کد خبر 507126

در چهارمین کنگره ملی حزب کارگزاران؛

هاشمی: کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می‌گیرم

محسن هاشمی رفسنجانی گفت: من در سال ۸۹ در مترو مدیرعامل بودم و ماهی ۶ میلیون تومان حقوق می‌گرفتم که با دلار ۹۰۰ تومان آن موقع ۷۰۰۰ دلار حقوق می‌گرفتم و الان که رییس شورای شهر هستم و نزدیک به ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرم با دلار ۲۶ هزار تومان کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می‌گیرم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در چهارمین کنگره ملی حزب کارگزاران سازندگی ایران در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، گفت: مقام معظم رهبری تکلیف انتخابات ۱۴۰۰ را مشخص کردند و خواستار یک انتخابات پرشور شدند و این نشان می‌دهد ما به عنوان احزاب می‌توانیم فعالیت‌های خود را روز به روز پرشورتر کنیم و در شرایطی هستیم که گروه‌ها توانستند جبهه اصلاح‌طلبان را تشکیل دهند و امیدواریم بتوانیم در چارچوب این جبهه تشکیل شده فعالیت‌های خود را ساماندهی کنیم و از احزاب می‌خواهم از به کاربردن جملاتی که باعث اختلاف می‌شود پرهیز کنند.

وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم برای اطلاح‌طلبان و هم برای نظام سرنوشت‌ساز است دلیل آن هم این است که ما در شرایط اقتصادی ویژه‌ای قرار گرفتیم که از اول انقلاب تاکنون تجربه نکرده‌ایم و می‌دانیم که ارزش پول ملی در ظرف ۳ سال به یک هشتم رسیده است.

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان این‌که از ابتدای انقلاب بحران‌های بسیار زیادی را تجربه کردیم گفت: این بحرانی که اکنون در آن هستیم متاسفانه بحران اقتصادی است اما بحران‌هایی که تابحال پشت سرگذاشتیم همه غیراقتصادی بودند. من در سال ۸۹ در مترو مدیرعامل بودم و ماهی ۶ میلیون تومان حقوق می‌گرفتم که با دلار ۹۰۰ تومان آن موقع ۷۰۰۰ دلار حقوق می‌گرفتم و الان که رییس شورای شهر هستم و نزدیک به ۲۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرم با دلار ۲۶ هزار تومان کمتر از ۷۰۰-۸۰۰ دلار حقوق می‌گیرم و هیچ‌وقت کشور چنین شرایطی نداشته است این بحران شدیدی است که باید با ذکاوت از آن عبور کنیم و اگر نخواهیم بگوییم حوادث دی ۹۶ و آبان ۹۸ سرریز شدن آستانه تحمل جامعه بود ولی اکنون در همان آستانه هستیم و روز به روز وضعیت بدتر می‌شود.

هاشمی ادامه داد: در این شرایط که وارد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شویم و نتایج انتخابات آمریکا هم پیچیدگی‌هایی ایجاد کرده است و اگر ترامپ در قدرت می‌ماند طبیعی بود که یک دولت نظامی در ایران شکل می‌گرفت ولی این‌طور نشد پس باید فکر اساسی کنیم و با یک برنامه مناسب اقتصادی از شرایط فعلی عبور کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حزب کارگزاران سازندگی در نهایت به این رسیدیم که برنامه‌محور و تیم‌محور وارد انتخابات شویم و این کار به عهده تعدادی از اعضای شورای مرکزی حزب گذاشته شد و سیاست‌های راهبردی حزب داده شده که روزنامه سازندگی آن را چاپ کرده و به عنوان نقشه راه ایران ۱۴۰۰ درنظر گرفته شده است ولی این سیاست‌ها احتیاج به برنامه دقیق‌تری دارد که روی آن نیز کار می‌کنیم.

هاشمی با بیان این‌که ۴ راه در مقابل اصلاح‌طلبان قرار دارد گفت: اولین راه بحث تندروها در میان اصلاح‌طلبان است که این راه رویکرد تحریمی و عدم مشارکت چه در سطح کاندیداها و چه در سطح رای دهندگان است. گزینه‌ای که برخی در انتخابات مجلس به آن عمل کردند و نتایج آن را در عملکرد مجلس شاهد هستیم و من به شوخی می‌گویم این راهی است که فائزه مطرح می‌کند و ما در حزب آن را نمی‌پسندیم.

وی ادامه داد: راه دوم را به شوخی راه آقای مرعشی می‌گذارم و این راه شرکت منفعلانه در انتخابات است شبیه اتفاقی که در انتخابات مجلس برای حزب کارگزاران اتفاق افتاد یعنی ما لیستی را دادیم تحرک جدی نداشتیم و فقط عبور کردیم و نتیجه این شد که به صورت جدی ظاهر نشدیم و اگر در انتخابات ریاست جمهوری این راه را پیش بگیریم یکی دو کاندید ملایم را معرفی می‌کنیم و بدون حمایت بدنه اجتماعی منجر به باخت می‌شود.

رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی افزود: راه سوم را به شوخی راه آقای کرباسچی می‌گذارم و آن حضور در انتخابات با یک کاندیدای پرتلاش و جدی است که رقابت را حفظ کنند تا تفکر اصلاح‌طلبی در جامعه احیا و بازسازی شود. رویکرد آقای خاتمی در سال ۷۶ برهمین اساس بود.

وی گفت: راه چهارم که اسم آن را راه آیت‌الله رفسنجانی می‌گذارم و آن یک حضور و رقابت جدی برای پیروزی در انتخابات است. یعنی طوری محکم و جدی وارد انتخابات شویم که خود را پیروز فرض کنیم. واقعیت این است که کشور الان نیاز به یک راه میانه‌روی دارد و با استفاده از راهکارهای عقلایی مشکلات کشور را حل کنیم. بنابراین ما نیازمند یک گفتمان عملگرایانه با تمرکز بر اقتصاد برای ورود به این راه هستیم.

هاشمی در پایان در مورد نامزد حزب کارگزاران سازندگی گفت: در شورای مرکزی حزب بحث‌های زیادی مطرح شد و در نهایت قرار بر این شد که گزینه های حزب به جبهه اصلاح‌طلبان معرفی شود و در نهایت طبق نظر جبهه اصلاح‌طلبان عمل خواهیم کرد چرا که ما عضویت این جبهه را پذیرفتیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مجید عشاقی
  ۳ ۶

  سخنان و نظرات عالی است اما یک نظر در ایران حاکم هستش و اونم نظر ولی فقیه هستش به نظرم ریاست جمهوری را حذف کنید تا رهبری نظام بطور مستقیم جامعه هدایت کنند و پاسخگو باشند

  • ناشناس
   ۷ ۱

   یعنی چه رویی دارین شماها.‌..

 • مریم
  ۱۰ ۱

  اصلا مگه چه کار مفیدی انجام که حقوق بگیری هرچی میگیرید از گلوتون پایین نره
  ما برنج نیم دونه هم پیدا نمی کنیم بخوریم

 • ایرانی اصیل
  ۸ ۱

  دست بردارید پدرشما که ایران رو چپاول کرد

 • فرشید
  ۴ ۱

  خدارشکر که حقوق شما به ریال نیست

 • سعید
  ۷ ۱

  واقعا با چه رویی باز کلمه اصلاح طلب رو به کار میگیری ، آقا زاده

 • مهدی
  ۱۰ ۱

  ۲۰ میلیون هم زیادتونه کارگر زحمت کش و کارگران ساختمانی باز نشسته تامیناجتماعی ماهی ۶۰۰ الی ۱میلیون میگیرند.

 • ناشناس
  ۷ ۲

  کسیکه آنقدرداردکه باقارون که اشیاءرابه طلاتبدیل میکردفرقی نداره اصلاحقوق میخادچکار؟

 • م
  ۶ ۱

  آقای هاشمی در ایران حقوق به ریال است

 • منافق
  ۷ ۱

  اگر تو ۷۰۰-۸۰۰ دلار در ماه میگیری پس با این حساب من ۷-۸ سنت در ماه به زحمت پیدا میکنم

 • مهدی
  ۵ ۱

  من ماهی ۸۰ دلار میگیرم.بالاخره یروز حقمون رو میگیریم.متاسفانه نه گوشی صدای مردم رو میشنوه نه چشمی می بینه مسئولین کله ها رو کردن زیر برف از حال و روز مردم بیخبرن

 • ناشناس
  ۵ ۱

  خدایی،چه کاری داری انجام میدی،،،،که حال معشیت،مردم عوض کرده،،که حقوق ۲۰ م میگیری،،بعد کارگر،کارمند بدبخت،از صبح تا شب،،،میره،۳م،میگیره،،،بخدا به فکر مردم باشین.خدا نگاه میکنه

 • محمد
  ۸ ۱

  اینها از بسی چشمشون به دست غرب هست مزد به ریال میگیرند به دلار حساب میکنند که به نظر خیلی نیاد

 • هموطن
  ۱ ۰

  اقای هاشمی شما با ماهی ۲۰ میلیون زندگی می کنی ؟؟؟!!!!

 • یوسفی
  ۱ ۰

  برای شما که بد نشد.می دونی که خیلی از جوانان بیکار هستند ونمی تونند تشکیل خانواده بدهند.روکه نیست.
  این حقوق برات ناچیزه بترسید از آه مطلوم.....

 • یک ایدانی
  ۰ ۱

  خداوکیلی آقا محسن؟؟؟؟؟!!!!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دوستان احتمال قریب به یقین منظورشون ۷۰۰ .۸۰۰ هزار دلار بوده به مقدار شکسته نفسی کردن تا با ما همدردی کنن

 • اشرف پورمهدی
  ۱ ۰

  شما خودتان راطلبکار کشور میدانید

 • ناشناس
  ۰ ۱

  خداوکیلی خودتم باور میکنی؟

 • علی
  ۱ ۰

  بله زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد همه مردم حقوق شان خوب بود وکار هم بود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اگربابای اونبودبه دانشجویان مسلمان پیروخط امام بگویدبه لانه جاسوسی آمریکا درطهران حمله کنید8سال جنگ ایران وعراق راآمریکا باتحریک کردن صدام بوجودنمیآوردچندمیلیون جوان ایرانی بره زیرخاک ومعلول بشه.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کم نمیگیری,شاهزاده؟؟؟معلومه که یک کارگری که ۲میلیون حقوق میگیره رو درک نمیکنین

 • ناشناس
  ۰ ۱

  بخور نوش جانت و دمت گرم و سرت سلامت

 • محسن
  ۱ ۰

  به نظر من خوبه که همه احزاب از اختلاف بپرهیزند و با هم کنار بیایند بالاخره سفره ای پهن است وبا هم بخورید ملت هم با علوفه ای چیزی سعی خواهند کرد از گرسنگی نمیرند آقای هاشمی با 20 میلیون حقوق به این نتیجه رسیده‌اند که وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست ما که دو میلیون می‌گیریم چی باید بگیم مطمئن باشید با این روند انتخابات پر شوری خواهیم داشت