کد خبر 495693

محسن هاشمی مطرح کرد؛

جزییات جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران/ واکنش به تغییرقانون شوراها

رییس شورای شهر تهران گفت: همانطور که می‌دانید قانون شوراها در مجلس در حال بازبینی است و نامه‌ای از مجلس دریافت کردیم که نظرات خود را به مجلس بفرستیم. این نامه را در اختیار اعضای شورا قرار دادم و قرار شد آقای امینی نظرات را جمع‌بندی و طی نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی بفرستند.

اقتصاد آنلاین _فائزه مومنی؛ محسن هاشمی در حاشیه دویست و شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم اندیشی گفت: سه موضوع در دستور جلسه هم اندیشی بود. اولین موضوع مساله حسابرسی مالی گزارشات شورا در چند سال گذشته بود. همچنین درباره آقای نظری که ایشان استعفای خود را پس گرفتند و می‌خواستند در جلسه هم اندیشی صحبت کنند و برخی از مسائل را مطرح کردند. 

او ادامه داد: در نهایت بحث بسیار مهمی داشتیم درباره قانون شوراها. همانطور که می‌دانید قانون شوراها در مجلس در حال بازبینی است و نامه‌ای از مجلس دریافت کردیم که نظرات خود را به مجلس بفرستیم. این نامه را در اختیار اعضای شورا قرار دادم و قرار شد آقای امینی نظرات را جمع‌بندی و طی نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی بفرستند. 

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: در ادامه جلسه صحن شورا شروع شد و پس از قرائت تذکر دستور جلسات بررسی شد. اولین لایحه بهره برداری از پیاده رو‌ها بود که برخی فکر کردند ما قصد درآمدزایی داریم و اعضا بر این مساله حساس شدند و گفتند بحث ما درآمدزایی نیست بلکه نشاط اجتماعی است و تصمیم بر بازگشت و اصلاح آن شد تا این موضوع را القا نکند. 

هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا قانون هوای پاک اجرا نمی‌شود گفت: انتظار ما نیز اجرای این قانون است و امیدواریم مسئولین کشور فقط در زمان وجود آلودگی به این فکر نیفتند و قانون آلودگی هوا را با جدیت بیشتری دنبال کنند. 

او در واکنش به رد لایحه مربوط به تعیین ضوابط آلایندگی در پایانه‌های اتوبوسرانی گفت: ما در بخشی از مسائل حمل ونقل داخلی که برون شهری است اختیارات لازم را نداشتیم و این لایحه به پایانه‌های برون شهری نیز ارتباط داشت و به همین دلیل قرار شد مجددا بازبینی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر