمین بازگردد.

کاوشگر Chang'e-۵ شامل یک لندر، یک مدارگرد، یک صعود کننده است؛ یکی از وظایف اصلی این مأموریت، جمع‌آوری نمونه قمری خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری