کد خبر 401257

واعظی: دولت در اطلاع‌رسانی تصمیم بنزینی مقصر است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: مسئولیت اطلاع‌رسانی در موضوع بنزین را به گردن صداوسیما نمی‌اندازیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا دولت خود را در قضیه اطلاع‌رسانی سهمیه‌بندی بنزین مقصر می‌داند یا خیر، گفت: بله، مسئولیت همه اینها با دولت است؛ وقتی آقای رحمانی‌فضلی فرمانده این مسائل می‌شوند و جلسات متعددی را برگزار می‌کنند، موضوع مشخص است. ایشان کمیته تعیین کرده‌اند از جمله کمیته اطلاع‌رسانی.

وی افزود: صداوسیما نیز در کمیته اطلاع‌رسانی حضور داشت، اما با این حال، ما مسئولیت خود را گردن صداوسیما نمی‌اندازیم، ولی وقتی کمیته‌ای تشکیل می‌شود، کمیته‌ها متناسب با موضوع کار می‌کنند. به نظر می‌رسد این وسط چند موضوع باهم قاطی شده است، ضمن اینکه صداوسیما کار خودش را انجام داده است؛ البته اگر منظور از اطلاع‌رسانی این باشد که ما پنجشنبه ساعت 12 شب اعلام می‌کردیم، قراری بر این مسئله نبوده است.

واعظی با طرح پرسش "کسانی که این روزها دم از اقناع مردم می‌زنند، مگر خودشان در کارهایشان مردم را اقناع می‌کنند؟" گفت: به جای اینکه همه‌ ما به اصل موضوع بپردازیم و این را که دیگر واردکننده بنزین نیستیم، مورد توجه قرار دهیم، به حاشیه‌ها می‌پردازیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اظهار "بنده شاهد برنامه‌های صداوسیما در قبل بوده‌ام و صدا‌و‌سیما در دولت‌های گذشته و در این دولت، همین مقدار کار کرده بود"، گفت: امیدواریم صداوسیما همان کاری که برای بقیه انجام می‌دهد، برای این دولت هم در موضوع اقناع مردم انجام دهد.

بر اساس این گزارش، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درخصوص انتقادها از نحوه اطلاع‌رسانی سهمیه‌بندی بنزین، گفت: این سؤال را از صداوسیما بپرسید، اطلاع‌رسانی وظیفه صداوسیما بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر